نظام بیمارستانی آلمان

سه نوع بیمارستان اصلی در این کشور وجود دارد

۱ – بیمارستان‌های عمومی که در کنترل دولت هستند (۵۱ درصد کل بیمارستان ها).۲ – بیمارستان‌های غیرانتفاعی محلی که تحت کنترل دولت‌های محلی هستند (۳۵ %).۳ – بیمارستان‌های خصوصی که سرمایه آن عموماً توسط پزشکان تأمین می‌شود (۱۴%).

کارکنان بیمارستان‌ های نوع اول و دوم بطور تمام وقت در اختیار بیمارستان‌ هستند و هزینه‌ های مراقبت بیماران نیز توسط صندوق‌های بیمه تأمین می‌شود .

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در آلمان” را مطالعه فرمایید .

پزشکان نیز در دو نوع بیمارستان‌ ذکر شده حقوق‌بگیر هستند که البته در این مقوله رؤسای بخش‌ها از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند از بیماران خصوصی خود حق‌الزحمه دریافت کنند و در حقیقت تنها گروه پزشکان هستند که قادرند در هر دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت کنند.

کشور آلمان دارای ۱۹۹۶ بیمارستان دولتی و خصوصی می باشد که دارای ۵۰۰,۶۷۱ تخت بیمار می باشد، مجموعا ۱,۳ میلیون نفر اعم از کادر پزشکی ، خدماتی و اداری در این خصوص اشتغال دارند، در سال ۲۰۱۵ و طبق امار منتشره ، ۷۹ درصد ظرفیت این بیمارستنها پاسخگوی نیاز بیماران داخلی و بیماران خارجی از کشورهای امریکای شمالی ، اسکاندیناوی ، خاورمیانه و اروپایی بوده است.

بودجه بهداشت و درمان کشور آلمان در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۷۵ میلیارد یورو بوده است و پیش بینی میشود که در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد یورو گردد.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت آلمان مقاله ” اقامت در آلمان” را مطالعه بفرمایید .

نظام بیمارستانی آلمان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان

بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور

با مجوز رسمی از وزارت علوم

شماره تماس 02122226777

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست