دانشگاه توبینگن

Eberhard Karls Universität Tübingen

دانشگاه توبینگن – تاریخچه  دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در شهر بادن-وورتمبرگ است که در سال ۱۴۷۷ تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه آلمان شناخته میشود که در زمینه پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی فعالیت دارد. در تمامی رتبه بندی دانشگاه های آلمان، دانشگاه توبینگن مقام اول را دارا میباشد. این دانشگاه با برخی از برندگان جایزه نوبل در انجام پروژه های تحقیقاتی به ویژه در پزشکی و شیمی همراه است.

دانشگاه توبینگن در طیف گسترده ای از تحقیقات علمی نقش دارد. بخش عظیمی از تحقیقات این دانشگاه در زمینه تحقیقات مغزی بالینی برای شناخت عصب و سلول ها برای درمان سیستم عصبی، فعالیت دارد. این دانشگاه همچون روال سابق خود در زمینه فلسفه و الهیات نیز پژوهش های علمی خود را انجام میدهد. هم اکنون بیش از ۲۸,۵۱۵ در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند که از این تعداد حدود ۲۱،۸۰۰ در مقطع کارشناسی، ۴،۶۰۰ دانشجو در مقطع ارشد و ۲،۰۰۰ نفر در مقطع دکتری را تشکیل میدهند.

دانشگاه توبینگن – کتابخانه دانشگاه توبینگن

استفاده از امکانات کتابخانه این دانشگاه علاوه بر دانشجویان خود دانشگاه، برای عموم نیز آزاد میباشد. این کتابخانه بیش از سه میلیون جلد کتاب و بیش از ۷،۶۰۰ مجله را دارا میباشد. به غیر از کتابخانه اصلی، بیش از ۸۰ کتابخانه اداری که شامل سه میلیون نسخه اضافی هستند نیز با دانشگاه ارتباط دارند.

دانشگاه توبینگن – رتبه بندی جهانی دانشگاه توبینگن

طبق رده بندی جهانی در سال ۲۰۱۶، دانشگاه توبینگن در رتبه ۷۸ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. همچنین یکی از ۴۸ دانشگاه برتر در زمینه هنر و علوم انسانی شناخته شد. از آنجایی که برخی از متفکرین مطرح دینی از این دانشگاه فارق التحصیل شده اند، این دانشگاه در زمینه الهیات و فلسفه نیز بسیار مشهور میباشد.

دانشگاه توبینگن – تبادل دانشجو دانشگاه توبینگن

 دانشجویان دانشگاه توبینگن می توانند در چارچوب برنامه های تبادل مطالعات (بدون هزینه تحصیل) در این دانشگاه های متحده خارجی مطالعه کنند. بیش از 1000 دانشجو از این دانشگاه در سال تحصیلی جاری در بیش 500 دانشگاه متحده خارجی مشغول به تحصیل میباشند.

دانشگاه توبینگن -شرایط زندگی دانشجویی دانشگاه توبینگن

با توجه به اینکه تقریبا یک سوم از جمعیت این منطقه را دانشجویان این دانشگاه تشکیل میدهند، فرهنگ شهر به میزان زیادی تحت تاثیر آنها قرار گرفته است. این دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود دارای باشگاه های وسیع ورزشی میباشد که طیف گسترده ای از رشته های ورزشی در کنار امکانات عالی در آن ارائه میشود. باشگاه های ورزشی در نزدیکی ساختمان اصلی دانشگاه واقع شده اند و به صورت مداوم خدمات اتوبوس برای رفت و آمد دانشجویان ارائه میشود. بر خلاف شهر های بزرگ، دانشجویان این دانشگاه از تخفیف های دانشجویی زیادی برخوردار نیستند و تنها برخی از رستوران ها و استخرهای عمومی به دانشجویان تخفیف میدهند.

دانشگاه توبینگن – کالج های دانشگاه توبینگن

این دانشگاه متشکل از 7 دانشکده میباشد که بعضی از آنها به بخش های آموزشی کوچکتری گسترش یافته اند. دانشکده های دانشگاه توبینگن به شرح زیر میباشد:

  • دانشکده الهیات
  • دانشکده قانون
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
  • دانشکده علوم پایه

دانشگاه توبینگن – هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی دانشگاه توبینگن

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که جزء کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای سال تحصیلی ۱۸ – ۲۰۱۷ مبلغ ۱٫۵۰۰ یورو برای هر ترم در نظر گرفته شده است.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست