چرا تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس آرزوی بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در سوئیس می باشد چرا که سوئیس دارای رفاه اجتماعی بسیار بالایی می باشد و رندگی در سوئیس بسیار لذت بخش می باشد .  در ادامه درباره دلایل تحصیل در سوئیس و اینکه افراد چرا تحصیل در سوئیس را انتخاب می کنند صحبت میکنیم.

چرا تحصیل در سوئیس؟

علت انتخاب متقاضیان تحصیل در سوئیس چه می باشد ؟

  1. 18 تا از دانشگاه های سوئیس مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و افراد می توانند در با مدارک دانشگاهی سوئیس در ایران ادامه تحصیل یا مشغول به کار شوند .
  2. سوئیس از لحاظ رفاه اجتماعی دومین کشور می باشد و این موضوع بسیاری از افراد را علاقه مند به تحصیل در سوئیس می کند .
  3. سوئیس از لحاظ جرم کمترین میزان جرم را دارد و امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود .
  4. زبان تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی به زبان های آلمانی و فرانسوی می باشد و در مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی ارائه می گردد .
  5. دانشجویان تحصیل در سوئیس برای رفع مشکلات مالی می توانند به صورت 20 ساعت در هقته کار کنند .

چرا تحصیل در سوئیس شرایط تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ فرانک است و تحصیل در دانشگاه های خصوصی حدود ۴۰۰۰ فرانک است. هزینه زندگی در کشور سوئیس از ۱۰۰۰ فرانک در ماه شروع می‌شود و بسته به شهر و سبک زندگی متفاوت است.

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در سوئیس، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در سوئیس” است .

محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس وجود ندارد .

تحصیل در سوئيس با هزینه کمتر تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی و استفاده از بورسیه تحصیلی در سوئیس می باشد .

سوئیس دارای آب و هوای 4 فصله است . در زمستان بیشتر برف می بارد (ماه های دسامبر تا فوریه) .  در فصل بهار (مارس تا می) هوا گرم‌تر از زمستان است، در فصل تابستان (جون تا اواسط سپتامبر) آب و هوا معتدل است و در فصل پائیز نیز (اواسط سپتامبر تا نوامبر) درجه حرارت از ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

دانشگاه ژنوسوئیس یکی از برترین و بهترین دانشگاه های سوئیس است که هزاران دانشجو را در خود جای داده است .

یکی از روش های مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به سوئیس” اطلاعات کسب کنید .

اکنون اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس امر بسیار مشکلی است و تنها تعداد کمی از دانشجویان قادر به استفاده از بورس های تحصیلی سوئیس می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست