هزینه تحصیل در اتریش (Austria)

هزینه تحصیل در اتریش – کشور اتریش

کشور اتریش در قلب اروپا قرار دارد و توسط کشورهای آلمان ، چک ، اسلوواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسلوونی ، سوئیس و لیختنشتاین احاطه شده است. پایتخت اتریش شهر زیبای وین است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. کشور اتریش بعد از جنگ جهانی دوم از آلمان جدا شد و در سال 1955 به صورت جمهوری فعلی درآمد. مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت میکنند و واحد پول یورو را به رسمیت میشناسند. اتریش به خاطر نظام اقتصادی با ثبات ، داشتن سیستم بهداشت و درمان استاندارد و کیفیت آموزشی عالی مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در اتریش – تحصیل در اتریش

یکی از راه های مهاجرت به اتریش ، اخذ ویزای تحصیلی اتریش میباشد. دانشجویان بین المللی با پذیرش از دانشگاه های اتریش میتوانند برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهند. اتریش یکی از اعضای شنگن میباشد که دانشجویان حین تحصیل در اتریش میتوانند به سایر کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد کنند. دانشگاه های اتریش در زمینه رشته های گوناگون از جمله در زمینه هنر و موسیقی شهرت جهانی دارد.از جمله دانشگاه های مهم اتریش میتوان به دانشگاه های گراتس ، اینسبورک ، سالزبورگ ، وین ، لینز و لئوبن اشاره نمود.

هزینه تحصیل در اتریش – شهریه دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش به سه دسته دولتی ، خصوصی و علمی کاربردی تقسیم میشود. دانشجویان خارجی که از سایر کشورها برای اتریش درخواست میدهند ، بیشتر برای دانشگاه های دولتی اتریش اقدام میکنند زیرا سطح علمی و رنکینگ دانشگاه های دولتی اتریش بالاتر است و از لحاظ شهریه تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 700 الی 800 یورو بابت خدمات به دانشگاه میپردازند که این خدمات شامل صدور کارت دانشجویی ، استفاده از کتابخانه ، سالن ورزشی و… است.
تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش رایگان نیست و دانشجو هر سال باید شهریه به دانشگاه بپردازد که این شهریه بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی دانشجو دارد که در حدود 8000 الی 15000 یورو میباشد. زبان تحصیل دانشگاه های خصوصی اتریش انگلیسی است و دانشجو بایستی حداقل آیلتس 6 ارائه دهد. دانشجویان میتوانند در رشته هایی همچون مدیریت و بیزینس به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی اتریش درس بخوانند.

هزینه تحصیل در اتریش – هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی ماهیانه دانشجو شامل هزینه های خوابگاه ، خورد و خوراک ، حمل و نقل و… است که بسته به سبک زندگی دانشجو و شهری که در آن اقامت دارد متفاوت است. طبق آمارها از دانشجویانی که ساکن اتریش هستند به دست آمده است یک نفر دانشجو به طور متوسط ماهیانه 700 الی 1000 یورو در اتریش هزینه زندگی دارد و اگر دانشجو همراه با خانواده قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش دارد به ازای هر نفر همراه نصف این هزینه را باید در نظر بگیرد. دانشجویان در اتریش حین تحصیل 20 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند که داخل دانشگاه یا خارج از آن میتوانند مشغول به کار شوند و با درامد حاصل از آن تا حدود زیادی هزینه های زندگیشان را تامین میکنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست