هزینه زندگی و وضعیت شغلی برای متقاضیان تحصیل در آلمان

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند میزان هزینه‌ زندگی‌ و وضعیت شغلی برای متقاضیان تحصیل در آلمان می باشد. در این مقاله تلاش نموده ایم تا با ارائه اطلاعات به روز در زمینه هزینه های زندگی و شرایط کار حین تحصیل و پس از تحصیل در آلمان گامی در راستای رفع نیازهای شما عزیزان برداشته و رسالت خود را به عنوان وکیل مهاجرت انجام دهیم. نیک می دانیم که مهاجرت تحصیلی نیاز به کسب اطلاعات تخصصی و جامع به تناسب شرایط فردی شما دارد. از این رو توصیه می شود برای بررسی شرایط خود و ارزیابی احتمال مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط آن با گروه آتیه آفرینان ایرانیان تماس گرفته و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

هزینه زندگی و وضعیت شغلی برای متقاضیان تحصیل در آلمان

هزینه های زندگی برای متقاضیان تحصیل در آلمان

برای ارزیابی میزان هزینه های زندگی افراد می توان گفت این هزینه ها تا حد زیادی بستگی به سبک زندگی شخصی افراد دارد و میزان هزینه ها به نسبت مخارج شخصی‌ متفاوت است، اما به طور معمول میانگین مخارج زندگی‌ در آلمان ماهیانه مبلغی معادل 700 تا 800 یورو می باشد.
پاره ای از مخارج در آلمان به صورت زیر می ‌باشد
• هزینه مسکن در آلمان به نسبت مکان و نوع آن بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ یورو می ‌باشد.
• هزینه بیمه به صورت سالیانه مبلغ ۷۰ یورو می‌ باشد.
• مابقی مخارج شامل هزینه مایحتاج زندگی‌ ماهیانه ۳۵۰ یورو می ‌باشد.
• توجه داشته باشید که هزینه رفت و آمد در استان شما با پرداخت هزینه بلیط شش ماه برای شما مجانی‌ خواهد بود که مبلغ آن بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می‌باشد.

وضعیت شغلی برای متقاضیان تحصیل در آلمان

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند احتمال کاریابی آن ها حین تحصیل و پس از تحصیل می باشد. در این خصوص ذکر این نکته مهم می باشد که کلیه دارندگان اقامت دانشجویی در آلمان اجازه دارند به مدت ۲۰ ساعت در هفته یا ۹۶۰ ساعت در سال کار کنند. درآمد تخمینی ما به ازای هر ساعت کار حین تحصیل در آلمان 16 یورو می باشد. پس از پایان دوره تحصیل در آلمان به شما ویزای یک سال جستجوی کار داده میشود، با توجه به نرخ بیکاری پایین کشور آلمان احتمال کاریابی بسیار بالا می باشد. حداقل درآمد شما در صورت کار تمام وقت 2500 یورو می باشد که البته بسته به شغل درخواستی نتیجه متفاوت خواهد بود. در صورت استخدام و مشغول شدن به کار به مدت ۵ سال متوالی شما میتوانید مستقیماً درخواست پاسپورت آلمانی‌ نمایید

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست