نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در چک

جمهوری چک هرساله بورسیه های گوناگونی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد همین امر دانشجویان را علاقمند به تحصیل در این کشور نموده است. این بورسیه ها حتی به صورت کمک هزینه به دانشجویان کشورهای در حال توسعه فرصت خوبی را برای تحصیل می دهد. این بورسیه برای پشتیبانی از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل هستند ولی شرایط مالی خوبی ندارند. نحوه دریافت بورسیه چک برای رشته های متفاوت در دانشگاه های مختلف و حتی زبانی که رشته ها ارائه می شوند متفاوت است. لازم است شما برای آگاهی از این شرایط از دانشگاه مورد نظر اطلاعات لازم را کسب نمایید. متقاضیان می توانند از یکسال بورسیه تحصیلی که برای آمادگی دوره های زبان هستند نیز استفاده کنند. روش درخواست برای پذیرش در دانشگاه های چک به صورت آنلاین است و شروع پذیرش برای بورسیه ها از نیمه دوم جولای هر سال می باشد و آخرین مهلت آن سی سپتامبر است.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در چک شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در چک

بیشتر بورسیه تحصیلی در این کشور در مقطع دکترا ارائه می شود در صورتی که از این بورسیه بهره مند شوید می توانید از مزایای بسیار خوب این بوریه استفاده کنید. دیگر هزینه ای برای تحصیل پرداخت نخواهید کرد و همینطور حقوق ماهیانه نیز خواهید داشت.در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه برای زبان چکی نیز در دسترس است. بورسیه برای افراد امکان برگذاری کلاس زبان و پوشش هزینه تا یکسال را نیز فراهم می آورد. برای تحصیل در موسسه های دور از خانه دانشجو، کمک هزینه مسکن ارائه می کنند که هزینه آن سالانه برابر است با 5.400 کرونا می باشد. برای دانشجویانی که در شرایط سخت مالی به سر می برند، کمک هزینه اجتماعی سالانه به میزان 16.200 کرونا اهدا می شود.  فرد متقاضی برای دریافت بورسیه باید به طور رسمی ثبت نام کرده باشد . سابقه تحصیلی خوبی داشته باشد و هیچ بدهی به وام تحصیلی فدرال نداشته باشد و مدارک دانشگاهی معتبر داشته باشد. مدرک زبان انگلیسی و همینطور داشتن کتاب تالیف شده یا مقالات علمی و بین المللی چاپ شده می تواند شانس دریافت بورسیه متقاضی را بیشتر کنند.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در چک

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در چک

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در چک مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در چک

برای دریافت بورسیه تحصیلی در چک لازم است که مدارکی را به دانشگاه مربوطه ارائه نمایید و روند تحویل مدارک و نوع مدارکی که تحویل خواهید داد در روند دریافت بورسیه تاثیر گذار است. در صورتی که درخواست بورسیه تحصیلی در جمهوری چک از طریق سایت دانشگاه باشد، متقاضیان باید مدارک خود را به دانشگاه ارائه کنند تا در صورت بررسی و واجد شرایط بودن بتوانند بورسیه تحصیلی را از آن خود کنند . در غیر این صورت اگر متقاضی پس از مکاتبه با سوپروایزر موفق به دریافت بورسیه شود این مدارک را می بایست به استاد راهنما ارائه شود . داشتن رزومه علمی عالی یکی از شروط مهم در روند دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. بنابراین ارائه مقالات علمی، تحقیقات پژوهشی و همچنین ارائه معدل بالا در روند دریافت بورسیه های تحصیلی بسیار موثر می باشد. برای بیشتر بورسیه ها لازم است مقالات علمی به سایت های دانشگاه ارائه شود که صرفا بین ۳۰۰ الی ۱۵۰۰ کلمه باشد . مدارک لازم جهت درخواست بورسیه تحصیلی در جمهوری چک به شرح ذیل می باشد:

  • مدرک شناسایی معتبر (شناسنامه و پاسپورت)
  • نمرات آزمون های بین المللی
  • نمرات امتحانات بین المللی در صورتی که کاندیدا هیچ مدرک بین المللی یا گواهینامه نداشته باشند.
  • تحقیقات علمی و پژوهشی که بیشتر برای متقاضیان بورسیه در مقطع دکتری است
  • گواهی مدارک ۱۲ ساله تحصیلی و مدارک تحصیلی دانشگاهی
  • مقالات علمی که تایید شده می باشند. (مقالات ژورنالی یا ISI)
  • عکس پرسنلی
  • امتیازات و نمرات زبان

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست