هزینه های زندگی در آلمان

اگر شما نیز از آن دسته افرادی می باشید که قصد مهاجرت به آلمان را دارید دانستن هزینه های زندگی در آلمان برای شما بسیار مهم می باشد چرا که در صورتی که این هزینه ها برای شما زیاد باشد می توانید به فکر زندگی در کشوری دیگر و مهاجرت به کشوری دیگر بیفتید ما در این مقاله می خواهیم به بررسی هزینه های زندگی در آلمان بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه دهیم.

هزینه های زندگی در آلمان – وضعیت کلی هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان به نسبت کشور هایی مانند سوئیس ، انگلستان ، فرانسه و چند کشور دیگر بسیار مناسب می باشد و اگر این کشور را به لحاظ امکانات با کشور های یاد شده مقایسه کنیم متوجه می شویم که حتی در برخی قسمت ها کشور آلمان کاملا برتر از کشور های یاد شده می باشد. هزینه های زندگی در آلمان کاملا منطقی و مقرون به صرفه است و در این کشور می توان با صرف هزینه ای در حدود 800 تا 1000 یورو در ماه به راحتی زندگی کرد. معمولا این مقدار هزینه شامل هزینه های مسکن ، خورد و خوراک ، حمل و نقل ، تفریح می باشد. بیشترین هزینه ای که باید فرد در ماه بخشی از این مبلغ را صرف آن کند هزینه اجاره ماهانه منزل می باشد که می تواند بیش از 50 درصد از مبلغ یاد شده را به خود اختصاص دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان می توانید مقاله ” تحصیل در آلمان ” را مطالعه فرمایید .

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان – لیستی از هزینه های زندگی در آلمان

بهتر است قبل از مهاجرت به آلمان در مورد بودجه و مخارج خود برنامه ریزی کنید به طوری که بتوانید دیدی نسبت به هزینه های زندگی خود در آلمان داشته باشید تا پس از ورد به این کشور و اقامت در آلمان به مشکل جدی برخورد نکنید ما در این قسمت لیستی از هزینه های مختلف در آلمان را برای شما در نظر گرفته ایم که بتوانید برآورد درستی از هزینه های خود در آلمان داشته باشید.

  • هزینه های تهیه غذا و نوشیدنی : 165 یورو
  • اجاره و امکانات رفاهی : 300 یورو
  • بیمه درمانی به همراه هزینه های دارو و غیره : 70 یورو
  • تفریح و ورزش : 68 یورو
  • تاکسی و هزینه های حمل و نقل عمومی : 80 یورو
  • هزینه های تلفن و اینترنت و تلویزیون : 35 یورو
  • هزینه های مربوط به پوشاک و لباس : 50 یورو

البته باید به این نکته اشاره کنیم که این میزان هزینه های یاد شده می تواند از شهری به شهر دیگر در آلمان مقداری افزایش و کاهش داشته باشد البته باید تفاوت های درآمدی در مناطق مختلف آلمان را نیز در نظر گرفت.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست