ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

در جمهوری فدرال آلمان دو سوم رویداد های برجسته جهان در زمینه تجارت برگزار می شود . مکان شماره یک جهان برای نمایشگاه های تجاری است. این کشور سالانه میزبان بیش از 100000 خارجی است که تنها با هدف بازدید از نمایشگاه ها تجاری آمده اند ، در حالی که بیش از 20،000 نفر دیگر به عنوان غرفه داران و شرکت کنندگان در نمایشگاه وارد کشور می شوند.

متأسفانه در حالی که تعداد قابل توجهی از این افراد برای حضور در یک نمایشگاه تجاری ، نیازی به گرفتن هر نوع مجوز ندارند ، شهروندان از بیش از دو سوم کشورهای جهان نیاز به اخذ ویزا دارند.

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان چه کسانی به ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان نیاز دارند؟

اگر مایل هستید در یک نمایشگاه تجاری در آلمان به عنوان یک شرکت کننده یا یک بازدید کننده شرکت کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید: آیا من به ویزای نمایشگاه و نمایشگاه های آلمان در آلمان نیاز دارم؟ پاسخ به این سؤال ساده است. اگر شما به یکی از 62 کشور تحت برنامه ویزای ویزا تعلق دارید که اتباع آن برای ورود به آلمان به ویزا احتیاج ندارند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بلیط های خود را خریداری کنید و در برنامه هایی که برای آن برنامه ریزی کرده اید شرکت کنید.

از طرف دیگر ، اگر شما اتباع یک کشور جهان سوم باشید باید برای دستیابی به ویزای نمایشگاه تجاری آلمان ، تمام مراحل را طی کنید. که شامل جمع آوری مدارک مورد نیاز ، شرکت در مصاحبه و پرداخت هزینه نیز می باشد.

برای بسیاری از افراد این روند خسته کننده و اغلب نا امیدکننده است . در این مقاله ، ما به طور واضح در مورد الزامات ، معیارها و سایر قسمتهای درخواست ویزا توضیح داده ایم و جزئیات مهمی را که باید برای درخواست ویزای موفق بدانید ، توضیح خواهیم داد . اگر آنها را با دقت دنبال کنید ، شانس دریافت ویزا بسیار بیشتر خواهد شد .

مطابق هر نوع ویزا دیگر ، مقامات مهاجرت آلمان از متقاضیان درخواست می كنند كه برخی مدارك را در سفارت آلمان یا كنسولگری در كشور خود ارائه كنند تا بتوانند هویت و سایر اطلاعات مربوط به پیشینه خود را اثبات كنند ، و همچنین اهداف خود را برای سفر به آلمان مشخص نمایند .

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان مدارک ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

به طور کلی ، شرایط لازم برای ویزا در نمایشگاه تجاری در هر سفارتخانه آلمان در سراسر جهان یکسان است. با این وجود بسته به ملیت شما ممکن است نیازهای کمتر یا بیشتری وجود داشته باشد. به همین دلیل ، بهترین کار قبل از شروع جمع آوری اسناد مورد نیاز ، تماس با سفارت آلمان در کشور خود و درخواست از آنها برای چک لیست به روز شده اسناد مورد نیاز برای یک نمایشگاه تجاری و ویزا است.

 • اسناد معمول مورد نیاز برای ویزای آلمان

اولین مدارکی که همیشه از متقاضی برای ارائه درخواست می شود مدارکی است که هویت آنها را اثبات می کند و سایر اطلاعات اساسی در مورد متقاضی ویزا. اینها مدارکی است که به طور کلی برای هر نوع ویزای آلمان لازم است :

 • فرم درخواست – تکمیل شده ، دو بار چاپ شده و در پایان در هر دو نسخه امضا شده باشد . به یاد داشته باشید که اطلاعات موجود در فرم درخواست باید مطابق با اطلاعات موجود در سایر اسنادی باشد که شما باید ارسال کنید.
 • دو عکس یکسان – در طی سه ماه گذشته
 • گذرنامه معتبر ملی – توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداکثر 10 سال و با اعتبار حداقل سه ماه فراتر از اقامت مورد نظر خود در آلمان و کل منطقه شنگن و همچنین مطابق با سایر شرایط گذرنامه باشد.
 • یک نسخه از صفحه اطلاعات گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
 • گذرنامه قدیمی – اگر گذرنامه قدیمی تری در خانه دارید ، که دارای مهر ویزا و برچسب در صفحات آن است ، باید آن ها را به سفارت نیز ارسال کنید. در صورتی که بیش از یک گذرنامه قدیمی در خانه دارید ، همه آنها را ارسال کنید ، اما آنها را بهم نچسبانید. در عوض ، فقط آنها را با یک نوار لاستیکی گره بزنید.
 • بیمه خدمات درمانی مسافرتی – سندی که تأیید می کند شما بیمه درمانی مسافرتی را خریداری کرده اید که نه تنها قلمرو آلمان بلکه کل سرزمین شینگن را شامل می شود ، و پوشش آن را برای معالجه فوریت های پزشکی یا بستری شدن با حداقل 30،000 یورو نشان می دهد.
 • اثبات وضعیت مالی:
 • در صورت اشتغال: فیش حقوق سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (سند زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
 • صورت حساب بانک شخصی از سه ماه گذشته با بودجه کافی
 • فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد یا فرم 16 (گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق)
 • وسایل معاش – اثبات اثبات شده از متقاضی ، وسیله ای برای تأمین هزینه ها در طول اقامت خود در آلمان دارد.
 • اثبات اسکان – که می تواند یا رزرو هتل باشد ، یا دعوت نامه از طرف یک دوست یا اعضای خانواده که تأیید می کند شما در تمام مدت اقامت خود در آلمان اقامت داشته باشید و همچنین اینکه میزبان اتاق کافی برای شما دارد.
 • برنامه سفر پرواز – که شامل رزرو پرواز ، بلیط ریلی یا وسایل حمل و نقل دیگری است که قصد دارید با آن به آلمان سفر کنید
ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

 • مدارک مخصوص برای دریافت ویزای نمایشگاه تجاری آلمان
 • اسنادی که هدف از سفر مورد نظر متقاضی را اثبات می کند:
 • کوپن صورتحساب + یک کوپن شرکت کننده پولی در نمایشگاه تجارت
 • دعوت رسمی به عنوان یک بازدید کننده یا یک ورود پولی – برای یک نامزد بازدید کننده از نمایشگاه تجاری
 • مواد بازاریابی نمایشگاه بین المللی – نشان دادن اطلاعات مربوط به بخش چنین رویدادی
 • اسنادی مبنی بر ارتباط بین نمایه شرکت با موضوع نمایشگاه / نمایشگاه (محصولات / خدمات شرکت مربوطه)
 • نامه ای از شرکت میزبان – دلیل سفر و برنامه دقیق سفر
 • سندی که صلاحیت شرکت ارسال کننده را برای انجام کار (مجوز تجارت) نشان می دهد
 • اگر متقاضی کارمند است ، باید موارد زیر را ارائه کند:
 • صورت حساب های بانکی 6 ماه گذشته
 • قرارداد کار (با اطلاعات دقیق در مورد طول آن ، موقعیت شغلی ، سطح حقوق و دستمزد)
 • بازده مالیات بر درآمد از حقوق
 • مرخصی تأیید شده از سوی کارفرما ، که باید امضا و مهر شود و شامل تاریخ مرخصی باشد
 • نامه تعهد کارفرما برای تأمین هزینه های فرد
 • اگر متقاضی صاحب یک شرکت / کارفرما باشد ، می بایست مدارک زیر را ارائه دهد:
 • اظهارات بانکی شرکت در 3 ماه گذشته ، حق و محدودیت نامزد را برای برداشت پول از چنین حساب نشان می دهد
 • گواهی مالکیت مشاغل
 • سندی که مالکیت کالاهای غیر منقول را در کشور خود نشان می دهد
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکت

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان فرایند درخواست ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

شما باید در یک سفارتخانه یا کنسولگری آلمان در کشور خود ، درخواست ویزای نمایشگاه های آلمان را ارائه دهید . در برخی کشورها ، مراکز درخواست ویزا وجود دارد که به جای آن ، درخواست ویزا را می پذیرند. به شما توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای ویزا درخواست کنید تا هرگونه تاخیر در پردازش را مانع برنامه های شما نشود . مراحل درخواست بسیار شبیه به هر ویزای دیگر آلمان است. مراحل خاصی وجود دارد که باید برای درخواست ویزای آلمان دنبال کنید ، همانطور که در این مقاله ذکر شده و به روشنی توضیح داده شده است. اگر همه اسناد مورد نیاز را جمع نکرده اید ، قرار ملاقات را تعیین نکنید ، زیرا همه آنها اجباری هستند و هیچ یک اختیاری نیست.

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان هزینه ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

از ماه مه 2014 ، هزینه ویزا آلمان 60 یورو است. هر متقاضی برای درخواست ویزا باید هزینه ویزا را پرداخت کند. هزینه را می توان با توجه به نرخ مبادله ای که توسط سفارت به تصویب رسیده است به پول محلی پرداخت کرد. برای برخی از متقاضیان ویزا هزینه ویزا کاهش یافته است ، در حالی که سایر گروه ها از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند. لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا یا پس گرفتن درخواست و پرداخت هزینه ویزا ، بازپرداخت نمی شود.

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان زمان لازم برای دریافت ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

سفارتخانه های آلمان طبق یک قاعده کلی درخواست های ویزا را طی مدت 10 تا 15 روز پردازش می کنند. با این وجود ، ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد که بسته به وضعیت خاص متقاضی ، پردازش یک درخواست بیش از آن طول بکشد.از طرف دیگر ، اگر سفارت در آن زمان برنامه های زیادی را دریافت کرده باشد  ، ممکن است در پردازش درخواست شما تأخیراتی ایجاد شود. به همین دلیل در اسرع وقت درخواست دهید .

ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان مدت اعتبار ویزای نمایشگاه تجاری در آلمان

وقتی ویزا نمایشگاه و نمایشگاه خود را به دست می آورید ، مراقب اعتبار آن در برچسب ویزا درج شده در گذرنامه خود باشید. اعتبار ویزای شما بستگی به سفارتخانه ای دارد که آن را صادر کرده است. با این حال ویزای شما می تواند یک ورودی باشد ، به این معنی که فقط یک بار مجاز به ورود به آلمان خواهید بود و برای تعداد روزهایی که در ویزای شما بیان شده است ، یعنی 7 روز در آنجا خواهید ماند.

از طرف دیگر ، ممکن است ویزای ورود چندگانه نیز به شما داده شود ، این بدان معناست که می توانید بیش از یک بار در آلمان وارد شوید و  بیش از تعداد روزهایی که در برچسب ویزای شما ذکر شده است یعنی بیش از 16 روز تجاوز نکند. همچنین مدت زمانی که شما می توانید این روزها را در آلمان بگذرانید ، یعنی 15 مه تا 31 ژوئیه مشخص می شود.

سرانجام ، اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که ویزای چند ورود با اعتبار بیش از شش ماه دریافت کنید ، باید بدانید که قانون 90 روزه در هر 6 ماه برای شما اعمال می شود. شما باید بسیار مراقب باشید که آن را نقض نکنید. همیشه بررسی کنید که در 180 روز گذشته بیش از 90 روز را در آلمان و کل منطقه شنگن نگذرانده باشید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست