پناهندگی در سوئیس

برای مهاجرت به سوئیس یکی از روش هایی که وجود دارد پناهندگی در سوئیس می باشد. سوئیس همانطور که شاید بیشتر شما بدانید یکی از بهترین کشور های اروپایی برای زندگی می باشد. دانشگاه های سوئیس و همچنین سطج زندگی در سوئیس بسیار بالا می باشد و سوئیس را به یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت تبدیل کرده است. برای مهاجرت به سوئیس می توان از تحصیل در سوئیس و در دانشگاه های سوئیس ، سرمایه گذاری در سوئیس ، ازدواج در سوئیس و با یک فرد سوئیسی ، ثبت شرکت در سوئیس و غیره استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی اشنا کنیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم .

پناهندگی در سوئیس – مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی سوئیس

امروزه افراد بیشماری هستند که قصد ترک وطن اصلی خود و مهاجرت به کشور های دیگر دارند برخی از این افراد سعی می کنند که با استفاده از روش های کاملا قانونی اقامت سوئیس و یا کشوری مشابه را بگیرند و برخی نیز که به دلیل مشکلاتی که در کشور خود دارند مجبور به ترک کشور خود هستند معمولا افرادی که به روش پناهنگی سوئیس اقامت سوئیس را بدست می یاورند افرادی هستند که یا توسط دولت خود تحت تعقیب هستند و یا به دلایل عقاید و نظرات سیاسی که دارند تهدید شده اند. البته افرادی نیز وجود دارند که به دلایل شرایط بد کشوری خود مجبور به ترک کشور خود و مهاجرت به سوئیس و یا کشوری مشابه را دارند معمولا این دسته افرادی هستند که کشورشان در جنگ و یا دچار شرایط بسیار بد اقتصادی می باشد که چاره ای را برای فرد به جزء مهاجرت به کشوری باقی نمی گذارد. مسلما یکی از کشور هایی که می تواند مورد توجه این دسته افراد قرار گیرد کشور سوئیس می باشد که دارای امکانات بسیار عالی می باشد.

معمولا افرادی که توانسته اند خود را به سوئیس برسانند ابتدا توسط ماموران به یکی از کمپ ها انتقال داده می شوند و وضعیت آنان توسط اداره مهاجرت سوئیس مورد بررسی قرار می گیرد. این اداره فرم درخواست پناهنگی سوئیس که از سوی مهاجران تکمیل شده است را به صورت کامل و دقیق بررسی می کند و در صورتی که شخص متقاضی شرایط مناسب برای اقامت سوئیس از طریق پناهنگی را نداشته باشد باید سریعا خاک سوئیس را ترک کرده و به کشور خود باز گردد. البته در صورتی که فرد امکان بازگشت به کشورش را نداشته باشد به او اقامت موقت سوئیس داده می شود تا زمانی که تکلیف نهایی فرد مشخص شود.

پناهندگی در سوئیس – قاعده و قوانین مربوط به پذیرش و بررسی پناهندگی افراد به سوئیس

برای پناهنده شدن به سوئیس شرایط و قوانینی وجود دارد تا شرایط وی مورد بررسی قرار گیرد در این قسمت به این موارد اشاره می کنیم. قوانین پناهندگی سوئیس : در قوانین پناهندگی سوئیس مسائل مربوط به اعطای پناهندگی سوئیس ، وضیعیت پناهندگان در کشور سوئیس ، حمایت فوری از ارادی که نیاز فوری به چنین حمایتی را دارند و همچنین بازگشت این افراد به کشورشان نوشته شده است .

در ماده 3 قانون پناهندگی سوئیس پناهنده فردی است که از کشور مادری خود ، ویا کشوری که اقامت آن را داشته است در شرایط و وضعیت نامناسبی قرار می گیرد و یا وحشت جدی از موضوعی دارد یا اینکه به دلایل نژادی ، مذهبی ، ملیتی ، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و یا داشت عقاید سیاسی در معرض این شرایط بد و نامناسب قرار دارد و تهدید می شود. شرایط نامناسب و تهدید نیز شامل : تهدید زندگی فرد ، سلامت جسمانی فرد ، آزادی فرد ، همچنین اعمال فشارهای روحی و غیر قابل تحمل می شود.

پناهندگی در سوئیس

پناهندگی در سوئیس

پناهندگی در سوئیس – مراحل پناهندگی به سوئیس

مراحل پناهندگی در سوئیس با ارائه در خواست پناهندگی سوئیس آغاز می شود و این درخواست می تواند در فرودگاه سوئیس ، پس از ورود به مرز سوئیس یا در مراکز اداری داخلی سوئیس پر شود.

در مرحله بعد ، پذیرش متقاضیان پناهندگی که شامل ثبت نام آن ها ، مصاحبه خصوصی ، ثبت اثر انگشت ، چکاپ پزشکی که شامل واکسیناسیون می باشد انجام می شود.

در مرحله بعد اگر تقاضا نامه مربوط به پناهندگی سوئیس برای فرد متقاضی به صورت کامل بررسی و تهیه شود فرد متقاضی پناهندگی سوئیس به یکی از مراکز بررسی و پردازش پذیرش منتقل می شود.

معمولا اگر فرد تمامی شرایط مورد نظر اداره مهاجرت سوئیس و پناهندگی سوئیس را داشته باشد به او اقامتی از نوع N اعطا می شود که مربوط به پناهندگان سوئیس می شود اعطا می شود تحت این اقامت موقت سوئیس فرد اجازه کار کردن را خواهد داشت و پس از آن در صورتی که تمامی مراحل پناهندگی در سوئیس به طور کامل طی شود و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد نوع این اقامت موقت سوئیس برای فرد تغییر خواهد کرد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست