تحصیل کارشناسی در سوئیس

سوئیس یکی از کشور های مناسب برای افرادی است که به فکر تحصیل در یکی از کشور های اروپایی هستند و در این حال به این موضوع نیز فکر می کنند که بتوانند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در کشور مورد نظر اقامت آن کشور را نیز بدست بیاورند ، با تحصیل در سوئیس دانشجو می تواند به راحتی اقامت دائم سوئیس را بدست بیاورد و همچنین با بدست آوردن پاسپورت سوئیس می تواند به بسیاری از کشور ها به راحتی سفر کند و یا حتی نیازی به تهیه ویزا کشور مورد نظر نداشته باشد. تحصیل در دانشگاه های سوئیس در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا امکان پذیر است و ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل در دوره کارشناسی در سوئیس بپردازیم .

در مقاله ” مزایای تحصیل در سوئیس ” به طور مفصل درباره شرایط مزایای تحصیل در سوئیس اطلاعات کسب کنید .

کارشناسی در سوئیس – لیسانس در سوئیس

دوره کارشناسی در سوئیس یا همان دوره لیسانس در سوئیس به این صورت است که دانشجو باید در حدود 3 تا 4 سال در رشته انتخابی خود به تحصیل مشغول شود و پس از گذراندن دروس مورد نظر می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کند. برای تحصیل کارشناسی در سوئیس دانشجو باید حتما توانسته باشد که مدرک دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشد و همچنین به یکی از زبان های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی مسلط باشد چرا که بیشتر دانشگاه های سوئیس از زبان های آلمانی و همچنین فرانسوی برای آموزش استفاده می کنند البته دانشگاه هایی نیز در سوئیس وجود دارد که آموزش های خود را به زبان ایتالیایی نیز ارائه می کنند ولی تعداد این دانشگاه ها در مقایسه دانشگاه های آلمانی زبان به شدت کمتر است. دانشجویان دوره کارشناسی در سوئیس می توانند علاوه بر دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های سوئیس و موسسات خصوصی با کار کردن در حدود 10 ساعت در هفته بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تعمین کنند .

کارشناسی در سوئیس – مدراک مورد نیاز برای دوره کارشناسی سوئیس

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئیس دانشجو باید دارای مدارک زیر باشد تا بتواند از دانشگاه های سوئیس پذیرش بگیرد :

 • داشتن مدارک تحصیلی دوره های قبلی مانند دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • دریافت تمامی ریز نمرات تحصیلی
 • داشتن پاسپورت
 • چند قطعه عکس در سایز پاسپورت
 • شناسنامه و مدارک هویتی
تحصیل کارشناسی در سوئیس

تحصیل کارشناسی در سوئیس

برای اقامت و تابعیت در سوئیس روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در سوئیس” را مطالعه فرمایید .

کارشناسی در سوئیس – دانشگاه های سوئیس

برای تحصیل در سوئیس دانستن دانشگاه های این کشور بسیار با اهمیت می باشد ما در این قسمت نام برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی سوئیس را برای شما نام می بریم :

 • دانشگاه Universita della
 • موسسه ETH Zurich
 • موسسه École Polytechnique Federale of Lausanne
 • دانشگاه University of Geneva
 • دانشگاه Université de Neucahtel
 • دانشگاه University of Zurich
 • دانشگاه University of Lausanne

کارشناسی در سوئیس – هزینه های زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس بسته به شهر و همچنین سبک زندگی فرد می تواند تغییر کند در شهر های مانند ژنو و زوریخ میانگین هزینه های زندگی به نسبت شهری های دیگر بالاتر می باشد. ولی به دانشجو برای زندگی کردن در سوئیس نیاز به مبلغی در حدود هزار تا دو هزار فرانک سوئیس دارد که این میزان هزینه برای محل اقامت ، خوراک ، بیمه و حمل نقل می باشد .

 

شما می توانید ، با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان ، اطلاعات کامل تری در این زمینه کسب نمایید .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست