دانشگاه مانهایم

University of Mannheim

دانشگاه مانهایم ، همچنین به نام UMA شناخته می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در مانهایم، بادن-وورتمبرگ، آلمان است که در سال 1967 تاسیس شد. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی, ارشد و همچنین دکتری در رشته مدیریت کسب و کار، اقتصاد، حقوق، علوم اجتماعی، علوم انسانی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی – که همه با تمرکز بین رشته ای و بین المللی است, ارائه میکند. این دانشگاه به 5 بخش علمی و 2 کالج آموزشی گسترش یافته است که بیش از 12.000 دانشجو هم اکنون در آن مشغول به تحصیل میباشند همچنین حدود 840 پرسنل دانشگاهی در دانشگاه مانهایم مشغول فعالیت میباشند.

دانشگاه مانهایم – رتبه بندی دانشگاه مانهایم

در رتبه بندی دانشگاه های ملی در زمینه کسب و کار دانشگاه مانهایم در رتبه اول قرار دارد. علاوه بر این، در زمینه برنامه های دانشگاهی برای علوم اجتماعی، سیاست و همچنین فناوری اطلاعات کسب و کار در رتبه سوم و در زمینه حقوق و علوم رایانه در در رتبه ۱۰ قرار دارد. رتبه بندی دانشگاه های جهانیQS  در سال ۲۰۱۵ دانشگاه مانهایم را در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر در زمینه علوم اجتماعی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، مدیریت و مدیریت کسب و کار و اقتصاد و اقتصاد سنجی و همچنین در میان ۵۰ دانشگاه برتر در رشته سیاسی علوم قرار داد.

دانشگاه مانهایم – نظام آموزشی دانشگاه مانهایم

سال تحصیلی در دانشگاه مانهایم به دو دوره تقسیم میشود. دوره زمستان که از 1 سپتامبر تا 31 ژانویه و دوره تابستان که 1 فوریه تا 31 ژوئیه برگزار میشود. مانهایم اولین دانشگاهی در آلمان بود که تصمیم گرفت دوره های تحصیلی بین المللی را که در ماه سپتامبر آغاز می شود, برگزار کند در حالی که در آلمان سال تحصیلی عموما در ماه اکتبر آغاز میشد. زمان استاندارد مورد نیاز برای پایان دادن به مدرک لیسانس به طور عمده شامل شش ترم و چهار ترم دیگر برای دوره های کارشناسی ارشد است. طول دوره دکتری برای دانشجویان تمام وقت 6 ترم است.

دانشگاه مانهایم – دانشکده های دانشگاه مانهایم

  • دانشکده هنر و علوم انسانی
    دانشکده تجارت و اقتصاد
    دانشکده علوم اجتماعی
    دانشکده علوم کامپیوتر
    دانشکده فیزیک

دانشگاه مانهایم – هزینه تحصیل در دانشگاه مانهایم

به طور کلی میتوان گفت که دولت آلمان بودجه های قابل توجهی را برای دانشگاه ها در نظر گرفته تا دانشجویان بتوانند تحصیلات عالی را بدون هزینه و یا مقرون به صرفه ادامه دهند. از سال 2012 هزینه تحصیل این دانشگاه حذف شد و تنها دانشجویان موظف به پرداخت 60 یورو بابات خدمات اداری دانشگاه و مبلغ 66 یورو بابت خدمات دانشجویی هستند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان 
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست