هزینه زندگی در جمهوری چک

هزینه زندگی در جمهوری چک – تحصیل در جمهوری چک

یکی از راه های مهاجرت به جمهوری چک، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر جمهوری چک میباشد. جمهوری چک به علت موقعیت خوب جغرافیایی اش در اتحادیه اروپا، هزینه های مناسب زندگی، امکان تحصیل رایگان به زبان چکی و همچنین ارائه اکثر رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی یکی از محبوبترین کشورها جهت ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل میباشد. در سال های اخیر دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به خصوص در رشته های گروه پزشکی به جمهوری چک مهاجرت کردند زیرا دانشگاه های جمهوری چک جزو برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا میباشد که مدارک صادر شده از آن ها مورد تایید سایر کشورهای اروپایی است. یکی از آیتم هایی که دانشجویان قبل از مهاجرت به جمهوری چک راجع به آن تحقیق میکنند، هزینه های زندگی در جمهوری چک میباشد. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم تا دانشجویان بتوانند برنامه ریزی دقیقی در رابطه با هزینه های زندگی در جمهوری چک داشته باشند.

هزینه زندگی در جمهوری چک – هزینه های زندگی در جمهوری چک

هزینه زندگی در جمهوری چک بستگی به سبک زندگی دانشجو و شهر محل اقامت وی دارد. به طور کلی هزینه زندگی در شهرهای بزرگتر مثل پایتخت نسبت به شهرهای کوچک بیشتر میباشد. طبق تجربیات دانشجویان اعزام شده توسط گروه آتیه آفرینان ایرانیان به کشور جمهوری چک، یک نفر ماهیانه مبلغ 500 الی 700 یورو بایستی بابت هزینه های زندگی خود در نظر بگیرد که این هزینه شامل خورد و خوراک، خوابگاه، رفت و آمد و… میباشد. البته هزینه زندگی در جمهوری چک در مقایسه با تعداد زیادی از کشورها از جمله کشورهای اسکاندیناوی، آلمان و اتریش بسیار مقرون به صرفه تر است.

هزینه زندگی در جمهوری چک – جزییات هزینه های زندگی در جمهوری چک

در ادامه لیستی از جزییات هزینه ها در جمهوری چک تهیه کرده ایم که به شرح زیر است:
خوابگاه (ماهیانه): 200 یورو
آپارتمان (ماهیانه): 400 الی 500 یورو
میانگین هزینه وعده های غذایی (ماهیانه): 155 الی 160 یورو
حمل و نقل (ماهیانه): 100 یورو

هزینه زندگی در جمهوری چک – شرایط کار دانشجویی در جمهوری چک

دانشجویان حین تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک میتوانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و با درامد حاصل از کار دانشجویی تا حدودی هزینه های زندگیشان را تامین نمایند، البته دانشجویان در دوره کالج اجازه کار ندارند و از زمانی که وارد یکی از دانشگاه های جمهوری چک شوند میتوانند نسبت به اخذ مجوز کار درخواست دهند. دانشجویان در مقطع کارشناسی، 10 ساعت در هفته و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. حداقل حقوق دریافتی دانشجویان از کار دانشجویی 100 کرون چک به ازای هر ساعت است. توصیه ما به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در جمهوری چک این است که هزینه های زندگیشان را برای سال اول با خود داشته باشند که از لحاظ تامین هزینه ها مشکلی نداشته باشند زیرا ممکن است در بدو ورود به کشور جمهوری چک نتوانند شغل دلخواهشان را پیدا کنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست