ویزای تحصیلی سوئیس

همانطور که شاید بیشتر شما دوستان بدانید سوئیس یکی از بهترین کشور ها برای افرادی است که قصد تحصیل در کشوری اروپایی و مدرن را دارند. دلیل این موضوع می تواند سطح بالای آموزش در کنار سطح بالای زندگی در سوئیس و همچنین سطح رفاه مردم سوئیس باشد. با استفاده از تحصیل در سوئیس فرد می تواند پس از به اتمام رسیدن تحصیلش در سوئیس و در یکی از دانشگاه های سوئیس اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس کند و به طور دائم در سوئیس ساکن شود. برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس نیاز است که فرد ویزای تحصیلی سوئیس را بدست بیاورد تا اجازه ورود به سوئیس و تحصیل در دانشگاه های سوئیس به او داده شود به همین خاطر ما در این مقاله می خواهیم به بررسی ویزای تحصیلی سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم.

برای اقامت و تابعیت در سوئیس روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در سوئیس” را مطالعه فرمایید .

ویزای تحصیلی سوئیس – دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

سوئیس به دلیل امکاناتی که دارد معمولا ویزای تحصیلی اش بسیار نزد دانشجویان محبوب می باشد. ویزای تحصیلی سوئیس برای تمامی مقاطع تحصیلی سوئیس موجود می باشد و این ویزای تحصیلی قابلیت این را دارد که در آینده تبدیل به اقامت دائم سوئیس شود. معمولا ویزاهای تحصیلی سوئیس و مدت زمان آن با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو می تواند متفاوت باشد. مثلا در مقطع کارشناسی که دوره ای 4 ساله می باشد معمولا ویزایی در همین حدود به فرد متقاضی تحصیل در سوئیس داده می شود و در مقاطع بعدی نیز معمولا بین 3 تا 6 سال ویزا داده می شود که در صورت نیاز به تمدید دانشجو باید درخواست خود را به اداره مهاجرت سوئیس اعلام کند. به دلیل رقابتی که برای ورود به دانشگاه های سوئیس نزد دانشجویان سرتاسر دنیا وجود دارد شاید یک مقدار سخت باشد که دانشجو بتواند ویزای تحصیلی سوئیس را بدست بیاورد زیرا قبل از ارائه مدارک خود به سفارت سوئیس باید حتما مدرکی را ارائه کند که توانسته است از یکی از دانشگاه های سوئیس پذیرش گیرد و مدرک پذیرش دانشگاه سوئیس را باید حتما به همراه مدارک دیگر مانند مدارک تحصیلی و مدارک هویتی باید به سفارت سوئیس ارائه کند.

همانطور که گفته شد قبل از اینکه فرد اقدام به دریافت ویزای تحصیلی سوئیس کند باید سعی کند از یکی از دانشگاه های سوئیس پذیرش بگیرد . معمولا افرادی می توانند از دانشگاه های سوئیس پذیرش بگیرند که دارای سوابق علمی و درخشانی می باشند.

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس

در مقاله ” مهاجرت به سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات کسب کنید .

ویزای تحصیلی سوئیس – مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نیاز است که دانشجو مدارک زیر را دارا باشد :

  • ارائه مدارک شناسایی و هویتی دانشجو
  • کپی از تمامی صفحات شناسنامه به همراه ترجمه آن به یکی از زبان های آلمانی ، فرانسوی و یا انگلیسی
  • ارائه 3 قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
  • ارائه مدارک بانکی و حساب بانکی
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی که اگر دانشجو می خواهد ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی بگیرد باید حتما مدارک تحصیلی دوره دبیرستان و همچنین پیش دانشگاهی را داشته باشد و همچنین این مدارک باید به صورت ترجمه شده باشد.
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در سوئیس

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست