نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان شرایط ایده آلی می باشد و به همین دلیل سالانه متقاضیان زیادی خواهان ورود به دانشگاه های این کشور می باشند. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد گرچه در برخی دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم است. اما برای دریافت بورسیه لازم است حداقل مدرک b2 را داشته باشید زیرا بدون زبان آلمانی بورسیه به شما تعلق نمی گیرد. بورسیه در دانشگاه های آلمان بیشتر به دانشجویان دکترا تعلق می گیرد. این افراد شانس بالاتری نسبت به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند.نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان برای دانشجویان زیادی مهم است. زیرا در سال  2017  تصویب شده است که برای بسیاری از کشور ها تحصیل در این کشور دیگر رایگان نباشدگرچه کار آسانی نمی باشد بورسیه را دریافت کنند و در حدود یک سال و نیم دریافت بورسیه طول خواهد کشید. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و سابقه  تحصیلی شایانی دارید می توانید این بورسیه را دریافت کنید.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

در حالت کلی باید گفت برای مدارک مورد نیاز شما باید به نوع بورسیه و دانشگاه خود دقت داشته باشید و لیست مدارک مورد نیاز را از دانشگاه بخواهید زیرا در آلمان بورس های متنوعی وجود دارد و برای هر یک شرایط و مدارک خاصی در نظر گرفته شده است. با این حال می توان به مدارک زیر که غالبا به صورت مشترک در تمام بورسیه ها مورد نیاز است اشاره نمود.

  • پاسپورت معتبر
  • ریز نمرات دیپلم
  • ریز نمرات پیش دانشگاهی
  • ارائه مدرک آلمانی
  • داشتن حداقل ایلتس ۶٫۵
  • توصیه نامه ها و انگیزه نامه
  • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
  • داشتن یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکتری
  • داشتن مقالات و کتب بین اللمللی
  • شرکت در سمینار ها و کنفرانس های بین المللی
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

برای دریافت بورسیه در آلمان لازم است شرایطی داشته باشید تا نشان دهید شما لایق دریافت این بورس می باشید . باید مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح b1 داشته باشید گرچه ممکن است برای برخی دانشگاه ها سطح بالاتری احتیاج باشد . زیرا دریافت بورسیه در آلمان بسیار رقابتی می بشاد و هرچه شما توانایی بالاتری داشته باشید شانس دریافت بورسیه بیشتری دارید. دانشجو باید معدل بالایی داشته باشد و بعد از دریافت بورسیه نیز در هر ترم باید نمره های خوبی کسب کند. برای مقطع دکترا برای دانشجویانی که رزومه علمی قوی و نمرات عالی دارند اعطا می شود. به این صورت که دانشجویان باید نمره زبان بالا، مقالات بین المللی و معدل بالا از دانشگاه های معتبر داشته باشند از طرفی مکاتبه با سوپروایزر و تاییدیه او نیز از الزامات اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست