تحصیل کارشناسی در اسلواکی

کشور اسلواکی که با نام جمهوری اسلواکی شناخته می شود ، کشوری است در قلب اروپا که به دلیل توریستی بودن و داشتن جاذبه های طبیعی منحصر به فردی که دارد سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می کند. در کنار این موضوع کیفیت بالای آموزش در اسلواکی و داشتن دانشگاه های با رتبه های علمی مناسب این فرصت را به وجود آورده که دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از کشور های اروپایی را دارند اسلواکی را به عنوان یکی از گزینه های خود قرار دهند. تحصیل در اسلواکی در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و معمولا تحصیل در اسلواکی به زبان اسلواکی و انگلیسی ارائه می شود ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلواکی بپردازیم.

کارشناسی در اسلواکی – دوره لیسانس در اسلواکی

تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلواکی به این صورت است که دانشجو باید به مدت 3 تا 4 سال در رشته تحصیلی مورد نظر خود به تحصیل بپردازد و پس از اینکه دروس مورد نظر خود در دانشگاه اسلواکی را گذراند می تواند مدرک تحصیلی کارشناسی خود را دریافت کند معمولا شروع ترم تحصیلی در اسلواکی از سپتامبر تا ژانویه که ترم بهار می باشد و همچنین فوریه تا ژوئن که ترم پاییز می باشد است ، برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی داشتن مدارک تحصیلی دوره های قبلی مانند دبیرستان و پیش دانشگاهی بسیار مهم می باشد و همچنین ارائه مدرک کنکور سراسری که ثابت کند دانشجو توانسته است در رشته مورد نظر در دانشگاه های ایران قبول شود نیز مورد نیاز است.

کارشناسی در اسلواکی – دانشگاه های مورد تایید اسلواکی

از جمله دانشگاه های مورد تایید کشور اسلواکی می توان به دانشگاه زیر اشاره کرد :

  • دانشگاه مهندسی براتیسلاوا
  • دانشگاه کامنیوس براتیسلاوا
  • دانشگاه پزشکی مارتین جسینیوس

کارشناسی در اسلواکی – هزینه های تحصیل در اسلواکی

اسلواکی به لحاظ هزینه های تحصیلی کشوری ارزان محسوب می شود در بیشتر دانشگاه های اسلواکی که دولتی هستند تحصیل به صورت رایگان می باشد فقط نکته ای که وجود دارد این است که چون زبان آموزش در مقاطع تحصیلی کارشناسی در اسلواکی بیشتر زبان اسلواکی است شاید نیاز باشد که دانشجو قبل از ورود به یکی از دانشگاه های اسلواکی در دوره های آموزش زبان اسلواکی در این کشور شرکت کند ، هزینه های زبان اسلواکی در این کشور در حدود 6 تا 7 هزار یورو می باشد . در دانشگاه های آزاد اسلواکی میزان هزینه های تحصیلی در حدود 8000 تا 11000 یورو در سال برای رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی می باشد و تحصیل در سایر رشته های تحصیلی شاید در حدود 3000 تا 5000 یورو برای دانشجو هزینه در بر داشته باشد.

تحصیل کارشناسی در اسلواکی

تحصیل کارشناسی در اسلواکی

کارشناسی در اسلواکی – هزینه های زندگی در اسلواکی

هزینه های زندگی در اسلواکی برای دانشجویان به نسبت کشور های مانند انگلستان یا فرانسه به شدت کم می باشد در اسلواکی دانشجو با حدود 500 تا 700 یورو در ماه می تواند به راحتی به زندگی بپردازد البته این مورد بیشتر یک مورد شخصی می باشد چرا که همه افراد به یک سبک زندگی نمی کنند و ممکن است این هزینه ها کمی افزایش و کاهش نیز داشته باشد و صرفا این مبلغ میانگینی از هزینه های زندگی در اسلواکی می باشد.

کارشناسی در اسلواکی – مزایای تحصیل در اسلواکی

مزایای تحصیل در اسلواکی به شرح زیر است :

  • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی
  • ارزان بودن هزینه های زندگی و تحصیلی در اسلواکی
  • امکان کار دانشجویی در هنگام تحصیل در اسلواکی
  • معتبر بودن مدارک دانشگاهی در نزد تمامی کشور ها
  • امکان تحصیل به صورت رایگان در صورتی که فرد به زبان اسلواکی مسلط باشد
  • امکان اخذ اقامت اسلواکی پس از به اتمام رسیدن تحصیل در این کشور
  • امکان درخواست انتقالی به سایر کشور های اروپایی

شما می توانید ، با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان ، اطلاعات کامل تری در این زمینه کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست