کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان دانشگاه RWTH Aachen University

دانشگاه آخن (RWTH Aachen) واقع در ایالت نوردراین وستفالن و از جمله دانشگاه‌های نخبگان آلمان‌، هر ساله در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها، بالاترین جایگاه‌‌را در رشته‌های مهندسی در بین دانشگاه‌های آلمان کسب می‌کند.
دانشگاه آخن
ساخت دانشگاه آخن در سال ۱۸۶۵میلادی آغاز شد و پنج سال به طول انجامید. در روز دهم اکتبر سال ۱۸۷۰ میلادی و با وجود درگیری نظامی میان آلمان و فرانسه، دانشگاه آخن با ۲۲۳ دانشجو و ۲۳ استاد، فعالیت خود را آغاز کرد.
پس از گذشت حدود ۱۴۰ سال از آغاز کار این دانشگاه، در حال حاضر در حدود۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه آخن مشغول به تحصیل هستند که ۴هزار نفر از این تعداد را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.
پیوستن به جمع دانشگاه‌های برتر آلمان
این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ میلادی و در جریان انتخاب دانشگاه‌های نخبگان در آلمان، از سوی بنیاد پژوهش آلمان (DFG) به عنوان تنها دانشگاه برگزیده در ایالت نوردراین وستفالن به جمع دانشگاه‌های برتر آلمان پیوست. ولی شهرت دانشگاه آخن در بین دانشگاه‌های آلمانی و اروپایی، تنها به این دلیل نیست، بلکه علت اصلی محبوبیت دانشگاه آخن در رشته‌های فنی است که دانشجویان خارجی بسیاری را نیز به خود جذب کرده است.
دانشگاه آخن در کنار دانشگاه فنی برلین و دانشگاه فنی درسدن، یکی از سه دانشگاه برتر آلمانی در جذب دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی است.
دانشکده‌های دانشگاه آخن و برترین رشته‌های تحصیلی
دانشگاه آخن از دانشکده‌های ریاضی، کامپیوتر و علوم طبیعی، دانشکده معماری، عمران، مکانیک، مواد، دانشکده برق و فناوری اطلاعات، فلسفه، اقتصاد و دانشکده علوم پزشکی تشکیل شده است.
دانشگاه آخن به لحاظ تنوع رشته‌ها و همچنین تمرکز ویژه برروی رشته‌های فنی مرتبط با بخش صنعت، در بین دانشگاه‌های آلمان بیشترین بودجه‌های تحقیقاتی را به خود اختصاص داده است. بودجه‌ای که منبع اصلی آن نه دانشگاه، که کارخانه‌ها و بخش‌های صنعتی آلمان هستند.
از جمله رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌آخن که هر ساله در رتبه‌‌‌بندی بین المللی دانشگاه‌ها، به اعتبار این دانشگاه می‌افزاید و در بین دانشگاه‌های آلمان نیز شهرت دارد، می‌توان به رشته‌های مهندسی اشاره کرد. در میان رشته‌های علوم طبیعی نیز، رشته‌ی شیمی دانشگاه آخن در میان سایر دانشگاه‌های آلمان پیشتاز است.
زبان تحصيل: انگليسى
شهريه: رایگان
فی ثبت‌نام : 230 یورو در هر ترم
مدرك زبان مورد نياز انگليسى: حداقل نمره تافل 100 یا آیلتس 7
تحصيلات مورد نياز: کارشناسی
شروع تحصيل: اکتبر 2018
مهلت تحويل مدارك:حداكثر تا 10 اسفند ماه

کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان دانشگاه RWTH Aachen University

کارشناسی ارشد مهندسی در آلمان دانشگاه RWTH Aachen University

گروه آتیه آفرینان ایرانیان 
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست