ویزای تجاری آلمان

چهارمین اقتصاد بزرگ جهان ، آلمان ، در اختیار شرکتهای شناخته شده جهان است که دارای شعب ، شرکا و همکارانی در سایر کشورها از جمله کشورهای جهان سوم هستند که غالباً مجبور هستند برای انجام کار به آلمان سفر کنند. این افراد و همچنین هر شخص دیگری که مایل است تنها با هدف انجام امور تجاری وارد آلمان شود و از کشوری که برنامه ویزا را نپذیرفته باشد ، مجبور به اخذ ویزای تجاری آلمان می شوند.

ویزای تجاری آلمان ، ویزای کوتاه مدت شینگن است که به دارنده خود اجازه می دهد تا ظرف مدت 90 روز در 6 ماه در آلمان بماند ، مگر اینکه ، در برچسب ویزا مورد دیگری باشد و برای افرادی که برای انجام امور تجاری به آلمان می آیند ، شرکت در جلسات ، امضای قراردادها و غیره صادر می شود. از آنجا که ویزای تجاری آلمان ویزای اقامت کوتاه مدت است ، ملیت شما عامل اصلی تعیین کننده این است که آیا شما نیاز به اخذ این ویزا دارید یا نه. در حال حاضر ، 62 کشور تحت برنامه چشم پوشی از ویزا وجود دارد که شهروندان آنها برای ورود به آلمان و به طور کلی در منطقه شنگن نیازی به داشتن این سند ندارند.

به همین دلیل باید از خود بپرسید: آیا به ویزای آلمان با اقامت کوتاه نیاز دارم؟  اگر می دانید که به ویزا احتیاج دارید ، باید مراحل درخواست ویزای آلمان را شروع کنید که نیاز به جمع آوری چند سند خاص دارد و در صورت وجود مصاحبه در سفارت آلمان / کنسولگری شرکت کنید.

ویزای تجاری آلمان مدارک ویزای تجاری آلمان

نه تنها ویزای تجاری آلمان ، بلکه برای کلیه انواع ویزاهای آلمان ، به شما امکان ورود به کشور را می دهد. لیست مدارک لازم برای ویزای تجاری به آلمان به شرح زیر است:

 • فرم ویزای اقامت کوتاه مدت – بطور کامل با اطلاعات صحیح و صادقانه مطابق با اطلاعات مندرج در سایر اسناد تکمیل شده است. فرم باید دو بار چاپ شود و در پایان هر نسخه باید امضا شود.
 • گواهی صحت اطلاعات
 • دو عکس یکسان – حداکثر سه ماه و طبق استانداردهای تعیین شده که باید کاملاً رعایت شوند.
 • گذرنامه معتبر ملی – حداکثر 10 سال ، با اعتبار سه ماه فراتر از اقامت برنامه ریزی شده شما در آلمان و کل منطقه شنگن ، حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید برچسب ویزا را درج کنید .
 • یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
 • بیمه درمانی مسافرتی – سندی که تأیید شما بیمه درمانی دارید، که هزینه های حداقل 30،000 یورو در صورت تصادف یا بیماری و بازگشت در صورت مرگ را تأمین می کند. این بیمه باید نه تنها آلمان بلکه کل قلمرو شینگن را شامل شود.
 • برنامه سفر پرواز – که شامل رزرو پرواز ، بلیط ریلی یا وسایل حمل و نقل دیگری است که قصد دارید از آنها برای رسیدن به آلمان استفاده کنید
 • اثبات اسکان برای کل اقامت خود در منطقه شینگن – که می تواند یک هتل رزرو (با جزئیات شامل آدرس ، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا نامه دعوت نامه از طرف میزبان ساکن آلمان باشد که تأیید می کند آنها مایل هستند شما را برای کل دوره اقامت خود در آلمان بدرقه کنید و در خانه خود فضای کافی برای شما دارند .
 • اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر ، در صورت وجود
 • اثبات وضعیت مالی
 • در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره
 • صورتهای بانکی شرکت شما از سه ماه قبل
 • مراجع تجاری
 • نامه دعوت شریک تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره: لطفاً یک نامه تأیید از مشتری آلمانی تهیه کنید) ذکر جزئیات دعوت شده ، تاریخ و هدف سفر با برنامه تفصیلی جلسات تجاری یا آموزشها (روز به روز برنامه)
 • برنامه مفصل جلسات تجاری شما (فقط برای اقامت بیش از 30 روز)
 • کل برنامه سفر با ذکر موقعیت ، مدت خدمت شما ، تاریخ و هدف سفر و اینکه هزینه های شما توسط کارفرما پوشش داده می شود یا خیر.
 • گواهی ادغام شرکت
ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری آلمان

مراقب باشید که برای هر یک از این اسناد ، فتوکپی تهیه کنید. فراموش نکنید که سفارت حق دارد از شما بخواهد که در صورت لزوم ، مدارک اضافی ارسال کنید. اگر این کار را کردند ، حتما آن اسناد را در مهلت معین ارسال کنید.

ویزای تجاری آلمان فرآیند درخواست ویزای تجاری آلمان

مراحل درخواست ویزای شنگن تجاری آلمان تقریباً مشابه با هر ویزای دیگر آلمان است. سریعترین درخواست برای ویزا سه ماه قبل از سفر شما و آخرین هفته ، سه هفته قبل از سفر است. شما باید در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود ، پس از برخی مراحل خاص ، همانطور که در این مقاله ذکر شده است ، درخواست ویزا کنید.

ویزای تجاری آلمان هزینه ویزای تجاری آلمان

ویزای آلمان 60 یورو است که هر متقاضی باید برای درخواست ویزا خود پرداخت کند. هزینه را می توان با توجه به نرخ مبادله ای که توسط سفارت به تصویب رسیده است به پول محلی پرداخت کنید . لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا ، هزینه ویزا بازپرداخت نخواهد شد و قیمت آن در هر زمان تغییر می کند.

ویزای تجاری آلمان زمان پردازش ویزا تجاری آلمان

به طور کلی ، روند درخواست ویزا 10 تا 15 روز طول می کشد تا رسیدگی شود ، به همین دلیل از شما خواسته می شود سه هفته قبل از سفر خود درخواست را داده باشید . ممکن است سفارت در حال حاضر برنامه های زیادی را دریافت کند و در پردازش درخواست شما تأخیر ایجاد شود  ، یا ممکن است به دلیل وضعیت خاص شما روند به تأخیر بیفتد.

ویزای تجاری آلمان اعتبار ویزای تجاری آلمان

اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارتخانه ای دارد که آن را صادر کرده است. سفارت ممکن است ویزای کاری برای شما صادر کند که می تواند:

ورود تنها – که به شما اجازه می دهد فقط یک بار وارد آلمان شوید و تعداد روزهای ذکر شده در ویزا خود را ، یعنی 10 روز در آنجا بگذرانید.

ورود چندگانه – که به شما اجازه می دهد بیش از یکبار در آلمان در یک دوره معین یعنی اول ژانویه تا 1 مه ، وارد کشور شوید  همچنین ممکن است ویزای ورود چندگانه با اعتبار یک سال یا بیشتر دریافت کنید. در این موارد باید مراقب باشید که قانون 90 روز در هر 6 ماه را نقض نکنید ، براساس آن هر زمان که مایل به سفر به آلمان هستید حساب کنید که آیا بیشتر در منطقه شنگن اقامت داشته اید یا خیر.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان  – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست