پناهندگی در اتریش

یکی از روش های مهاجرت به کشور اتریش ، پناهندگی در اتریش است . این کار بسیار خطر ناک است و همچنین بسیار دشوار می باشد . پیشنهاد می کنم که افراد از این روش استفاده نکنند زیرا خطر های فراوانی برای افراد دارد . در طول بررسی درخواست پناهندگی فرد باید در اردوگاه هایی که کشور اتریش تعیین می کند زندگی کند . این اردوگاه ها از لحاظ بهداشتی بسیار کثیف هستند و امکانات درمانی در آن ها وجود ندارد و ممکن است فرد به بیماری های خطرناکی مبتلا شود . با این حال در ادامه به مراحل پناهندگی در اتریش می پردازیم .

برای مهاجرت به اتریش روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

جهت پناهندگی در اتریش ابتدا سوابق پناهنده در زمینه دوبلین به وسیله اداره پلیس بررسی می شود . دوبلین یعنی این که ثابت شود فردی که درخواست پناهندگی در اتریش را داده است قبلاً شهروند هیچ یک از کشور های اروپایی نبوده نباشد و برای آن کشور ها درخواست پناهندگی نداده باشد . اگر ثابت شود که فرد شهروند کشور های اروپایی باشد یا قبلاً برای پناهندگی کشور های اروپایی اقدام کرده است دولت اتریش فرد را دیپورت کرده و به کشور قبلی باز می گرداند .

در صورتی که فرد مرحله ی دوبلین را موفقیت پشت سر بگذارد در یکی از مرکز های پذیرش اتریش درخواست فرد بررسی شده و مشخص می شود که فرد در کدام ارودگاه در اتریش اسکان یابد . مطابق با قوانین موجود در کشور اتریش فرد باید بلافاصله پس از ورود به کشور اتریش خود را به یکی از مراکز پلیس این کشور برساند و اعلام کند که می خواهد پناهنده شود در غیر  این صورت پلیس می تواند او را به عنوان مهاجر غیرقانونی دستگیر و زندانی کند .

در مقاله اقامت اتریش ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

در مرحله بعد که دوبلین3 است متقاضی باید بگوید که به چه دلیل کشور خود را ترک کرده است . فرد باید به سؤالات پاسخ درست و کوتاه بدهد . اگر فرد در مورد سن خود دروغ بگوید یا جواب سوال ها را به اشتباه بدهد در مراحل بعدی برایش مشکل پیش می آید . سن دقیق فرد توسط پزشک اتریش مشخص می شود .

اگر نتیجه ی دوبلین 3 منفی باشد ظرف مدت 6 ماه دولت اتریش فرد را از کشور اتریش خارج می نماید . البته پس از جواب منفی دوبلین 3 متقاضی می تواند تا یک هفته به نتیجه اعتراض کند .

در مرحله نهایی با پناهنده مصاحبه می شود و پناهنده باید به صورت کامل علت ترک کشور خود را بیان کند . پاسخ های او نباید با پاسخ هایی که در مراحل قبلی داده است مغایرت داشته باشد .  پس از اینکه در خواست فرد تأیید شود  فرد را به یکی از اردوگاه های کشور اتریش انتقال می دهند و تا پایان مراحل انجام پناهندگی فرد باید در آن اردوگاه اقامت داشته باشد .

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در اتریش در این سایت موجود می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست