کار دانشجویی در کشور سوئیس(Switzerland)

کار دانشجویی در کشور سوئیس – شرایط دریافت اجازه کار دانشجویی

جهت دریافت اجازه کار دانشجویی در کشور سوئیس ، فرد می بایست اقامت دانشجویی خود به همراه تمکن مالی لازم جهت اقامت در این کشور را کسب کرده باشد . در این صورت است  که دانشگاه تاییدیه فرد را جهت کار دانشجویی صادر و این اجازه را برای وی صادر می کند تا به مدت زمان تحصیل خود بتوانند بصورت پاره وقت مشغول به کار شوند.  ساعت کاری برای دانشجویان خارجی حدود 15ساعت در هفته می باشد و در برخی شهر ها تا 30 ساعت در هفته هم میرسد . معمولا دانشگاه ها هر کدام دارای دفتر کارهایی هستند که تمامی جزییات کاری برای دانشجویان خارجی و شرایط کاری آنان در کشور سوئیس کامل ارائه شده است .

کار دانشجویی در کشور سوئیس – میزان دستمزد کار دانشجویی در کشور سوئیس

میزان حقوق دریافتی دانشجویان خارجی بسته به مکان و سمت کاری که مشغول به کار هستند ، متفاوت است ولی معمولا ساعتی بین 20 تا 40 فرانک متغیر است . پیدا کردن کار در شهرهای ژنو و زوریخ آسانتر و به همان نسبت حجم کاری نیز بیشتر است .

کار دانشجویی در کشور سوئیس – اخذ ویزای دانشجویی کشور سوئیس

برای دریافت ویزای دانشجویی کشور سوئیس می بایست پذیرش یک دوره تحصیلی و همچنین ویزای بلند مدت D گرفته شود. همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا در یک دوره زبان در کشور سوئیس شرکت کنید تا با اطمینان کامل سر کلاس های درسی خود شرکت کرده و درس بخوانید. دانشجویان می توانند از طریق سازمان روابط دانشگاه های سوئیس برای اخذ پذیرش دانشگاه و همچنین کار دانشجویی به سایر دانشگاه های سوئیس وصل شده و کار خود را پیگیری نمایید .

کار دانشجویی در کشور سوئیس – مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

  • کپی و یا اصل صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی در کشور سوئیس
  • پاسپورت معتبر
  • دارا بودن بیمه درمانی
  • انگیزه نامه ای جهت شرح دلایل ادامه تحصیل در کشور سوئیس
  • تاییدیه پذیرش ثبت نام از طرف دانشگاه سوئیسی
  • رزومه کامل فرد متقاضی
  • کپی پیان نامه و مدارک تحصیلی فرد
  • امضای فرم درخواست اینکه شما در پایان دوره تحصیل خود خاک کشور سوئیس را ترک خواهید کرد .
  • تاییدیه هزینه های دانشگاه

کار دانشجویی در کشور سوئیس – نکاتی که باید در ارتباط با کار دانشجویی بدانیم

دانشجویان بین المللی بعد از ورود به خاک کشور سوئیس می بایست 14 روز بعد از ورود ، برای ثبت نام در دفاتر مهاجرتی کشور سوئیس اقدام نمایند . دریافت مجوز ممکن است زمان بر باشد بنابراین به شما مجوز موقتی داده می شود که بتوانید حساب بانکی خود را باز کنید و کارهای اولیه خود را انجام دهید. مجوز اصلی شما یک ساله است و قابلیت تمدید نیز دارد . برای دانشجویانی که قصد کار دانشجویی را دارند 15 ساعت در هفته ساعت کاری مجاز تعیین شده است که در ایام تعطیل نیز افزایش می یابد ولی در نهایت امر می بایست حتما 6 ماه از تاریخ ورود وی به کشور سوئیس گذشته باشد .

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست