کارشناسی ارشد در آلمان

کارشناسی ارشد در آلمان

در سیستم اموزش قدیم آلمان تفاوتی بین مدرک کارشناسی bachelor و کارشناسی ارشد Master وجود نداشت. دانشجویان پس از اتمام یک دوره 2 ساله و قبولی در امتحانات میان دوره ای Zwischenprüfung مرحله مقدماتی تحصیل خود را به پایان می رساندند که با این مدرک امکان اشتغال وجود نداشت. دانشجو پس از گذارندن یک دوره 2 الی 3 ساله و موفقیت در امتحانات، موفق به دریافت مدرک Diplom (برای رشته های مهندسی و علوم طبیعی) و یا Magister (برای رشته های علوم انسانی و اجتماعی) میشود که معادل کارشناسی ارشد دررشته های علوم طبیعی و مهندسی (M.Sc.) و یا رشته های علوم انسانی و اجتماعی (M.A.) می باشد.

سیستم جدید آموزشی آلمان همانند تمام سیستمهای بین المللی مقطع کارشناسی و فوق لیسانس جدا میباشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد خصوصاً در ترم های اول کلاسها به زبان انگلیسی برگزار شده و زبان آلمانی به موازات دوره آموزش داده می شود. برنامه های Bachelor / Master به زبان انگلیسی در کلیه رشته ها بخصوص در رشته های علوم طبیعی، رشته های مهندسی و همینطور در بخش مدیریت تجاری Business Administration وجود دارد.

کارشناسی ارشد در آلمان-شرایط پذیرش فوق لیسانس در آلمان

جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاه دولتی ( روزانه – شبانه ) و یا دانشگاه های آزاد غیرانتفاعی و غیره … با سوابق تحصیلی بسیار عالی و مدرک زبان b1- b2 الزامیست. در اینصورت با بررسی سوابق و مدارک توسط دانشگاه مراحل بعدی جهت اخذ پذیرش صورت می گیرد.

 

کارشناسی ارشد در آلمان- مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

دانستن مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان می تواند گامی بلند در مسیر مهاجرت تحصیلی به آلمان تلقی گردد. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به شرح زیر می باشد:

  • ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
  • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات
  • ترجمه مدرک لیسان و ریزنمرات
  • تصویر پاسپورت
  • انگیزه نامه
  • ارائه مدرک زبان مورد تایید دانشگاه(آلمانی یا انگلیسی)

 

کارشناسی ارشد در آلمان- هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان که شامل هزینه خورد و خوراک و پوشاک و مسکن می باشد به طور میانگین عددی بالغ بر 700 الی 800 یورو می باشد. البته هزینه زندگی هر فرد با توجه به سبک زندگی و محل زندگی او متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان می باشد ، به طور تخمینی می توان گفت هزینه هر ترم دانشگاه حدود 500 یورو می باشد. دانشگاه های خصوصی آلمان عموما به زبان انگلیسی امکان تحصیل را فراهم نموده اند که هزینه شهریه این دانشگاه های سالانه بین 10 الی 12 هزار یورو می باشد.

 

کارشناسی ارشد در آلمان-دانشگاه های برتر آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان در رشته های مختلفی مانند انواع رشته های مهندسی و مدیریت و نیز رشته های علوم طبیعی نیز فراهم می باشد. شناخت دانشگاه های برتر هر کشور می تواند معیار خوبی برای انتخاب نهایی داوطلبان باشد. از این رو نام 10 دانشگاه برتر آلمان از نگاه رتبه بندی جهانی QS را به شرح جدول زیر گردآوری نموده ایم:

دانشگاه رتبه جهانی رتبه در آلمان
Technische Universität München 55 1
Ludwig-Maximilians – Universität München 63 2
Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg 66 3
Humboldt-Universität zu Berlin 120 4
KIT, Karlsruher Institut für Technologie 124 5
Freie Universität Berlin 130 6
Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen (RWTH Aachen) 138 7
Technische Universität Berlin 147 8
Eberhard Karls Universität Tübingen 169 9
Universität Freiburg 169 10

 

 

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ما:77207 -021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست