هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس

همواره سوئیس به دلیل کیفیت زندگی مشهور بوده است. همین شهرت باعث شده است دانشجویان بسیاری سالانه علاقمند به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند. همین امر پذیرش دانشگاه های پزشکی را بسیار رقابتی نموده است. تحصیل در دانشگاه های سوئیس رویای بسیاری از دانشجویان علاقمند است دانشجویان باید مدرک دیپلم و زبان را به این دانشگاه ها ارائه دهند. دانشگاه های پزشکی سوئیس آزمون ورودی دارند و دانشجویان برای قبولی در رشته پزشکی باید نمره قابل قبولی از آزمون کسب کنند در صورتی که موفق نشدند باید دوره زبان فرانسه بگذرانند. تا برای سال آینده مجدد آزمون دهند. در ابتدا تحصیل پزشکی در رشته های پایه مانند زیست شناسی و کالبد شکافی و از این دست خواهد بود تا آمادگی لازم برای شروع دوره های اصلی پزشکی را داشته باشند . یکی از نکات مثبت برای دانشگاه های این کشور هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس است که نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی هزینه بالایی محسوب نمی شود.

هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس

هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس

با این حال دانشجویان حاضر به پرداخت این هزینه ها هستند زیرا آینده شغلی بسیاری خوبی بعد از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی خواهند داشت. امکان تحصیل به سه زبان برای افراد فراهم است و دانشجویان باید با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنند زبان تحصیلی خود را انتخاب کنند. تحصیل پزشکی در سوئیس 5 تا 7 سال می باشد .

هزینه تحصیل پزشکی در کشور سوئیس با دانشگاه تحصیلی شما ارتباط مستقیم دارد هرچه سطح دانشگاه بالاتر باشد و یا اگر خصوصی باشد هزینه بیشتری باید بپردازید اما به صورت میانگین چیزی درحدود 2700 تا 10 هزار یورو  در سال خواهد بود. هزینه زندگی دانشجویان در سوئیس بالا می باشد  ماهانه مبلغی بین 1500 تا 2000 دلار خواهد بود که همه هزینه های جانبی مانند خوراک و مسکن و حمل و نقل و خرید لوازم تحصیل را شامل می شود.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست