ویزای پیوست به خانواده در آلمان

اتباع کشورهای ثالث که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند ، اغلب می خواهند اعضای خانواده غیر آلمانی خود را چه به صورت دائم چه موقت که در خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند ، به آلمان بیاورند. مقامات مهاجرتی آلمان موافق پیوستن مجدد خانواده ها هستند و از این طرح حمایت می کنند . به همین دلیل ویزای ویژه ای را برای پیوستن به خانواده در آلمان ایجاد کرده اند.

برای اینکه یک فرد از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا بتواند  خانواده همسر یا  اقوام خود را به آلمان بیاورد باید بتواند از نظر مالی افراد خانواده خود را ساپورت نماید. در این صورت افراد می توانند بدون نیاز به مجوز کار یا اجازه اقامت کار کنند.

از طرف دیگر ، اتباع کشورهای ثالث باید ویزای reunion Family را دریافت کنند ، یعنی ویزای طولانی مدت اقامت که بعدا می تواند تا اجازه اقامت تمدید شود.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان متقاضیان واجد شرایط برای ویزای پیوست به خانواده در آلمان

برای اینکه افراد بتوانند ویزا ازدواج ، ویزا نامزد ، ویزای همسر یا سایر اعضای خانواده را بدست آورند باید از افراد مقیم آلمان باشند و معیار های صلاحیت را تحقق بخشند. معیار اصلی اقامت آلمان این است که فرد بتواند از خویشاوند خوددر کشورهای جهان سوم حمایت مالی نماید. درزیر دسته های اعضای خانواده راکه می توانند برای عضویت اعضای خود در آلمان استفاده کنند لیست کرده ایم:

 • همسر (زن و شوهر) ، شریک ثبت شده یک خارجی که در آلمان ساکن است
 • اتباع کشورهای ثالث که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند ، در صورت تحقق برخی شرایط می توانند همسر یا شریک قانونی خود را به آلمان بیاورند .

ویزای همسر مقیم آلمان باید شرایط زیر را داشته باشد :

 • اجازه اقامت طولانی مدتاتحادیه اروپا
 • اجازه اقامت یا کارت آبی اتحادیه اروپا
 • تسلط به زبان آلمانی
 • سن بالای 18 سال
 • قدرت تامین مالی شریک زندگی

نکته مهمی که قابل ذکر است جمهوری فدرال آلمان چند همسری را به رسمیت نمی شناسد و اگر فر قبلا یکی از همسر های خود را به آلمان آورده باشد نمی تواند برای پیوستن همسر دیگر خود اقدام کند.

از سوی دیگر شخصی که تحت عنوان ویزای همسر می خواهد به آلمان وارد شود باید شرایط زیر را داشته باشد:

باید بالای 18 سال باشد

دانش اولیه ای در زبان آلمانی داشته باشد

ویزای پیوست به خانواده در آلمان فرزندان اتباع کشور جهان سوم ویزای پیوست به خانواده در آلمان

پدر و مادر که در آلمان اقامت دارند مجاز به درخواستبرای پی.ست فرزندان خود برای زندگی با آنها در آلمان هستند. با این حال شرایط ویزا بسته به سن فرزند ممکن است متفاوت باشد.

کودکان خردسال

اگر والدین هردو در آلمان ساکن باشند می توانند فرزند خود را در آلمان به دنیا بیاورند از سوی دیگر به والدین مجرد اجازه داده می شود که در صورت داشتن تنها حق مراقبت و حضانت کودک ، فرزند خردسال خود را به آلمان بیاورند. در مورد والدینی که حق مراقبت و حضانت فرزند را دارند و تنها یکی از آنها در آلمان ساکن است ، والدین مقیم کشور جهان سوم باید به فرد  مقیم آلمانی حق حضانت بدهند تا او بتواند برای ویزای پیوست مجدد خانواده آلمانی اقدام کنید.

کودکان بزرگسال

والدین می توانند درخواست كنند كه فرزند بزرگسالی خود را به آلمان ببرند ، تنها جهت جلوگیری از “مشكلات غیرقابل اجتناب” برای اینکه واجد شرایط ویزای اتحاد خانواده شود ، فرزند نباید ازدواج کند. اما این بدان معنا نیست که وی نمی تواند برای ویزای دیگری ، مانند ویزیتور آلمانی / ویزای توریستی ، ویزای دانشجویی برای تحصیل در یک موسسه آموزشی آلمان ، ویزای اشتغال برای کار در آلمان یا ویزاهای دیگر آلمان اقدام کند.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان والدین مقیم آلمان ویزای پیوست به خانواده در آلمان

والدین فرزندان خردسال که در آلمان اقامت قانونی دارند ، در صورت داشتن حق مراقبت و حضانت کودک می توانند برای پیوستن به فرزند خود اقدام کنند. از طرف دیگر فرزندان مقیم در آلمان می توانند برای جلوگیری از برخی مشکلات خاص درخواست دهند تا والدین آنها به فرزندان بپیوندند.

سایر اعضای خانواده نیز می توانند برای پیوستن به بستگان خود اقدام کنند: اگر شما در آلمان فامیلی دارید ، خواهر و برادر یا خواهر ، دایی ، عمه ، خواهرزاده ، خواهرزاده ، پدربزرگ و مادربزرگ و یا پسر عموی خود را دارید می توانید برای پیوستن به آنها اقدام کنید. معمولاً بدست آوردن این روادید ها سخت تر است و معمولاً بیشتر با هدف جلوگیری از بروز برخی از مشکلات صادر می شوند.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان مدارک لازم برای ویزای پیوست به خانواده در آلمان

برای دریافت ویزا فردی که می خواهد به خانواده خود در آلمان بپیوندد باید برخی مدارک را به سفارت آلمان یا کنسولگری تحویل دهید به طور کلی این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه متقاضی – حداقل برای مدت سه ماه بیشتر از مدت اقامت درخواست شده اعتبار داشته باشد و بیشتر از 10 سال معتبر نیست
 • دو فرم درخواست – به درستی با اطلاعات صحیح تکمیل شده باشد.
 • دو فرم اطلاع رسانی / توضیحات تکمیلی و امضا شده
 • دو عکس بیومتریک اخیر – مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط ایكائو
 • رزرو بلیط مسافرت – که بلیط رزرو شده از کشور خود به آلمان است
 • بیمه درمانی مسافرتی برای آلمان – که اقامت متقاضی را در کل خاک آلمان پوشش می دهد.
 • اثبات وسایل مالی – که معمولاً باید توسط شخص ساکن آلمان ارائه شود و نشان می دهد که می تواند از اعضای مالی خانواده مهاجر حمایت مالی کند. اما اگر فرد مقیم کشور جهان سوم بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشد ، می تواند مدارکی را ارائه کند ، که این نشان می دهد.
 • دعوت نامه – از طرف اعضای خانواده ای که در آلمان اقامت دارد و تأیید می کند که جایی برای شخصی که مایل به پیوستن به آنها است ، در آنجا دارد.
ویزای پیوست به خانواده در آلمان

ویزای پیوست به خانواده در آلمان

 

مدارک لازم برای ویزای پیوست خانواده فرد آلمانی:

اثبات اسکان – که نشان می دهد ساکن آلمان است به اندازه کافی در خانه خود در آلمان برای فرد فضا وجود دارد.

اثبات مهارت های زبان آلمانی حداقل سطح A1

همسر / شریک ثبت شده:

 • یک گواهی ثبت یا ازدواج که توسط یک افسر خارجی تأیید شده است ، به آلمانی ترجمه شده و توسط سفارت آلمان قانونی شده است.
 • اگر همسر تابعیت آلمان است ، باید یک نسخه از گذرنامه و شناسنامه همسر آلمان ارائه شود
 • اگر همسر یک فرد غیر آلمانی ساکن آلمان باشد ، اثبات اقامت قانونی و گذرنامه آنها باید ارائه شود

فرزندان:

 • شناسنامه
 • اثبات ملیت کودک
 • اثبات حق مراقبت و حضانت والدین مقیم آلمان

به یاد داشته باشید که کلیه اسناد باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه شوند. اگر اسناد به زبان شما صادر شده باشد ، مجبور خواهید بود که هرکدام از آنها را به همراه ترجمه ای معتبر و قانونی ارائه دهید.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان نحوه درخواست ویزای پیوست به خانواده در آلمان

مراحل درخواست ویزای آلمان برای پیوستن به اعضای خانواده شما در آنجا همان روند درخواست هر ویزای آلمانی دیگر خواهد یود . در مرحله اول ، اگر شما فردی هستید که می خواهید به عضوی از اعضای خانواده در آلمان بپیوندید از سفارت آلمان در کشور خود جویا شوید ، باید یک چک لیست از اسناد مورد نیاز را برای ویزای پیوست به خانواده آلمانی داشته باشید. شروع به جمع آوری اسناد مورد نیاز کنید. دقت کنید که تمام مدارک موجود در لیست را حاضر کنید و باید به انگلیسی یا آلمانی باشند. باید ترجمه اسناد شما ترجمه رسمی باشند. باید از سفارت آلمان برای خود قت بگیرید. در روز مصاحبه باید به موقع با همه مدارک خود حاضر شوید. هزینه ویزا را پرداخت خواهید کرد و با افسر کنسولگری مکالمه کوتاهی خواهید داشت پیشینه خود و هدف سفر را توضیح خواهید داد.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان هزینه ویزای پیوست به خانواده در آلمان

برای اینکه درخواست شما رسیدگی شود ، باید هنگام مراجعه به مصاحبه ، هزینه ویزا پرداخت کنید. به طور معمول ، ویزای طولانی مدت برای پیوستن به خانواده (دستهD ) برای بزرگسالان 75،00 یورو و برای کودکان تا 18 سال 37،50 یورو هزینه دارد.

اگر بعد از پرداخت هزینه بخواهید درخواست خود را پس بگیرید یا در صورت رد شدن درخواست ویزا پول به شما بازگردانده نخواهد شد. اگر مجدد درخواست دهید باید هزینه را دوباره پرداخت نمایید.

ویزای پیوست به خانواده در آلمان زمان پردازش ویزای پیوست به خانواده در آلمان

بسته به پرونده شما ، پردازش فقط چند هفته تا چند ماه طول می کشد. بنابراین ، مراقب باشید که قرار ملاقات را به موقع تعیین کنید. اگر در زمان سفارت درخواست های زیادی را دریافت کنند ، قرار ملاقات شما بعداً تعیین می شود ، در حالی که اگر برنامه های دریافت شده در آن زمان اندک باشند ، در طی چند روز قرار ملاقات دریافت می کنید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست