پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی

پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی – تحصیل در اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که به خاطر موقعیت خوب جغرافیایی و قرار گرفتن آن بین کشورهای چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان مورد توجه افراد خارجی قرار گرفته است. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا، واحد پولشان یورو و زبان مردمانش اسلوواک میباشد. هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی و فنی مهندسی به اسلوواکی مهاجرت میکنند. زبان تدریس در دانشگاه های اسلواکی به زبان های انگلیسی و اسلوواک میباشد که تحصیل به زبان اسلوواک رایگان است و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بستگی به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی دانشجو دارد که شهریه دانشگاه های اسلوواکی به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا سالیانه 3000 الی 5000 یورو میباشد.

پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی – تحصیل پزشکی در اسلواکی

برای دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم، علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی عمومی هستند، دانشگاه های اسلواکی گزینه بسیار مناسبی میباشد زیرا از رتبه جهانی خوبی برخوردار هستند و دانشجویان پس از فارغ التخصیلی در رشته پزشکی میتوانند به راحتی در اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند. ارائه مدرک زبان برای تحصیل در رشته پزشکی الزامی نمیباشد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های پزشکی اسلواکی بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند و با کسب نمره قبولی وارد دانشگاه بشوند. دوره پزشکی در اسلواکی 6 سال زمان میبرد و هزینه تحصیل پزشکی به زبان اسلوواک رایگان است و به زبان انگلیسی سالیانه حدودا 9000 الی 10000 یورو میباشد.

پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی – تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

تحصیل رشته دندانپزشکی در اسلواکی 6 سال زمان میبرد و دانشجویان بعد از گرفتن مدرک دیپلم میتوانند با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های اسلواکی و کسب رتبه مورد نظر، در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های اسلواکی به زبان های اسلوواک و انگلیسی امکان پذیر است که هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی به زبان انگلیسی سالیانه در حدود 10000 الی 12000 یورو میباشد و به زبان اسلوواک رایگان است. دانشجویان در پایان سال ششم تحصیل، مدرک دکترای دندانپزشکی میگیرند که این مدرک مورد تایید اتحادیه اروپا میباشد و میتوانند در کلینیک ها و بیمارستان ها مشغول به کار شوند.

پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی – مزایای تحصیل رشته های گروه پزشکی در اسلواکی

– امکان تحصیل رایگان به زبان اسلوواک
– امکان تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه مناسب نسب به کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا
– هزینه های مناسب زندگی
– الزامی نبودن ارائه مدرک زبان
– کیفیت آموزشی بالا
– مورد تایید بودن دانشگاه پزشکی اسلواکی
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
-امکان اقامت پس از تحصیل

پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی – دانشگاه کمنیوس اسلواکی

دانشگاه کمنیوس واقع در شهر براتیسلاوا، بزرگترین دانشگاه اسلواکی با بیشترین تعداد دانشکده است که در طی سال های گذشته در زمینه رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسیار قوی عمل کرده است و از جایگاه علمی مناسبی برخوردار میباشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کمنیوس میتوانند در اسلواکی یا سایر کشورهای اروپایی به طبابت بیماران بپردازند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست