ویزای جست و جوی کار آلمان

این مقاله توسط کارشناسان مجرب گروه آتیه آفرینان ایرانیان و در زمینه ی ویزای جستجوی کار آلمان تهیه و تنظیم گردیده است. چه افرادی برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان واجد شرایط می باشند؟ پیش نیاز ها و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان چه می باشد؟ استفاده از وکیل مهاجرت برای انجام امور مهاجرتی می تواند مسیر دستیابی به ویزای جستجوی کار آلمان را تسهیل نماید. گروه مهاجرتی آتیه آفرینان با بهره مندی از مشاورین مجرب و حاذق می تواند شما را در مسیر اخذ ویزای جستجوی کار یاری و راهنمایی نماید.

ویزای جستجوی کار آلمان-شرایط عمومی

کشور آلمان قطب صنعتی دنیا لقب گرفته و با دارا بودن جمعیت حدود 85 میلیونی و نرخ بیکاری 3.4 درصدی در زمان نگارش این مقاله یکی از بهترین کشورهای جهان برای یافتن کار می باشد. کشور آلمان با بررسی نیازهای خود عناوین شغلی متعددی را در نظر گرفته تا با جذب نیروی کار به پر کردن خلا منابع انسانی بپردازد. با نگاهی به عناوین شغلی مورد نیاز این کشور در می یابیم که مشاغل مرتبط با حوزه مهندسی و نیز مشاغل مرتبط با کادر درمان در صدر لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان قرار دارند. لذا افرادی که در رشته های مرتبط با این مشاغل تحصیل نموده و دانش و تجربه کافی دارند می توانند شانس خوبی برای مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار آلمان داشته باشند.

ویزای جستجوی کار آلمان-پیش نیازها

ویزای جستجوی کار آلمان به مدت 6 ماه برای افرادی که جویای کار در آلمان هستند صادر می گردد و افرادی که تمایل دارند برای این نوع ویزا در آلمان واجد شرایط شوند باید پیش نیازهایی را نیز فراهم آورند. یکی از مهم ترین پیش نیازها برای یافتن کار در آلمان دانش زبان آلمانی و یا انگلیسی است اما نکته مهم این است که نیاز به ارائه  مدرک زبان به سفارت الزامی نیست. به طور کلی توصیه می گردد افراد برای اقدام نیاز به دانش زبان آلمانی در سطح B1 دارند. داشتن سابقه کاری 3 الی 5 سال می تواند شانس پیدا کردن کار را بالاتر ببرد. عامل تاثیرگذار دیگر برای یافتن کار سن ایشان می باشد و به طور کلی سن زیر 38 از بالاترین میزان شانس برای یافتن کار در کشور آلمان برخوردار است.

ویزای جستجوی کار آلمان-مدارک مورد نیاز

افراد برای انجام امور ویزای جستجوی کار آلمان نیاز به ارائه مدارک خاص به سفارت دارند که لیست برخی از این مدارک مهم عبارتند از:

  • رزومه ی کامل شخص متقاضی به زبان آلمانی
  • 6 قطعه عکس 3.5 در 4.5
  • کپی رنگی از پاسپورت (امضا شده)
  • ترجمه شناسنامه
  • تمام مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن
  • سوابق کاری و بیمه در صورت وجود

 

مدارک جانبی که می تواند به رزومه کاری شما کمک نماید شامل: تحقيق و مقاله، کتاب و پايان ‌نامه، ثبت اختراع، دوره های آموزشی … (در صورت وجود)
همچنین توجه داشته باشید که سابقه ی کار بلند مدت در گرفتن ویزای کاری به متقاضیان کمک بیشتری خواهد نمود.
شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. مشاورین مجرب موسسه آتیه آفرینان پس از ورود شما تمامی شرایط را برای مصاحبه های کاری و استخدام مهیا می سازند و ویزای شما قابل تمدید می باشد و شما می توانید از این طریق موفق به دریافت Blue card کشور المان شوید.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست