پناهندگی در اسلواکی

برای مهاجرت به کشور اسلواکی راه های متفاوتی از قبیل مهاجرت از طریق ازدواج ، مهاجرت از طریق تولد فرزند ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت از طریق کار ، مهاجرت از طریق تحصیل و مهاجرت از طریق پناهندگی وجود دارد .

مهاجرت از طریق پناهندگی نسبت به روش های دیگر دشوار تر و خطرناک تر می باشد و بهتر است برای مهاجرت به اسلواکی روش های دیگر را انتخاب کنید . با این حال در ادامه به بررسی پناهندگی در اسلواکی پرداخته می شود .

برای پناهندگی در اسلواکی ابتدا باید افراد به وسیله ی دولت کشور اسلواکی بازرسی شوند . همچنین باید هدف اصلی افراد از پناهندگی به اسلواکی مشخص شود . در مرحله بعد متقاضی باید پرونده ای که در آن به صورت کامل علت و دلایل پناهندگی او در آن ذکر شده باشد برای پناهندگی خود ایجاد کند و آن را به پلیس کشور اسلواکی تحویل بدهد .

همچنین اگر تمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه تحصیل در کشور اسلواکی  دارید می توانید مقاله ” تحصیل در اسلواکی” را مطالعه نمایید.

بعد از تأیید پرونده ی متقاضی ، او به کمپ های پناهندگی موجود در اسلواکی انتقال داده می شود . در این زمان روال طبیعی پرونده در دادگاه کشور اسلواکی انجام می شود . پناهجو باید در تمام مراحل آمادگی پاسخگویی به تمام سؤالات را داشته باشد . همچنین پناهجو نباید در گذشته در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا حضور داشته باشد و همچنین نباید درخواست پناهندگی کشور های عضو اتحادیه اروپا را داده باشد .

اگر پناهجو جواب سؤالی را به افسران پلیس اسلواکی دروغ جواب دهد و یا اطلاعاتی را پنهان کند در مراحل بعدی کار برای او مشکل پیش می آید . بنابراین پناهجو باید به تمام سؤالات با دقت پاسخ صحیح بدهد .

اسکان پناهجویان در کمپ های پناهندگی ، ارائه ی کمک های مالی ، تامین خورد و خوراک و همچنین تأمین پوشاک پناهجویان از مزایایی است که در کشور اسلواکی برای پناهجویان در نظر گرفته شده است .

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در اسلواکی، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در اسلواکی” است .

البته این مزایا در صورتی ارائه می شوند که پناهجو در کمپ هایی که کشور اسلواکی مشخص کرده است اسکان نماید و در صورتی که پناهجو در مکان دیگری به انتخاب خودش اسکان نماید این مزایا به و ارائه نمی گردد و تأمین هزینه هایش تا مدتی که نتیجه پناهندگی اش مشخص شود به عهده خودش می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست