هزینه ویزاهای آلمان

برای اینکه ویزای شما در آلمان پردازش شود ، قبل از حضور در جلسه مصاحبه خود برای ویزا ، باید هزینه ای بپردازید. هزینه ویزای آلمان بستگی به نوع ویزایی دارد که برای دریافت آن اقدام می کنید.

هزینه ویزاهای آلمان هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان

هزینه ویزای کوتاه مدت در آلمان شامل موارد زیر است :

 • ویزای ترانزیت فرودگاه 60 €
 • ویزای اقامت کوتاه (بزرگسالان) 60 €
 • کودکان بین 6 تا 12 سال 35 €
 • كودكان كمتر از 6 سال آزاد هستند
 • اتباع از ، جورجیا ، کوزوو ، روسیه و اوکراین 35 €

از ماه مه 2008 ، هزینه انواع ویزاهای کوتاه مدت آلمان ، که به ویزای شینگن نیز مشهور است ، 60 یورو است. با این وجود ، در بسیاری از موارد ، شما مجبور نیستید هزینه ویزا بپردازید یا بسته به ملیت یا وضعیت خود می توانید ویزا را با قیمت کم دریافت کنید.

هزینه ویزاهای آلمان افراد معاف از هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان

اگر متقاضی ویزای شینگن هستید ، آلمان با عنوان اصلی ترین مقصد خود است، اگر از افراد زیر باشید ، از پرداخت هزینه ویزا معاف خواهید بود :

 • کودکان زیر شش سال
 • همسران ، شرکای همجنس در یک اتحادیه مدنی و فرزندان مجرد شهروندان آلمانی ، والدین شهروندان آلمانی و اعضای خانواده اتباع اتحادیه اروپا (EEA) ، به شرط آنکه از آزادی حرکت برخوردار شوند.
 • دانش آموزان مدرسه ، دانشجویان ، کارشناسی ارشد و کارکنان تدریس که به منظور تحصیل یا آموزش سفرهای خود را انجام می دهند
 • نمایندگان سازمان های غیر انتفاعی 25 ساله یا کمتر ،برای شرکت در سمینارها ، همایش ها یا سایر برنامه های ورزشی ، فرهنگی یا آموزشی که توسط سازمان های غیر انتفاعی برگزار می شوند شرکت می کنند
 • محققان کشورهای ثالث به منظور انجام تحقیقات علمی در داخل اتحادیه اروپا سفر می کنند

هزینه های ویزای کوتاه مدت با اقامت کوتاه

از طرف دیگر ، در هنگام درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن ، دسته های زیر باید ویزای کمتری از 35 یورو بپردازند:

 • کودکان بین 6 تا 12 سال
 • اتباع روسیه ، اوکراین ، کوزوو و جورجیا به دلیل توافقات تسهیل ویزا با این کشورها امضا شده اند
 • اتباع صربستان ، مونته نگرو ، جمهوری یوگسلاوی سابق مقدونیه ، بوسنی و هرزگوین و آلبانی که هنوز نیاز به ویزا دارند (دارندگان گذرنامه های بیومتریک)

کنسولگری آلمان همچنین در صورتی که متقاضی به دنبال ورود به کشور باشد برای ارتقاء منافع فرهنگی ، منافع در زمینه سیاست خارجی ، سیاست توسعه یا به دلایل بشردوستانه ، معافیت یا کاهش هزینه های ویزا را در نظر خواهد گرفت.

هزینه ویزاهای آلمان

هزینه ویزاهای آلمان

هزینه ویزاهای آلمان هزینه ویزا طولانی مدت در آلمان

از تاریخ 1 سپتامبر 2017 ، هزینه انواع ویزاهای اقامت طولانی آلمان ، که به عنوان ویزای ملی (D) نیز شناخته می شود ، 75 یورو است. با این حال ، برخی از مقوله های خاص از پرداخت هزینه ویزا ملی خودداری می کنند ، در حالی که برخی از دسته های دیگر به دلیل توافق نامه های دو جانبه و تسهیلاتی برای دسته بندی های ویژه داوطلبان ویزا ، نیاز به پرداخت ویزای کمتری دارند.

هزینه ویزاهای آلمان افراد معاف از هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان

اگر متقاضی ویزای طولانی مدت آلمان هستید و در یکی از دسته های زیر قرار دارید از پرداخت هزینه ویزا معاف خواهید بود:

 • اتباع خارجی که در طول اقامت در آلمان از بورس تحصیلی دریافت می کنند ، همچنین همسر یا شریک زندگی و فرزندان خردسال خود تا زمانی که تحت تأمین بودجه قرار بگیرند.
 • همسران ، شرکای همجنس در یک اتحادیه مدنی و فرزندان مجرد شهروندان آلمانی ، والدین شهروندان آلمانی و اعضای خانواده اتباع اتحادیه اروپا و اروپا (EEA) ، به شرط آنکه از آزادی رفت و آمد برخوردار باشند.
 • اعضای مأموریت های دیپلماتیک ، کنسولگری و سازمان های بین المللی در آلمان و همچنین همسر و فرزندانشان تا سن 25 سالگی
 • اتباع سایر کشورها یا دسته بندی های خاص که آلمان در توافق های دو جانبه یا چند جانبه این کار را انجام داده است

تمام متقاضیان ویزا زیر 18 سال ، هنگام درخواست ویزا طولانی مدت آلمان باید مبلغ ویزای کاهش یافته 37.5 یورو را بپردازند. اما اگر متقاضی به دنبال ورود به کشور برای ارتقاء منافع فرهنگی ، منافع در زمینه سیاست خارجی ، سیاست توسعه یا به دلایل بشردوستانه باشد ، کنسولگری آلمان می تواند هزینه را دریافت نکند و یا تخفیف دهد .

هزینه ویزاهای آلمان بازپرداخت هزینه ویزا آلمان

لطفا در نظر داشته باشید که در صورت رد درخواست ویزا ، آلمان هزینه ویزا را بازپرداخت نمی کند. علاوه بر این ، اگر تصمیم دارید درخواست خود را پس بگیرید نیز هزینه را دریافت نمی کنید. پس از پرداخت هزینه ، دیگر نمی توانید برگردید و پول خود را پس بگیرید ، فارغ از اینکه دلیل شما برای انجام این کار چیست.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان  – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست