هزینه های زندگی در اتریش (Austria)

هزینه ها زندگی در اتریش – کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای منطقه شنگن میباشد که در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت اتریش شهر وین ، زبان مردمانش آلمانی و واحد پولشان یورو است. اتریش با کشورهای آلمان ، چک ، اسلواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسلوونی ، سوئیس و لیختنشتاین همسایه است. اتریش از 9 ایالت تشکیل شده است و شهرهای وین ، گراتس ، زالتسبورگ ، اینسبروک و لئوبن جزو شهرهای مهم اتریش میباشند.

هزینه های زندگی در اتریش – مهاجرت به اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپایی میباشد که با توجه به استاندارهای بالای زندگی و امنیت اجتماعی خوب آن باعث شده هر ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل یا پذیرش کاری به اتریش مهاجرت کنند.
تحصیل در اتریش
یکی از راه های مهاجرت به اتریش اخذ ویزای تحصیلی اتریش میباشد که تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است و امکان یادگیری زبان آلمانی در دانشگاه های اتریش قبل از شروع ترم ، برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.
ویزای کار اتریش
یکی از راه های اخذ اقامت اتریش ، ویزای کار اتریش میباشد ، افرادی که در رشته های مورد درخواست اتریش تحصیل کرده باشند و سابقه کار در رشته تحصیلی خود داشته باشند ، از طریق سیستم امتیاز بندی اتریش میتوانند برای ویزای کار اتریش درخواست دهند.
اگر شما قصد مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی ، ویزای کاری یا … را دارید قبل از اقدام بایستی از هزینه های زندگی در اتریش اطلاع یابید و بدانید برای هزینه های زندگی ماهیانه خود از جمله هزینه مسکن ، خورد و خوراک ، حمل و نقل و… چه مبلغی را بایستی در نظر بگیرید. در این مقاله سعی داریم تا به هزینه های زندگی در اتریش بپردازیم و از جزییات آن اطلاع پیدا کنیم.

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش – هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل شهری است که شما برای زندگی انتخاب کردید ، به طور مثال هزینه زندگی در پایتخت اتریش ، شهر وین نسبت به سایر شهرها بیشتر میباشد. علاوه بر شهر محل سکونت شما ، نحوه زندگی شما در هزینه های زندگی در اتریش بسایر تاثیر گذار میباشد. هزینه زندگی دانشجویان در اتریش ماهیانه 800 الی 1000 یورو میباشد و دانشجویان حین تحصیل اجازه کار دانشجویی ، 20 ساعت در هفته دارند که میتواند نصف هزینه های زندگی ماهیانه آنها را پوشش دهد.

هزینه های زندگی در اتریش – لیستی از جزییات هزینه های زندگی در اتریش

خورد و خوراک در اتریش
شیر (ا لیتر) 1.08 یورو
گوشت گاو (ا کیلوگرم) 17.60 یورو
برنج (ا کیلوگرم) 1.81 یورو
نان سفید (500 گرم) 1.75 یورو
تخم مرغ (12 عدد) 3 یورو
کاپوچینو (یک فنجان) 3 یورو
نوشابه (بطری کوچک) 2.60 یورو
پنیر (1 کیلوگرم) 10 یورو
مرغ (1 کیلوگرم) 10 یورو
آب (1.5 لیتر) 0.65 یورو
میوه و سبزیجات (1 کیلوگرم) 2 الی 3 یورو
اجاره منزل در اتریش
آپارتمان یک خوابه (ماهیانه) 550 الی 680 یورو
آپارتمان سه خوابه (ماهیانه) 980 الی 1270 یورو
حمل و نقل در اتریش
بلیط یک طرفه مترو 2.20 یورو
بلیط ماهیانه مترو 44 یورو
تاکسی 4 الی 27 یورو

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست