تحصیل کارشناسی در آلمان

کشور آلمان به دلیل رفاه اجتماعی مطلوب و نظام تحصیلی مناسب به عنوان گزینه ای محبوب جهت تحصیل دانشجویان سراسر جهان شناخته می شود. دانشگاه های آلمان ازسطح علمی بالا و مطلوبی برخوردارند و از آنجایی که دانشجویان می توانند از خدمات تحصیلی رایگان در این کشور بهره مند شوند به یک گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی بدل شده است. یکی از مقاطع تحصیلی مورد توجه دانشجویان جهان، مقطع کارشناسی می باشد و همه ساله افراد بسیاری جهت تحصیل کارشناسی در آلمان اقدام می نمایند. طول دوره ی تحصیل کارشناسی در آلمان حداقل 3 ساله می باشد. برای تحصیل کارشناسی در آلمان شما باید با شرکت در مصاحبه و آزمون هایی ثابت کنید که به زبان آلمانی کاملاً مسلط هستید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان می توانید مقاله ” تحصیل در آلمان” را مطالعه فرمایید .

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در آلمان باید قبل از شروع تحصیل خود در دانشگاه به مدت یک سال دوره ی کالج را در کشور آلمان بگذرانند که در واقع این دوره پیش دانشگاهی به حساب می آید و نیز باید مدرک قبولی خود در دانشگاه های مورد تایید مراجع آلمان در ایران را ارائه نمایند.

تحصیل کارشناسی در آلمان – مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در آلمان

یکی از موارد مهم در مهاجرت تحصیلی، کسب اطلاعات لازم در زمینه مدارک لازم جهت اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور مقصد می باشد. مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در آلمان به شرح زیر است :

  • فتوکپی پاسپورت داوطلب
  • فتوکپی شناسنامه داوطلب
  • ۱۲ قطعه عکس داوطلب
  • ترجمه مدرک ديپلم داوطلب
  • ترجمه ريز نمرات دیپلم داوطلب
  • گواهی زبان آلمانی داوطلب ( در صورت موجود بودن )
  • کارنامه قبولي در کنکور سراسری

در مقاله ” مهاجرت به آلمان” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به آلمان اطلاعات کسب کنید .

تحصیل کارشناسی در آلمان-هزینه زندگی و تحصیل کارشناسی در آلمان

هزینه تحصیل کارشناسی در آلمان برای دانشگاه ها از 07/2006 ترمی 500 یورو میباشد که البته بسیاری از دانشگاهها تنها ترمی 200 یورو شارژ می کنند. به دلیل هزینه های پایین دانشگاه های دولتی، تحصیل در آلمان اصطلاحا رایگان تلقی می شود. به طور کلی تحصیل کارشناسی در آلمان در بیشتر دانشگاه ها به صورت رایگان ارائه می شود. البته در دانشگاه هایی که تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می شود و یا بعضی دیگر از دانشگاه های آلمان هزینه ی تحصیل دانشجو در هر سال تقریباً 12 الی 15 هزار یورو می باشد. هزینه ی زندگی دانشجویی که شامل هزینه مسکن ، هزینه ی لباس ، هزینه ی غذا و … است در هر ماه بین 700 تا 800 یورو می باشد. البته هزینه زندگی بستگی به دانشجو و نوع زندگی دانشجو و همچنین شهری که دانشجودر آن زندگی می کند دارد .

تحصیل کارشناسی در آلمان-شرایط ورود به دوره کارشناسی در آلمان

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان که از رنکینگ جهانی بالایی برخوردار می باشند مستقیماً از طریق دیپلم و پیش دانشگاهی نمی توان اقدام کرد و متقاضی می بایست گواهی اشتغال به تحصیل و یا قبولی دنشگاه دولتی ( روزانه – شبانه ) در مقطع کارشناسی در ایران را دارا باشد.

نکته:

پس از اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی دانشجویانی که از قبولی دانشگاه برخوردارند می باست یک دوره کالج 1 ساله گذرانده و متقاضیانی که گواهی اشتغال به تحصیل ارائه داده اند بدون گذراندن کالج وارد مقطع مورد نظر می شوند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

تحصیل کارشناسی در آلمان

 

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ما:77207 -021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست