کار دانشجویی در اتریش (Austria)

کار دانشجویی در اتریش – تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر زیبای وین است. نرخ بیکاری در اتریش کم است و رشد اقتصادی بالایی دارد. هر ساله دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به اتریش مهاجرت میکنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و تدریس به زبان آلمانی انجام میشود. برای پذیرش از دانشگاه های اتریش فرد باید در ایران اشتغال به تحصیل دانشگاه سراسری داشته باشد یا از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده باشد. دانشجویان خارجی حین تحصیل اجازه کار دانشجویی دارند که در ادامه میخواهیم با شرایط آن آشنا شویم.

کار دانشجویی در اتریش – شرایط کار دانشجویی در اتریش

دانشجویانی که در مقاطع لیسانس در اتریش ، فوق لیسانس در اتریش و دکترا در اتریش مشغول به تحصیل میشوند ، اجازه دارند حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند که ابتدا بایستی برای مجوز قانونی اجازه کار درخواست دهند که این مجوز 12 ماه اعتبار دارد و در صورت تمام شدن مدت مجوز باید دوباره برای دریافت مجوز کار اقدام کنند. البته دانشجویان باید در نظر داشته باشند که هدف اصلی آن ها از اقامت در اتریش تحصیل میباشد و کار دانشجویی نباید تاثیر منفی در پیشرفت تحصیلیشان داشته باشد.
دانشجویان میتواندد در محیط دانشگاه یا خارج از آن به دنبال کار بگردند و در مکان هایی همانند کتابخانه ، فروشگاه ها ، رستوران ها و… مشغول به کار شوند. راه های بسیاری برای پیدا کردن کار دانشجویی در اتریش وجود دارد که از مهمترین آن ها میتوان به روزنامه ، اینترنت ، سازمان های کاریابی و دوستان اشاره نمود.
برای یافتن کار دانشجویی در اتریش عوامل متعددی تاثیر گذار میباشد که مهمترین عامل دانش زبان میباشد ، با توجه به اینکه زبان مردم اتریش آلمانی است ، دانشجویانی که به زبان آلمانی تسط دارند نسبت به دانشجویانی که زبان آلمانی نمیدانند ارجحیت دارند ، علاوه بر دانش زبان عوامل دیگری همچون داشتن تجربه کاری بسیار تاثیر گذار است.

کار دانشجویی در اتریش – خدمات اشتغال اتریش

خدمات اشتغال اتریش (AMS) ، سازمانی دولتی است که به افری که جویای کارهستند کمک میکند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. شرکت ها و سازمان هایی که میخواهند نیرو استخدام کنند لیست مشاغل مورد نیازشان را به AMS میدهند و لیست کارجویان را برای مصاحبه میگیرند.

کار دانشجویی در اتریش – سطح درآمد دانشجو در اتریش

طبق قانون کار اتریش ، حداقل درآمد در اتریش به ازای هر ساعت 8 یورو میباشد که بستگی به شرایط و موقعیت کاری ممکن است بیشتر هم باشد. با توجه به محدود بودن ساعات اجازه کار در اتریش ، دانشجویان بین المللی از درآمد حاصل از کار دانشجویی میتوانند تقریبا یک سوم تا یک دوم هزینه های زندگی ماهیانشان را پوشش دهند.
اگر شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارید و میخواهید از شرایط دقیق تحصیل ، کار و زندگی در اتریش مطلع شوید با مشاورین ارشد موسسه آتیه آفرینان ایرانیان مشورت نمایید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست