ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان

آلمان همچنان با داشتن اقتصاد پایدار ، نرخ بیکاری پایین و کمبود شغل در برخی مناطق خاص ، متخصصان را در سراسر جهان برای کار در این کشور ترغیب می کند . هنگام کار در آلمان ، این کشور یک محیط دوستانه ایجاد کرده است به خصوص برای افرادی که برای انجام کارهای مورد نیاز که اتباع اتحادیه اروپا از جمله آلمانی ها به آن عمل نمی کنند ، می آیند.

شما ممکن است تحت ویزا جستجو شغل ، در آلمان کار کنید و این امکان را برای شما فراهم می کند که در این کشور به دنبال شغل باشید یا ویزای اشتغال ، که مربوط به افرادی است که قبلاً در آلمان شغلی پیدا کرده اند. در هر دو مورد ، برای به دست آوردن شغل در آلمان باید چند شرط لازم را برآورده کنید ، از جمله این موارد ، داشتن شایستگی های حرفه ای مناسب برای موقعیتی که مایل به انجام آن هستید. با این حال ، برای اینکه صلاحیت های شما معتبر باشد ، باید فرایندی را تکمیل کنید که به آن شناخت صلاحیت های حرفه ای گفته می شود.

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان- صلاحیت حرفه ای برای ویزای کار در آلمان

آلمان حرفه های خاصی دارد و احتیاج به مدارک بسیار دقیقی دارد. از آنجا که تقریباً هر کشوری دارای سیستم آموزشی خاص خود است ، اغلب شرایط لازم برای همان مدرک حرفه ای از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. به همین دلیل ، آلمان دفتر تشخیص مسئولیت ایجاد کرده است که بررسی می کند صلاحیت حرفه ای خارجی شما معادل حرفه مرجع آلمان باشد. شما می توانید پس از دریافت ویزای اشتغال یا به محض ورود به آلمان در صورت ورود با ویزا شغلی ، به این کشور درخواست کنید.

اگر دفتر تشخیص مسئولیت بفهمد که صلاحیت شغلی که در کشور خود یا جاهای دیگر دریافت کرده اید ، معادل آن در آلمان نیست ، ممکن است شما مجبور شوید یک “اقدام جبرانی” را انجام دهید ، که یک امتحان یا یک دوره تعدیل / آموزش است . در این دوره صلاحیت های نظری و عملی را که ندارید به شما می آموزند تا بتوانید صلاحیت های حرفه ای را کسب نمایید .

بنابراین ، هر شخصی که صلاحیت های حرفه ای خود را تا حدی برابر با مدارک حرفه ای آلمان نشان می دهد ، مجبور به گذراندن یک دوره تحصیلی جهت تعادل در تفاوت ذکر شده ، به عنوان یک برنامه آموزشی یا کارآموزی می باشد. برای یافتن یک دوره ، که به شما در تنظیم مدارک مورد نیاز در آلمان کمک می کند ، می توانید در KURSNET جستجو کنید ، که یک وب سایت رسمی آژانس استخدام فدرال است که به منظور کمک به افراد در یافتن پیشنهاد های صلاحیت می باشد. صلاحیت های مختلفی وجود دارد که رایگان است . برای شرکت در یکی از این دوره ها ، شما باید در آلمان باشید زیرا این دوره ها درکلاس های سراسر آلمان ارائه می شوند. بنابراین ، اگر هنوز در آلمان حضور ندارید ، لازم است ویزای لازم را برای شناسایی مدارک حرفه ای دریافت کنید. در غیر این صورت ، اگر در حال حاضر در آلمان هستید ، فقط می توانید دوره را ثبت کنید ، در صورت لزوم هزینه های لازم را بپردازید و در آن شرکت کنید.

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان- درخواست ویزای شناخت صلاحیت حرفه ای در آلمان

اگر می دانید برای متعادل کردن مدارک حرفه ای ، چه نوع دوره یا امتحان را باید طی کنید ، روند درخواست ویزای آلمان برای تشخیص مدارک حرفه ای به اندازه ای که به نظر می رسد پیچیده نیست. شما باید چند مرحله ساده مانند جمع آوری اسناد مورد نیاز و شرکت در مصاحبه در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود را دنبال کنید.

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان- مدارک ویزای شناخت صلاحیت حرفه ای در آلمان

برای تکمیل مراحل درخواست ویزای آلمان برای شناخت صلاحیت حرفه ای ، لازم است ابتدا مدارک خود را ارسال کنید. یک چک لیست به روز شده از این اسناد را از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود بخواهید و جمع آوری آنها را آغاز کنید.

در زیر مدارکی است که به طور کلی برای ویزای آلمان لازم است تا بتوانید مدارک حرفه ای را بشناسید ، اگرچه بسته به کشوری که از آن خارج می شوید ، شرایط ممکن است تغییر کند:

 • فرم درخواست – که می توانید بصورت آنلاین و رایگان دریافت کنید. اگر نتوانید آن را آنلاین پیدا کنید ، از سفارت آلمان بخواهید در اختیار شما قرار می دهند.
 • گذرنامه معتبر – با حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید ویزا را درج کنید. این اعتبار باید حداقل سه ماه فراتر از مدت اقامت شما در آلمان باشد.
 • سه عکس یکسان – که اخیراً گرفته شده اند ،
 • ویزاهای قبلی آلمان / شنگن – در صورت وجود.
 • تشخیص صلاحیت حرفه ای – که نشان می دهد صلاحیت های شما تا حدی شناخته شده یا به رسمیت شناخته نشده است ، و برای تعادل مدارک خود باید در برنامه های صلاحیت شرکت کنید.
 • اثبات مدرک تحصیلی – مدرک دانشگاهی و گواهینامه های آموزش حرفه ای شما
 • اثبات اسناد مالی – که نشان می دهد شما در مدت زمانی که در آلمان می مانید و در یکی از دوره ها شرکت می کنید ، از منابع مالی برای حمایت از خودتان برخوردار هستید .
 • اثبات مهارت های زبان آلمانی – معمولاً برای اینکه بتوانید در آلمان کار کنید باید از دانش آلمانی زبان کمی داشته باشید.
 • رزومه – حرفه ، گواهی ها ، دیپلم ها و مدارک تحصیلی خود را که تاکنون دریافت کرده اید ، مشخص کنید
 • بیمه پزشکی – که مدت کل اقامت شما در آلمان را پوشش می دهد

در صورت شرکت در یک برنامه آموزشی:

 • اخطار به رسمیت شناختن جزئی شامل اطلاعات مربوط به نواقص حرفه ای و نیاز به معاینه دانش
 • تأیید ثبت نام در برنامه آموزشی ، با جزئیات نوع و مدت زمان آن

در صورت شرکت در یک برنامه آموزشی شغلی:

 • تأیید شرکت / مؤسسه‌ای که در آن اقدامات تطبیقی ​​با جزئیات مربوط به آموزش / کارآموزی در صورت نیاز به آزمایش تشخیص:
 • جزئیات معاینه پزشکی
 • قرارداد کار و شرح شغل در یک حرفه تنظیم شده

شما باید کلیه اسناد را به صورت اصلی ارسال کنید. از اسنادی که نیاز دارید فتوکپی تهیه کنید. باید آنها ترجمه رسمی به آلمانی یا انگلیسی باشند.

به یاد داشته باشید که حتی پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای شناسایی ویزای مدارک حرفه ای ، مصاحبه کننده در سفارت حق دارد از شما بخواهد در صورت لزوم ، مدارک اضافی را ارسال کنید.

پس از جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز ، با برنامه ریزی قرار ملاقات در سفارت / کنسولگری آلمان در کشور خود ، مراحل درخواست ویزا را آغاز کنید. معمولاً می توانید آن کار را بصورت آنلاین انجام دهید ، اما اگر چنین گزینه ای در دسترس نباشد ، مجبور هستید شخصاً به سفارت بروید و مصاحبه را برنامه ریزی کنید. در روز مصاحبه ویزای آلمان برای تشخیص اعتبارنامه های حرفه ای ، با تمام مدارک مورد نیاز که به ترتیب معین تنظیم شده اند به سفارت / کنسولگری مراجعه کنید. هزینه ویزا را پرداخت کرده و رسید را ارائه دهید. معمولاً مصاحبه حدود 10 دقیقه طول می کشد که در آن مصاحبه کننده در مورد سوابق و هدف سفر شما به آلمان چند سؤال از شما سؤال می کند.

ویزای تشخیص صلاحیت حرفه ای در آلمان-  هزینه ویزای صلاحیت های حرفه ای در آلمان

هزینه ویزای آلمان برای شناسایی مدارک حرفه ای همان هزینه ویزای ملی آلمان (D) است. با توجه به نرخ ارز فعلی که توسط سفارت آلمان در آنجا تصویب شده است ، باید مبلغ 75 یورو یا معادل آن به ارز مورد استفاده در کشور خود بپردازید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان  – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست