نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

کشور اتریش همواره یکی از برترین کشور های اروپایی در خصوص ارائه آموزش با کیفیت بوده است این کشور که یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی محسوب می شود امروزه علاقه مندان بسیاری را برای ادامه تحصیل به سوی خود جذب کرده است. این کشور با دارا بودن دانشگاه های بین المللی و همچنین استاندارد های عالی زندگی و هزینه های بسیار مناسب زندگی یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا است. از آن جایی که اتریش عضو پیمان شینگن است فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش می توانند برای کار و یا موارد دیگر به راحتی به دیگر کشور های عضو این پیمان بدون ویزا سفر کنند. برای تحصیل در اتریش نیاز است که تمامی دانشجویان پذیرش یکی از دانشگاه های اتریش را کسب کنند به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله به نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش بپردازیم و شما را با پروسه آن آشنا کنیم.

 

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز است که دانشجو در هر مقطع تحصیلی مدارک متفاوتی را ارائه کند. برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه های اتریش نیاز اتس که دانشجو حداقل مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرکی معادل آن را داشته باشد. در این کشور دیپلم A یا دیپلم دبیرستانی  معادل آزمون Matura و گواهی تحصیلی اتریش می باشد و دانشجویان می توانند در صورت نداشتن این دیپلم و یا پیش دانشگاهی در یکی از موسسات مورد نظر در اتریش شر کت کنند و پس از گذراند یک دو 1 تا 3 ساله و دریافت مدرک آن برای پذیرش یکی از دانشگاه های اتریش اقدام کنند. علاوه بر مدرک تحصیلی یکی از مواردی که در خصوص تحصیل در اتریش بسیار با اهمیت می باشد مدرک زبان می باشد. دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش دارند ولی به دلیل ارائه شدن آموزش های دانشگاهی به زبان آلمانی نیاز است که دانشجو تسلط مناسبی را به زبان آلمانی نیز داشته باشد. البته برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش در مرحله اول مدرک زبان آلمانی درخواست نمی شود ولی در ادامه و شروع تحصیل باید حتما این مدرک به دانشگاه مربوطه ارائه شود. همچنین دانشجویانی که این مدرک را در مرحله اول پذیرش دانشگاه های اتریش ارائه می کنند شانس به مراتب بیشتری در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور دارند.

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در اتریش نیز معمولا در یک دوره یک تا دو ساله انجام می شود و دانشجویان همانند مقطع کارشناسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش نیازمند ارائه مدرک کارشناسی مرتبط با رشته درخواستی در اتریش هستند. همچنین در این مقطع تحصیلی توجه بیشتری به ریزنمرات تحصیلی دانشجو و پروژه های انجام شده و سوابق تحصیلی دانشجو می شود و دانشجویانی که این سوابق تحصیلی را داشته باشند شانس به مراتب بیشتری را در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش دارند. همچنین در این مقطع تحصیلی دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی در حدود آیلتس 6.5 داشته باشند امتیاز بالاتری را در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش دارند. تحصیل در این مقطع تحصیلی به دو زبان آلمانی و زبان انگلیسی ارائه می شود و برای تحصیل به زبان آلمانی نیز در هنگام درخواست پذیرش از دانشگاه های اتریش باید حتما مدرک زبان آلمانی b2  ارائه شود.

دریافت پذیرش دانشگاه های اتریش در خصوص تحصیل دکتری در اتریش نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با حوزه انتخابی پایان نامه است. همچنین داشتن استاد راهنما در یکی از دانشگاه های اتریش یکی دیگری از مواردی است که در خصوص تحصیل دکتری و دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش بسیار مهم است داشتن استاد راهنما می تواند دانشجو را در کمترین زمان ممکن به پذیرش دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی اتریش برساند. از جمله موارد دیگری که در خصوص پذیرش دانشگاه های اتریش برای تحصیل دکترا بسیار مهم است داشتن مدرک زبان انگلیسی و المانی است . در این مقطع به دلیل اینکه بیشتر آموزش و تحصیل بر پایه پایان نامه و تحقیقات بنا شده است داشتن یک مدرک زبان انگلیسی با نمره مناسب می تواند شانس فرد را برای تحصیل در اتریش چند برابر کند. حداقل مدرک زبان پیشنهادی آیلتس 7 می باشد.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش – مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز است که دانشجو مدارک زیر را در هنگام ارسال درخواست خود به دانشگاه مربوطه ارسال کند :

  1. کپی از پاسپورت با اعتبار
  2. ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  3. برگه تاییدیه مبنی بر عدم منع تحصیلی دانشجو مانند برگه اشتغال به تحصیل
  4. آخرین مدارک تحصیلی به صورت ترجمه شده مانند دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد
  5. ریزنمرات تحصیلی به صورت ترجمه شده
  6. دانشجویانی که قبلا در دانشگاه های علمی کاربردی ، آزاد و یا پیام نور تحصیل کرده اند باید حتما از وزارت علوم گواهی صحت مدارک و برگه عدم منع تحصیل را دریافت کنند
  7. کارت پایان خدمت نظام وظیفه و در صورت وجود نداشتن ارائه برگه معافیت تحصیلی
  8. مدرک زبان انگلیسی آیلتس ترجیحا بالای 6
  9. مدرک زبان آلمانی در حدود b2

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست