هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش – کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که با کشورهای آلمان، چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختنشتاین همسایه است. پایتخت اتریش، شهر زیبای وین، زبان رسمیشان آلمانی و واحد پولشان یورو است. اتریش به 9 ایالت تقسیم میشود و 60 درصد کشور اتریش شامل رشته کوه های آلپ میباشد. شهرهای وین، گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ و لئوبن شهرهای مهم اتریش میباشند.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش – تحصیل در اتریش

اتریش با داشتن دانشگاه های ممتاز که دارای سطح علمی خوبی میباشند، به یکی از الویت های دانشجویان بین الملل برای ادامه تحصیل تبدیل شده است. دانشجویان پس از اخذ مدرک دیپلم با شرکت در کنکور سراسری و قبولی در یکی از دانشگاه های سراسری میتوانند برای پذیرش از دانشگاه های اتریش درخواست دهند. زبان آموزش در دانشگاه های اتریش، زبان آلمانی میباشد اما ارائه مدرک زبان برای پذیرش الزامی نمیباشد و دانشجویان قبل از شروع دوره تحصیلیشان میتوانند در دوره های زبان آلمانی داخل دانشگاه های اتریش شرکت نمایند.
از مهمترین مزایای تحصیل در اتریش میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
– داشتن دانشگاه های ممتاز با رتبه زیر 200
– مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
– نداشتن شرایط سنی برای پذیرش و ویزا
– رفت و آمد در منطقه شنگن
– امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
– عدم بلوکه شدن پشتوانه مالی برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش
– امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارند یکی از مواردی که برایشان حائز اهمیت میباشد هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش میباشد، در ادامه قصد داریم تا با جزئیات هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش آشنا شویم.

هزینه زندگی و تحصیل اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش – هزینه تحصیل در اتریش

اتریش دارای دانشگاه های دولتی، خصوصی و علمی کاربردی میباشد. دانشگاه های دولتی اتریش نسبت به سایر دانشگاه ها، رتبه علمی بالاتری دارند و زبان تحصیلشان در اکثر رشته ها، آلمانی میباشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 750 یورو بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش به زبان انگلیسی میباشد و دانشجویان برای پذیرش باید حداقل نمره آیلتس 6 ارائه دهند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش بستگی به رشته تحصیلی دانشجو دارد و به طور متوسط سالیانه 8000 الی 15000 یورو میباشد.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش – هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی دانشجویان در اتریش به شهر محل اقامتشان و سبک زندگیشان بستگی دارد، طبق تجربیات دانشجویان در سال های اخیر یک نفر دانشجو ماهیانه 700 الی 1000 یورو، هزینه زندگی ماهیانه دارد و اگر همراه با خانواده بخواهد مهاجرت کند، هزینه های زندگیش افزایش میابد. این مبلغ هزینه های خوراک، خوابگاه، حمل و نقل و… را پوشش میدهد. دانشجویان خارجی در اتریش به صورت نیمه وقت اجازه کار دارند و از درامد حاصل از کار دانشجویی تا حدودی میتوانند هزینه های زندگیشان را پوشش دهند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست