ویزای کارآموزی در آلمان

گذشته از اینکه آلمان کشوری است که امکان انتخاب را در بین طیف گسترده ای از دانشگاه های آینده دار فراهم می کند ، همچنین انتخاب اصلی بسیاری از دانشجویان خارجی و فارغ التحصیلان تازه کار در سراسر جهان برای کارآموزی یا آموزش های حرفه ای در حوزه مورد علاقه خود ، در موسسات مختلف و شرکتها می باشد. اگر قصد دارید یک کارآموزی یا آموزش در آلمان بگذرانید ، در این صورت مواردی وجود دارد که باید قبل از سفر به کشور از خود بپرسید ، مثلاً آیا واجد شرایط کارآموزی / آموزش هستید و آیا به ویزا احتیاج دارید یا خیر.

ویزای کارآموزی در آلمان – ویزای کارآموزی در آلمان برای چه کسانی می باشد

هر کس که علاقه مند باشد ، فارغ از سن ، جنسیت ، دیدگاه های مذهبی و غیره ، می تواند در زمینه مورد علاقه خود برای انجام کارآموزی یا آموزش در آلمان اقدام کند. شرایط لازم برای انجام کارآموزی به شرکت یا موسسه ای که آن را ارائه می دهد بستگی دارد. برخی از آنها ممکن است تسلط به زبان آلمانی را بخواهند ، در حالی که برخی دیگر اگر قادر به صحبت کردن به زبان آلمانی هم باشید ، راضی هستند. با این حال ، شرط بسیار مهم برای شما این است که قبل از سفر به آلمان ، کارآموزی یا آموزش را پیدا کنید. به خصوص اگر شما صاحب گذرنامه یکی از کشورهایی باشید که شهروندان آن برای گرفتن اجازه ورود و ماندن در آلمان مجبور به گرفتن ویزا هستند. شما می توانید آموزش و فرصت های کارآموزی در آلمان را بصورت آنلاین بررسی کنید. باید بدانید که همه شرکت ها و موسسات کارورزی در آلمان مبلغی نمی پردازند ، بنابراین با دقت بررسی کنید که آیا سازمان محلی که می خواهید به عنوان کارآموز یا کارورز در آن شرکت کنید ، به شما مبلغی پرداخت می کند یا خیر. زندگی در آلمان هزینه های خود را دارد ، بنابراین باید در نظر داشته باشید که حتی اگر به شما هزینه ای پرداخت می شد ، تأمین هزینه های خود با پرداخت های کارورزی برای شما سخت خواهد بود.

اگر شما صاحب گذرنامه یكی از كشورهای عضو اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا منطقه تجارت آزاد اروپا باشید ، این بدان معناست كه نیازی به اخذ ویزا ندارید تا بتوانید دوره كارآموزی یا شركت در یک برنامه آموزشی در آلمان را بگذرانید . شما همچنین می توانید به عنوان نقطه شروع به آلمان بروید ، و اگر وسیله ای برای این کار دارید به دنبال کارآموزی یا آموزش باشید.در همین زمان اتباع استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، جمهوری کره ، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا نیز موظف به اخذ ویزا نیستند تا بتوانند وارد آلمان شوند و کارآموزی را انجام دهند. . با این وجود آنها به محض ورود به آلمان ، مستقیماً در اداره مهاجرت ، باید برای اجازه اقامت درخواست کنند تا بتوانند کارآموزی یا آموزش خود را بطور قانونی انجام دهند. شما نیز می توانید دوره کارآموزی خود را در حالی در کشور خود یا پس از اقامت در آلمان هستید پیدا کنید.

از طرف دیگر ، بقیه کشورهای جهان ابتدا باید در آلمان یک دوره کارآموزی یا آموزش پیدا کنند و سپس با رعایت کلیه شرایط مورد نظر خود و شرکت در مصاحبه بتوانند ویزا را بدست آورند. اگر شما تبعه یکی از کشورهایی هستید که شهروندان آن موظف به اخذ ویزای کارآموزی / آموزش هستند ، دستورالعمل مندرج در این مقاله راجع به شرایط ویزای آلمان ، روند درخواست ، هزینه و سایر موارد مورد نیاز خود را دنبال کنید.

ویزای کارآموزی در آلمان

ویزای کارآموزی در آلمان

ویزای کارآموزی در آلمان مدارک ویزای کارآموزی در آلمان

هنگامی که متقاضی ویزای کارآموزی / آموزش می شوید ، باید مدارک لازم را در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود ارائه دهید تا هویت ، پیشینه و هدف سفر به آلمان را اثبات کنید ، همچنین در صورت تمایل در مدت اقامت در آلمان می توانید هزینه های خود را تأمین کنید.

 • فرم درخواست – کاملاً با اطلاعات صحیح که مطابق با اطلاعات موجود در سایر اسنادی است که شما باید ارسال کنید ، تکمیل شده باشد . فرم درخواست را دو بار چاپ کنید و فراموش نکنید که هر نسخه را در پایان امضا کنید تا هر دو برای سفارت معتبر باشند.
 • دو عکس گذرنامه – در طی سه ماه گذشته
 • گذرنامه معتبر – حداکثر ده سال با حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید برچسب ویزا را درج کنید.
 • یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
 • گذرنامه قدیمی (در صورت وجود) – در صورت داشتن هرگونه گذرنامه قدیمی که منقضی شده باشد یا صفحات آن پر از برچسب ویزا و تمبر باشد ، باید آن گذرنامه را نیز ارسال کنید. در صورت داشتن بیش از یک گذرنامه قدیمی ، که دارای تمبر ویزا و برچسب است ، باید تمام آنها را ارسال کنید. گذرنامه ها را با یک نوار لاستیکی گره بزنید و به هیچ وجه آنها را محکم نکنید.
 • بیمه درمانی – شما باید یک تأییدیه را از طرف شرکت بیمه ای که در آن بیمه سلامت مسافرتی خریداری کرده اید ، ارسال کنید. در این سند باید تأیید شود که این بیمه شامل کلیه اقدامات درمانی فوری و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بازگشت در صورت مرگ ، با حداقل پوشش 30 هزار یورو ، در کل قلمرو شنگن است.
 • اثبات بودجه مالی – شما باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند شما قادر به اقامت خود در آلمان هستید. این می تواند یک بیانیه بانکی باشد که نشان می دهد پول کافی برای تأمین مالی خود برای کل دوره زمانی که در آلمان خواهید ماند ، قرارداد است با این شرکت که در آن کارآموزی / آموزش می کنید و نشان می دهد که چقدر می خواهید پرداخت کنید. ، در صورت دریافت هرگونه پرداختی همچنین می تواند نامه ای باشد که توسط یک حامی مالی تأیید شده است که تأیید می کند که برای حمایت از شما ، مرتباً به شما پول ارسال می کنند ، همراه با بیانیه بانکی ، قرارداد کار. همچنین می تواند ترکیبی از همه آنها باشد. به عنوان بخشی از وجوه مالی ممکن است شما مجبور شوید مدارک زیر را با توجه به وضعیت کاری خود ارائه دهید:
 • در صورت اشتغال: پرینت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات مالکیت زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
 • اثبات وضعیت مدنی – شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر و غیره
 • برنامه سفر پرواز – که می تواند رزرو پرواز ، بلیط ریلی باشد.
 • اثبات اسکان برای کل اقامت شما در آلمان – که می تواند توافق نامه اجاره ، رزرو هتل یا دعوت نامه باشد در صورت اقامت دوستان یا اعضای خانواده.

ویزای کارآموزی در آلمان  اعتبار ویزای آموزش / کارآموزی در آلمان

حداکثر مدت زمان صدور ویزای کارآموزی / آموزش 12 ماه است. اعتبار ویزای شما بستگی به مدت کارآموزی شما دارد. اگر مدت کارآموزی شما چهار ماه طول بکشد ، سفارتخانه چهار ماه و همچنین چند روز یا چند هفته بیشتر از تاریخ شروع کارآموزی / آموزش و چند روز دیگر پس از پایان آن را به شما می دهد. به دلیل اعتبار آن و مدت مجاز اقامت ، حتماً برچسب ویزا خود را بررسی کنید.

ویزای کارآموزی در آلمان  هزینه ویزای آموزش / کارآموزی در آلمان

هنگامی که در مصاحبه خود شرکت می کنید ، باید رسیدی را نشان دهید که تأیید کرده است که پرداخت هزینه ویزای آلمان را انجام داده اید ، که باید برای رسیدگی به درخواست شما باشد. هزینه ویزای آلمان برای اقامت بیش از 90 روز 75 یورو است.  لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا ، هزینه ویزا بازپرداخت نخواهد شد و قیمت آن در هر زمان تغییر می کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان  – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست