تحصیل پزشکی در اسلواکی (Slovakia)

تحصیل پزشکی در اسلواکی – آشنایی با کشور اسلواکی

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. اسلواکی در سال 2004 به اتحادیه اروپا و در سال 2009 به منطقه یورو پیوست و همچنین از اعضای منطقه شنگن و سازمان ناتو میباشد. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا است و زبان رسمی کشور، زبان اسلواک میباشد. اسلواکی با کشورهای جمهوری چک، لهستان، اوکراین و مجارستان همسایه است. اقتصاد اسلواکی بر پایه تولید و صادرات خودرو و وسایل الکتریکی وابسته است و تقاضای خارجی، موتور محرکه رشد اقتصادی اسلواکی میباشد. از مهمترین صنایع اسلواکی میتوان به صنایع فلزی، ماشین سازی، خودروسازی، صنایع نظامی، نساجی، منابع غذایی و آشامیدنی اشاره نمود.

تحصیل پزشکی در اسلواکی – تحصیل در اسلواکی

یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی، اخذ پذیرش تحصیلی میباشد. کشور اسلواکی در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان بین الملل قرار گرفته است و دلیل آن اعتبار بالای دانشگاه های اسلواکی میباشد، تدریس در دانشگاه های اسلواکی به زبان های انگلیسی و اسلواکی میباشد که تحصیل به زبان اسلواکی رایگان است و شهریه به زبان انگلیسی بستگی به رشته تحصیلی دانشجو دارد. دانشجویان حین تحصیل در کشور اسلواکی میتوانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و از درآمد حاصل از آن میتوانند تا حدود زیادی هزینه های زندگیشان تامین کنند. دانشجویانی که از دانشگاه های اسلواکی فارغ التحصیل میشوند بعد از فارغ التحصیل میتوانند به راحتی در یکی از کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند و برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند.

تحصیل پزشکی در اسلواکی – شرایط تحصیل رشته های گروه پزشکی در اسلواکی

رشته های گروه پزشکی جزو پر طرفدارترین رشته ها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی است. با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه های اسلواکی و همچنین ارائه دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی، دانشگاه های پزشکی اسلواکی یکی از انتخاب های اصلی دانشجویان بین الملل است زیرا هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی نسبت به کشورهای انگلیسی زبان مانند امریکا، کانادا و استرالیا بسیار مقرون به صرفه تر میباشد. دانشگاه های پزشکی اسلواکی برای پذیرش دانسجویان آزمون ورودی برگزار مینمایند که دانشجویان بایستی با شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره لازم وارد دانشگاه شوند.
تحصیل پزشکی در اسلواکی
دوره پزشکی عمومی در اسلواکی، 6 سال زمان میبرد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسلواک وجود دارد. دانشجویان بعد از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله ایران و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه میتوانند دوره پزشکی را در دانشگاه اسلواکی آغاز نمایند. شهریه پزشکی در اسلواکی برای دانشگاه های انگلیسی سالیانه 8000 الی 10000 یورو میباشد.
تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی
دوره دندانپزشکی در اسلواکی 6 ساله میباشد و شرط ورود به رشته دندانپزشکی در اسلواکی، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله ایران و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه میباشد. شهریه دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالیانه 10000 الی 12000 یورو میباشد.
تحصیل داروسازی در اسلواکی
دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در اسلواکی، بعد از اخذ مدرک دیپلم و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه میتوانند رشته داروسازی را آغاز کنند. دوره داروسازی در اسلواکی 5 سال و نیم زمان میبرد و شهریه دانشگاه به زبان انگلیسی سالیانه 7000 الی 8000 یورو میباشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست