چرا تحصیل در آلمان

معمولاً این سؤال پیش می آید که چرا تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشور ها در بین دانشجویان از توجه ویژه ای برخوردار است . یکی از مزایای تحصیل در کشور آلمان این است که دانشجویان خارجی می توانند به صورت رایگان در آلمان تحصیل نمایند . به علاوه کشور آلمان دارای سیستم آموزشی بسیار قوی است و همچنین از لحاظ اقتصادی و اجتماعی دارای ثبات است .

برای اقامت و تابعیت در آلمان روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در آلمان ” را مطالعه فرمایید .

دانشجویانی که در کشور آلمان تحصیل می کنند می توانند پس از گذشت  یک سال از تحصیل خود در آلمان رشته تحصیلی خود را تغییر دهند . دانشجویان این اجازه را دارند که به تعداد نامحدود رشته تحصیلی خود را تغییر دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان می توانید مقاله ” تحصیل در آلمان” را مطالعه فرمایید .

از دیگر مزایای تحصیل در کشور آلمان این است که دانشجویان با داشتن ویزای دانشجویی آلمان می توانند به همه کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر نمایند . همچنین دانشجویان با ویزای دانشجویی خود می توانند به هر تعداد که می خواهند از کشور آلمان خارج و وارد کشور آلمان شوند .

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تعدادی از رشته های مقطع کارشناسی و بیشتر رشته های مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد . به علاوه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در کشور آلمان می توانند به مدت یک سال و نیم در کشور آلمان به دنبال کار مورد نظر خود بگردند . درصورتی که افراد بتوانند کار مناسب خود را در آلمان پیدا کنند و حداقل به مدت 2 سال در کشور آلمان مشغول به کار باشند ، می توانند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایند . البته افراد در طول این دو سال باید مالیات خود را پرداخت کرده باشند .

در مقاله ” مهاجرت به آلمان” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به آلمان اطلاعات کسب کنید .

علاوه بر مزایایی که ذکر شد دانشگاه های کشور آلمان امکانات فراوانی برای دانشجویان خود ارائه می کنند . و همین مزایا باعث افزایش علاقه دانشجویان به تحصیل در آلمان می شود .

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست