پناهندگی در چک

پناهندگی یکی از روش های دشوار و پرخطر برای مهاجرت به کشور های خارجی می باشد . اما با این وجود افراد زیادی از این طریق اقدام به مهاجرت به کشور های مختلف می کنند . افراد زیادی برای پناهندگی در چک اقدام می کنند . البته برای پناهندگی به کشور چک راه های متفاوتی از قبیل ازدواج ، تولد فرزند ، کار ، سرمایه گذاری ، پناهندگی و … وجود دارد .  برای پناهندگی در چک متقاضی باید ثابت کند که دیگر امکان زندگی در کشور خود را به دلایل مختلف از قبیل عدم امنیت و … ندارد .

یکی از روش های مهاجرت به چکاز طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به چک” اطلاعات کسب کنید .

در همه ی کشور ها روال پناهندگی به این صورت است که ابتدا فرد با وارد شدن به کشور مورد نظر سریعاً خود را به اداره پلیس آن کشور معرفی نماید و درخواست پناهندگی خود را اعلام نماید . پناهنده باید دلائل قانع کننده ای برای پناهندگی خود به کشور مورد نظر داشته باشد .

سپس فرد باید به سؤال هایی که از او پرسیده می شود پاسخ کوتاه و درست بدهد . همچنین فرد باید مدارک لازم از قبیل پاسپورت و اثر انگشت خود را ارائه دهد . در طی مدت بررسی درخواست پناهنده ، او را به کمپ های موجود در کشور مورد نظر انتقال می دهند و پناهنده باید در کمپ اسکان داشته باشد .

کمپ ها دارای اتاق کوچکی هستند و امکانات بهداشتی و درمانی در آن ها وجود ندارد . از طرفی افرادی از هر کشوری و هر قومیتی با یکدیگر هم اتاق می شوند . ممکن است از یکدیگر بیماری های خطرناکی بگیرند . اقامت در این کمپ ها بسیار دشوار و طاقت فرسا خواهد بود .

در مقاله ای تحت عنوان ” تحصیل در چک” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در چک توضیح دادیم .

در مرحله بعد با فرد مصاحبه می شود در مصاحبه پناهنده باید به تمام سؤالات پاسخ درست بدهد و دلائل قانع کننده خود را برای پناهندگی در کشور مورد نظر شرح دهد . اگر مشخص شود که فرد اطلاعات دروغ داده باشد و قصد گمراه کردن افسران اداره پلیس را داشته باشد بلافاصله پناهنده به کشور خودش بازگردانده می شود .

پس از تأیید شدن پناهندگی فرد به او اجازه ی اقامت در کشور مورد نظر داده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست