تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش (Austria)

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش – کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با کشورهای آلمان ، چک ، اسلواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسلوونی ، سوئیس و لیختنشتاین همسایه است. پایتخت اتریش شهر زیبای وین است که یکی از استان های نه گانه اتریش به حساب می آید. علاوه بر شهر وین شهرهای اینسبروک ، لئوبن ، گراتس و زالتسبورگ شهرهای مهم اتریش میباشند. 98 در صد مردم اتریش ، آلمانی زبان هستند و 2 درصد دیگر به زبان های کروات ، اسلوونیای و مجارستانی سخن میگویند.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش – تحصیل در اتریش

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی دارند ، همیشه به دنبال مطمئن ترین گزینه هستند تا با خیال راحت بتوانند برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند. اتریش یکی از کشورهایی است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی در اتریش ، کارشناسی ارشد در اتریش و دکترا در اتریش درخواست پذیرش تحصیلی میدهند و به عنوان ششمین کشور محبوب دانشجویان بین المللی در اروپا شناخته شده است. ازمهمترین دلایل انتخاب اتریش برای ادامه تحصیل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
-تحصیلات تقریبا رایگان
-هزینه های مناسب زندگی
-امکان کار همزمان با تحصیل
-امکان اقامت پس از تحصیل
-امکان تحصیل دکترا به زبان انگلیسی
-نداشتن محدودیت سنی برای پذیرش

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش – شرایط پذیرش کارشناسی ارشد اتریش

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل قرارگرفته است و شما میتوانید در دانشگاه های مطرح اتریش که در زیباترین شهرهای اروپا واقع شده اند ، ادامه تحصیل دهید.
دوره کارشناسی ارشد در اتریش دو سال میباشد و شما برای پذیرش بایستی مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه های سراسری ایران گرفته باشید یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های سراسری ایران را داشته باشید. با توجه به اینکه سیستم آموزشی اتریش یک سال جلوتر از ایران است ، ممکن است برخی از واحدهایی که در مقطع کارشناسی گذرانده اید را دانشگاه های اتریش قبول نکنند و دوباره آن دروس را بگذرانید و سپس وارد دوره کارشناسی ارشد شوید. زبان تحصیل اکثر دانشگاه های دولتی اتریش ، آلمانی است که دانشگاه برای دانشجویان ، قبل از ورود به دانشگاه دوره زبان آلمانی برگزار میکند. تعداد محدودی از دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس میکنند که برای پذیرش داشتن نمره زبان آیلتس حداقل 6 الزامیست.
برای اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد اتریش امکان پذیرش مستقیم وجود دارد ولی برای بعضی از رشته ها مانند پژشکی ، داروسازی ، روان شناسی و… دانشجویان باید پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش در امتحان ورودی دانشگاه شرکت نمایند.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش – هزینه های دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 700 الی 800 یورو به دانشگاه میپردازند. هزینه های زندگی ماهیانه دانشجویان بستگی به شهر محل سکونت آنها و نحوه زندگیشان دارد اما به طور متوسط ماهیانه بایستی 800 الی 1000 یورو در نظر بگیرند و اجازه کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته دارند که تا حدودی هزینه های ماهیانه شان را پوشش میدهد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست