پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

آلمان در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی میباشد چرا که تحصیل در دانشگاههای آلمان رایگان بوده و از نظر گروه پزشکی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. کشور آلمان دارای دانشگاه هایی معتبر بوده و از این حیث نیز جایگاه جهانی قابل توجهی دارد. اما شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آلمان چه می باشد؟ الزامات و نیازمندی های اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آلمان چه می باشند؟ موسسه آتیه آفرینان ایرانیان در مقاله پیش رو سعی نموده تا با گردآوری این اطلاعات به سوالات شما پاسخ داده و با بهره مندی از مشاورین و وکلای با تجربه در زمینه مهاجرت شما در این مسیر یاری و راهنمایی نماید. به طور کلی تفارت اصلی ایران و آلمان در تحصیل رشته پزشکی، مقطع تحصیلی بوده به این معنا که پزشکی عمومی در ایران یک مرحله ای بوده و متقاضیان پس از قبولی در کنکور وارد رشته دکترای عمومی پزشکی میشوند در حالی که در آلمان پزشکی عمومی معادل کارشناسی ارشد پیوسته میباشد(Staatsexsamen). دوره پزشکی عمومی در آلمان شامل دوازده نیم ترم و یا شش سال تحصیلی میباشد. در ادامه به سایر نکات پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان خواهیم پرداخت.

پزشکی و دندان پزشکی در آلمان-شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

متقاضیان گروه پزشکی در آلمان باید دارای دیپلم دوازده ساله باشند و افراد با دارا بودن دیپلم دوازده ساله باید یک دوره کالج یک ساله بگذرانند که اصلاحا به آن studienkolleg  می گویند و در آزمون M_course نمره قبولی به دست آورند. کالج ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. کالج های دولتی رایگان بوده و هزینه شهریه ای ندارند و کالج های خصوصی دارای هزینه ی سالانه  بالغ بر 7 الی 8 هزار یورو می باشند.

پزشکی و دندان پزشکی در آلمان-شرایط پذیرش در کالج های دولتی یا خصوصی آلمان

افرادی که از ایران برای اخذ پذیرش از کالج های آلمان اقدام می نمایند باید چندین شرط را دارا باشند. سن افراد متقاضی تحصیل در کالج آلمان باید بین 18 الی 22 سال باشد. زبان تحصیل در کالج های آلمان زبان آلمانی بوده و افراد برای اخذ پذیرش در این مقطع نیازمند مدرک b1 آلمانی باشند. البته خاطر نشان می گردد برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور آلمان ارائه مدرک b2 آلمانی به سفارت الزامی می باشد. افرادی که قبولی کنکور در دانشگاه های سراسری را دارند می توانند در کالج های دولتی این کشور پذیرش دریافت نموده و سایر افراد باید الزاما در کالج های خصوصی تحصیل نمایند.

پزشکی و دندان پزشکی در آلمان-هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آلمانی

همان طور که میدانید نظام تحصیلی کشور آلمان رایگان بوده و از این جهت افراد بسیاری از سراسر جهان تمایل به تحصیل در این کشور را دارند. در خصوص هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آلمان نیز می توان گفت برخی از دانشگاههای آلمان برای اینگونه رشته ها هزینه ای دریافت نمی کنند اما اکثر دانشگاههای آلمان در رشته های پزشکی هزینه ای بالغ بر 500 یورو به ازای هر ترم دریافت می کنند.

پزشکی و دندان پزشکی در آلمان-معرفی دانشگاه های پزشکی آلمان

جهت تحصیل رشته پزشک و دندان پزشکی در در آلمان، یکی از مسائل مهم شناخت دانشگاه های مناسب جهت تحصیل در این رشته ها می باشد. شما می توانید در لیست زیر نام مهم ترین دانشگاه های کشور آلمان را در این زمینه مطالعه نمایید:

  • دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین
  • دانشگاه پزشکی بخوم
  • دانشگاه پزشکی بن
  • دانشگاه پزشکی کلن
  • دانشگاه یوهان ولفگانگ فرانکفورت
  • دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ
  • دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ
  • دانشگاه پزشکی هانوفر

پزشکی و دندان پزشکی در آلمان-پذیرش در دوره دکترا در رشته‌های پزشکی در آلمان

دانش‌آموختگان رشته پزشکی پس از اتمام تحصیل به اختیار خود می‌توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند. این تصمیم اما شخصی است و دریافت پروانه پزشکی با مدرک کارشناسی‌ارشد صورت می‌گیرد. دوره دکترا در رشته پزشکی، مانند سایر رشته‌های غیرپزشکی در آلمان برگزار می‌شود. این بدان معناست که شخص داوطلب با انتخاب موضوع و پس از موافقت استاد راهنما با طرح رساله‌، شروع به تحقیق خواهد کرد. پس از نوشتن رساله دکترا و قبولی در آزمون شفاعی، مدرک دکترا به دانشجو اعطا می‌شود.

 

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست