تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در سوئیس شاید آرزوی بسیاری از افرادی باشد که قصد تحصیل در خارج از کشور خود را دارند. این موضوع زمانی بیشتر به چشم می آید که بدانیم سوئیس به لحاظ شاخص های رفاه اجتماعی یکی از کشور های سطح بالا می باشد زندگی در سوئیس بسیار لذت بخش بوده و هر فردی را می تواند به سوی خود بکشد ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل دوره کارشناسی ارشد در سوئیس بپردازیم.

کارشناسی ارشد در سوئیس – کارشناسی ارشد در سوئیس

کارشناسی ارشد در سوئیس مشابه بسیاری از کشور های دیگر می باشد و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد سوئیس باید در یکی از دانشگاه های سوئیس به مدت 2 سال به تحصیل بپردازند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در سوئیس به این صورت است که دانشجو باید ابتدا دروس تئوری که برای او در نظر گرفته شده است را با نمره قبولی بگذراند و در انتها با ارائه یک پایان نامه مناسب و دفاع از آن مدرک تحصیلی خود را دریافت کند معمولا تحصیل در سوئیس و در این مقطع تحصیلی به زبان های آلمانی ، فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود البته این موضوع نیز بستگی به دانشگاهی که دانشجو می خواهد در آن به تحصیل بپردازد نیز دارد زیرا در برخی دانشگاه ها فقط آموزش ها به یک زبان ارائه می شود تعداد دانشگاه های آلمانی بیشتر از دیگر دانشگاه ها در سوئیس می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در سوئیس را دارند باید به این نکته توجه کنند که مدرک زبان معتبر مانند آیلتس الزامی می باشد ، معمولا باید فرد حداقل نمره ای در حدود 6 تا 6.5 را از آیلتس داشته باشد. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در سوئیس اجازه کار در حدود 20 ساعت در هفته را دارند که می تواند کمک زیادی به دانشجو در پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در سوئیس کند .

کارشناسی ارشد در سوئیس – هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

هزینه های تحصیلی کارشناسی ارشد در سوئیس و برای دانشجویان بین المللی سوئیس به این صورت است که باید دانشجو در هر ترم تحصیلی 700 فرانک سوئیس را به دانشگاه مورد نظر در سوئیس بپردازد البته این مبلغ برای دانشگاه های دولتی سوئیس می باشد و در صورتی که دانشجو در یکی از دانشگاه های خصوصی سوئیس به تحصیل بپردازد باید ترمی در حدود 4000 فرانک سوئیس را به دانشگاه خود بپردازد دلیل کم بودن هزینه های تحصیلی در سوئیس به این خاطر است که دولت کشور سوئیس بخشی از هزینه های مورد نیاز دانشگاه ها را پرداخت می کند و به نوعی بر روی دانشگاه ها سرمایه گذاری می کند.

کارشناسی ارشد در سوئیس – هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان کارشناسی ارشد سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس به نسبت برخی کشور های اروپایی دیگر بالا می باشد و به این صورت است که دانشجو باید در حدود 1000 تا 2000 فرانک سوئیس را خرج زندگی خود کند البته این میزان می تواند افزایش نیز داشته باشد و به شهری که دانشجو در آن ساکن است بستگی دارد مثلا در شهر زوریخ و ژنو این میزان هزینه ها کمی بیشتر از دیگر شهر های سوئیس می باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست