ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

آلمان برای دانشمندان و محققان بین المللی در زمینه های مختلف فرصتی جذاب تبدیل شده است و آنها را برای شرکت در تحقیقات مختلف در موسسات گوناگون واقع در کشور اروپای غربی اغوا می کند . این کشور به عنوان سرزمین اختراع و نوآوری در دنیا شناخته می شود و دروازه ای است برای همه کسانی که مایل به کشف های نهان از این دنیای اسرارآمیز علم هستند .

با این وجو کار کردن در آلمان به عنوان یک دانشمند و یا محقق نیاز به طی نمودن مراحلی دارد مانند یافتن موسسه ای که بتوانید در آنجا کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهید . به واسطه این موسسه می توانید ویزا دریافت نمایید .

در این مقاله ، ما توضیح داده ایم که دانشمندان بین المللی برای به دست آوردن ویزا چه کاری باید انجام دهند .

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان – چه کسی به یک ویزای دانشمند آلمانی نیاز دارد؟

به دلیل سیاست های ورود و مقررات جمهوری فدرال آلمان نیاز به ویزا یا عدم آن بستهبه ملیت شما خواهد داشت . به همین دلیل ، قبل از شروع مراحل درخواست برای ویزا ، باید بررسی کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا نه.

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان – افرادی که به ویزای آلمان نیاز ندارند

محققان و دانشمندانی که گذرنامه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا منطقه تجارت آزاد اروپا را دارند ، موظف نیستند برای ورود به کشور و شرکت در یک مطالعه / تحقیق ، ویزا دریافت کنند. اما اگر قصد دارند بیش از سه ماه در این کشور بمانند ، ثبت نام در مقامات محلی ضروری است .

شهروندان استرالیا ، هندوراس ، اسرائیل ، ژاپن ، کانادا ، نیوزلند ، جمهوری کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می توانند تنها با گذرنامه معتبر وارد جمهوری فدرال آلمان شوند. با این وجود ، آنها هنوز هم باید به محض ورود به اداره های محلی – اداره ثبت اسکان اقامت یا خدمات شهروندی رفته و  ثبت نام کنند و مجوز اشتغال را بدست آورند تا بتوانند درآلمان کار کنند.

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان  – افرادی که به ویزای آلمان نیاز دارند

برای شهروندان سایر کشور ها از جمله ایران لازم است تا قبل از ورود برای کار تحقیقی و پژوهشی خود ویزا دریافت نمایند تا واجد شرایط ورود به این کشور باشند .

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان – شرایط دریافت ویزای آلمان 

مقامات مهاجرت آلمان لیستی از مدارک لازم برای ویزا را در اختیار شما قرار می دهند ، معیارهایی را که باید برای دریافت ویزا رعایت کنند ، مشخص شده است . ما این نیازها را برای محققان و دانشمندان در دو گروه قرار داده ایم ، به شرح زیر:

 1. اسناد معمول مورد نیاز برای ویزا
 • فرم درخواست – که باید تکمیل شود اطلاعات را صحیح وارد نمایید و سعی کنید از هرگونه خطا جلوگیری کنید. فرم را دو بار چاپ کنید و در پایان هر دو نسخه را امضا کنید.
 • دو عکس یکسان – چهره کامل ، بدون پس زمینه شلوغ و مربوط به سه ماه گذشته . عکس ها باید مطابق با الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرت آلمان باشد.
 • گذرنامه معتبر ملی – که در طی 10 سال گذشته صادر شده و با حداقل 12 ماه اعتبار پس از بازگشت .
 • کپی از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4 )
 • بیمه درمانی – شما باید سندی را تأیید کنید که تأیید می کند بیمه درمانی را برای کل اقامت خود در آلمان خریداری کرده اید. این بیمه باید هر نوع نیاز به معالجه فوریت های پزشکی یا بستری شدن در بیمارستان را برای بیماری ها و تصادفات با حداقل 30 هزار یورو پوشش دهد. همچنین باید در صورت مرگ ، بازگشت به کشور را نیز تحت پوشش قرار دهد.
 • برنامه سفر پرواز – که می تواند رزرو پرواز باشد .
 • اثبات اسکان برای کل اقامت خود در منطقه شینگن – که می تواند رزرو هتل یا دعوت نامه توسط یک میزبان ، که دوست یا عضو خانواده شماست ، باشد.
 • اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر
 • باید مدارکی ارائه کنید که ثابت کند شما قادر به تأمین نیازهای مالی هستید. این می تواند یک بیانیه بانکی باشد که نشان می دهد پول کافی برای تأمین مالی خود برای کل زمانی که در آلمان خواهید ماند باشد ، و یا قرارداد با شرکت که در آنجا کارآموزی / آموزش می کنید باشد. فیش حقوقی می تواند باشد همچنین می تواند نامه ای باشد که توسط یک حامی مالی تأیید شده است که تأیید می کند که برای حمایت از شما ، برای شما پول ارسال می کنند ، با بیانیه بانکی ، قرارداد کار. همچنین می تواند ترکیبی از همه موار بالا باشد. به عنوان بخشی از وجوه مالی ممکن است شما مجبور شوید مدارک زیر را با توجه به وضعیت کاری خود ارائه دهید:
 • در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت ملکی دیگر (سند زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
 1. الزامات ویزای دانشمند
 • نامه شخصی که هدف از اقامت در آلمان را توضیح می دهد
 • نامه دانشگاه / موسسه تحقیقاتی محلی شما در کشور خود ، که تأیید می کند که شما در کشور خود تعهدات قراردادی دارید که مجبور به انجام آنها هستید و به آن باز خواهید گشت.
 • نامه دعوت نامه از دانشگاه / مؤسسه تحقیقاتی آلمان که شرایط اقامت شما در آلمان را تأیید می کند ، از جمله پرداخت (بورس تحصیلی)
 • اثبات مدرک تحصیلی (گواهی مدرک دانشگاهی)

لطفا توجه داشته باشید که سفارت آلمان در کشور شما این حق را دارد که در صورت لزوم ، مدارک دیگری را درخواست کند. ارسال مدارک لازم تضمین نمی کند که ویزا به شما اعطا شود. ارسال مدارک ناقص یا امتناع از حضور در مصاحبه ویزا منجر به رد درخواست شما خواهد شد.

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان – فرآیند درخواست ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

اگر شما نیاز به اخذ ویزا دارید ، این دستورالعمل گام به گام را دنبال کنید که نشان می دهد فرد برای دریافت ویزا باید چه کاری انجام دهد . درخواست باید در سفارت یا کنسولگری در کشور خود ارسال شود. در برخی کشورها ، مراکز درخواست ویزا نیز وجود دارد که می توانید برای ویزا خود اقدام کنید . توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای ویزا اقدام کنید تا هرگونه تاخیر در پردازش را برآورده کنید.

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان – هزینه درخواست ویزای دانشمندان در آلمان

همه داوطلبان ریافت ویزا باید هزینه پرداخت نمایند هزینه ویزای آلمان برای ویزای اقامت طولانی تا سال 2017 75 یورو است. متقاضیان باید هزینه آن را به یورو یا به ارز محلی خود با توجه به نرخ ارز مبادله شده توسط سفارت پرداخت کنند.

لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا ، هزینه ویزا بازپرداخت نخواهد شد و قیمت آن در هر زمان تغییر می کند.

ممکن است 10 تا 15 روز طول بکشد تا سفارت درخواست شما را بررسی کند. زمان بررسی ممکن است در مواردی افزایش یابد که سفارت برنامه های زیادی را دریافت کرده باشد یا متقاضی شرایط خاص داشته باشد . به همین دلیل به شما توصیه می شود که در اسرع وقت اقدام کنید. حداقل 3 ماه قبل از سفر برای ویزا درخواست دهید و حداکثر سه هفته قبل از سفر برای ویزا باید درخواست داده باشید .

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان –  تمدید ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

ویزای طولانی مدت برای محققان یا دانشمندان در آلمان در بسیاری موارد قابل تمدید است. متقاضی باید در دفتر ثبت نام اتباع بیگانه در شهر آلمان حضور یابد که حداقل دو ماه قبل از انقضا ویزا خود باید اقدام نماید . در روز مصاحبه ، فرد باید با اسناد لازم در دفتر مهاجرت حاضر شود. نامه مشروط برای دلیل درخواست تمدید ویزا ضروری است. شما همچنین باید نامه ای از دانشگاه / موسسه تحقیق ارسال نمایید که تأیید می کند آنها مایل هستند که شما همچنان روی مطالعه خود برای چند ماه دیگر ادامه دهید. هزینه تمدید / تمدید ویزا حدود 80 یورو است.

ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان –  دریافت ویزا برای خانواده با ویزای پژوهشی محققان و دانشمندان در آلمان

همه کسانی که در آلمان زندگی می کنند و ویزای بلند مدت دارند و در یک تحقیق / مطالعه شرکت می کنند ، در صورت تمایل می توانند همسر و فرزندان خود را همراه ببرند. با این حال ، موارد زیر را رعایت نمایید :

 • شما باید در مکانی که زندگی می کنید ، فضای کافی برای اعضای خانواده داشته باشید
 • شما باید نشان دهید که می توانید از نظر مالی از اعضای خانواده خود که به شما ملحق می شوند را حمایت مالی کنید
 • این اعضای خانواده باید حداقل دانش پایه آلمانی داشته باشند
 • فرزندان شما باید زیر سن قانونی و ازدواج نکرده باشند.
 • همچنین ، همسر شما پس از دریافت اجازه کار از آژانس فدرال اشتغال در آلمان ، می تواند در طول مدت اقامت خود کار کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست