نحوه دریافت بورسیه در اتریش

اتریش کشوری است که به دلیل آموزش ، زندگی ، کار و رفاه اجتماعی زبان زد شده است . اگر دوست دارید در این کشور تحصیل کنید می توانید از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کنید. که برای استفاده از بورسیه تحصیلی باید معدل بالایی داشته باشید و قابلیت انجام کارهای تحقیقاتی داشته باشید. نحوه دریافت بورسیه در اتریش در اینجا بررسی شده است.بورسیه های تحصیلی در این کشور از طریق OEAD.at سازمان های پشتیبانی مالی ، برخی موسسات ارائه می شود. هیچ گونه بورسیه تحصیلی برای یک دوره تمام وقت (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری) در اتریش ارائه نمی شود.

 نحوه دریافت بورسیه در اتریش – بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در اتریش

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع برای افراد بسیار دشوار می باشد. افرادی که دارای شرایط خاص هستند مانند معدل دیپلم ممتاز، داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح B2 و در برخی از دانشگاه ها در سطح  C1، ثبت اختراع در زمینه خاص و اثبات عدم داشتن توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در اتریش، همچنین افراد با داشتن نامه پذیرش یا گذراندن چند واحد درسی در یکی از دانشگاه های سراسری و معتبر ایران می توانند از بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی استفاده کنند . برخی از رشته ها مثل رشته های پزشکی، رشته های هنر و رشته های علوم کاربردی در مقطع کارشناسی در کشور اتریش آزمون ورودی دارند که فرد جهت اخذ بورسیه در این رشته ها باید در آزمون ورودی شرکت کند . علاوه بر سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD افراد می توانند از طریق جامع ترین پایگاه داده ای آنلاین (grants.at) که بورسیه های مختلف را به تفکیک کشور مبدا دانشجو و رشته های مختلف ارائه داده است ؛ بهترین بورسیه تحصیلی در اتریش متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای آن اقدام کنند.

نحوه دریافت بورسیه در اتریش

نحوه دریافت بورسیه در اتریش

نحوه دریافت بورسیه در اتریش – بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد تعداد بیشتری را شامل می شود و گزینه های بسیاری پیش روی دانشجویان بین المللی قرار خواهد داد . افراد جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم ارائه شرایط خاص و ویژه هستند از جمله معدل ممتاز در دوره کارشناسی ، داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی سطح B2 یا C1 یا انگلیسی، انگیزه نامه، ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید برجسته دانشگاهی، قبولی آزمون ورودی در برخی رشته ها و ارائه چند سال سابقه کار در رشته های مدیریتی و داشتن طرح تحقیقاتی و رزومه قوی. همچنین فرد جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به همراه بورسیه تحصیلی باید نامه قبولی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری داشته باشد . افراد جهت بررسی و دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع بورسیه ها در رشته های مختلف را دریافت کنند . متقاضیان بورسیه تحصیلی در اتریش همچنین با مراجعه به پایگاه grants.at می توانند بورسیه های تحصیلی را به تفکیک کشور مبدا دانشجو و رشته های مختلف بررسی کنند و بورسیه تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

نحوه دریافت بورسیه در اتریش – بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری تنوع بیشتری دارد و دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف از قبیل زیست شناسی، فیزیک، طراحی شهری، بیوتکنولوژی، مهندسی و علوم رایانه می توانند برای دریافت آن درخواست بدهند. دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری علاوه بر داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی یا انگلیسی، باید رزومه تحقیقاتی قوی شامل مقالات بین المللی، انگیزه نامه و چند توصیه نامه از اساتید معتبر را ارائه کنند . لازم به ذکر می باشد که مهم ترین نکته در اخذ این بورسیه متقاعد کردن استاد راهنما برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجو می باشد؛ در واقع انگیزه نامه دانشجو از کار کردن با استاد راهنما تاثیر مثبت در اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش توسط دانشجو خواهد داشت. جهت دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری می توان با مراجعه به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD و پایگاه آنلاین grants.at بورسیه تحصیلی متناسب با رشته مورد نظر خود را انتخاب و برای آن اقدام کنید.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست