نحوه پیدا کردن کار در آلمان

نحوه کاریابی در آلمان به شیوه های گوناگونی امکان پذیر است. نکته ای که حائز اهمیت است این است که باید رزومه خوبی داشته باشید و البته زبان آلمانی را تا سطح b2 بدانید .زیرا بسیار مهم است در این کشور بتوانید آلمانی صحبت کنید و دانش کافی داشته باشید تا شانس یافتن شغل بیشتری داشته باشید. نحوه پیدا کردن کار در آلمان با استفاده از سایت های کاریابی یا روزنامه ها و موسسات کاریابی همینطور سفارتخانه ها و شبکه های اجتماعی می باشد . ساعات کاری در کشور آلمان طبق قوانین وضع شده وزارت کار و امور اجتماعی ، حداقل ۳۸ ساعت در هفته  می باشد . در آلمان ابتدا کار مورد نظر به مدت سه ماه آگهی خواهد شد تا از بین افراد بومی نیروی مورد نظر را بیابند در صورتی که این نیرو نبود از میان متخصصان خارجی انتخاب خواهد شد .

نحوه پیدا کردن کار در آلمان – آژانس های کاریابی در آلمان

به صفحات زرد که در آژانس های کاریابی در آلمان است مراجعه نمایید. آنها معتبر هستند درصورتی که عضو انجمن خدمات کارکنان فدرال کارفرمایان باشند . قبل از اینکه ثبت نام کنید، بررسی کنید ببینید این شرکت کارهایی که شما میخواهید را دنبال می کند. شما به دنبال چندین سازمان استخدام بین المللی در آلمان هستید که بسیاری از آنها مشاغل ویژه برای خارجی ها خواهند داشت.

نحوه پیدا کردن کار در آلمان – سایت های کاریابی در آلمان

آژانس استخدامی فدرال (BA)، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بازار کار در آلمان ، دارای شبکه ای بیش از ۷۰۰ سازمان و دفتر در سراسر کشور می باشد . سرویس جایگزینی بین المللی (ZAV) اطلاعاتی در مورد فرصت های کاری به شما می دهد. شما می توانید مشخصات خود را در پورتال شغلی وارد نمایید و یا می توانید به آنها ایمیل بزنید یا با مشاوره   +۴۹(۰)۳۰۱۸۱۵۱۱۱۱تماس حاصل کنید. لیست کارهایی که دوست دارید و توانایی انجام آن را دارید پیدا کنید . این لیست به شما کمک شایانی خواهد کرد.

نحوه پیدا کردن کار در آلمان – کاریابی در روزنامه های آلمان

برای کارهای واجد شرایط یا آکادمیک در سطوح ملی، نسخه های روزنامه های روزانه ، روزنامه های ملی را بگیرید و یا به صورت آنلاین نگاه کنید: از جمله این روزنامه ها می توان به Frankfurter Allgemeine Zeitung، Suddeutsche Zeiting (مونیخ و جنوب)، Die Welt، Handelsblatt (دوسلدورف)، Frankfurter Rundshau، BerlinOnline و Berliner Zeitung اشاره نمود . یکی از راه های یافتن کار در آلمان استفاده از همین روزنامه هاست.

نحوه پیدا کردن کار در آلمان

نحوه پیدا کردن کار در آلمان

نحوه پیدا کردن کار در آلمان – سفارتخانه ها و کنسولگری های آلمان

نگاهی به فرصت های شغلی در سفارت یا کنسولگری کشور خود در آلمان می تواند راه گشا باشد . هر کاری که لازم دارید، مطمئنا نیاز به یک استاندارد عالی آلمانی دارد .پس دست از تلاش بر ندارید و به هر دری بزنید.

نحوه پیدا کردن کار در آلمان – پیدا کردن کار از طریق شبکه ها در آلمان

در اینجا برخی سایت ها نیز معرفی شده تا با استفاده از آنها بتوانید کار بیابید. بسیاری از افراد از طریق شبکه های اجتماعی ، سازمان ها و کنفرانس ها شغل خود را پیدا می نمایند. شبکه تجارت و حرفه ای  LinkedIn دارای آگهی های شغلی است. شما می توانید به طور متناوب، با افراد ممتاز از طریق گروه ها ، جلسه برقرار نمایید.

  • JUST LANDED : این وب سایت دارای مطالب مفید و جامع در رابطه با کار یابی در آلمان است .
  •  MAKE IT IN GERMANY : تنها از 5 قدم تا بتوانید در آلمان صاحب شغل شوید .
  •  NOT A NOMAD BLOG : مقاله ” قدم به قدم ” مونیکا را بررسی کنید : چگونه برای کار در آلمان به این کشور مهاجرت کنیم ؟
  •  “TRANSITIONS ABROAD  این وب سایت دارای لیستی کامل برای هر شخصی است که خواهان مهاجرت به آلمان و پیدا کردن شغل مناسب باشد .
  •  LIVE , WORK , GERMANYجیمز روند یافتن شغل در آلمان را به صورت ” قدم به قدم ” توضیح می دهد البته اگر شما انگلیسی زبان هستید .

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست