نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

همانطور که می دانید راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد ولی تحصیل در آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از بهترین راه های مهاجرتی به این کشور است. آیا برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی است؟ آیا می تواند پذیرش دانشگاه های آلمان را در خصوص تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان بدست آورد؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان چه می باشد؟ این ها از آن دسته سوالاتی است که در خصوص تحصیل در آلمان و نحوه پذیرش از دانشگاه های آلمان پرسیده می شود. آلمان یکی از ثروتمند ترین کشور های اتحادیه اروپاست این کشور همواره یکی از برترین کشور های دنیا در خصوص ارائه آموزش با کیفیت بوده است به همین خاطر تبدیل به یکی از گزینه های مهاجرتی برای دانشجویانی شده است که قصد تحصیل در یکی از کشور های اروپایی را دارند . برای تحصیل در دانشگاه های آلمان نیاز است که دانشجو بتواند پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان را بدست آورد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان دانشجو باید شرایطی را داشته باشد به همین خاطر قصد داریم تا شما را با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان آشنا کنیم.

 

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان – شرایط ورود به کالج های آلمان

برای ورود به کالج های آلمان دانشجویانی که مدرک دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده اند در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را داشته باشند، می توانند ابتدا در یک دوره یک تا دوساله آموزشی در کالج های آلمان شرکت کنند و سپس پس از آن و با دریافت مدرک تحصیلی وارد دانشگاه های آلمان شوند. زبان تحصیل در کالج های آلمان معمولا به زبان آلمانی است و دانشجویان باید به این زبان تسلط کافی را داشته باشند. افرادی رشته آن ها تجربی است باید در دوره های M kurs و همچنین دانشجویان رشته های ریاضی باید در دوره های T kurs شرکت کنند.

 

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان – مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از کالج های آلمان

دانشجواین برای دریافت پذیرش از کالج های آلمان باید مدارک زیر را داشته باشند :

  1. ترجمه رسمی مدارک دیپلم و ریزنمرات تحصیلی آن
  2. ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات تحصیلی آن
  3. کپی از پاسپورت
  4. کپی از شناسنامه
  5. 12 قطعه عکس پاسپورتی
  6. مدرک زبان آلمانی در حد b1
  7. کارنامه قبولی در کنکور سراسری در صورت وجود

 

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی

تحصیل کارشناسی در آلمان بیشتر به زبان آلمانی ارائه می شود و از این رو تمامی دانشجویان باید به این زبان تسلط داشته باشند در مقطع لیسانس در آلمان کمترین دانشگاهی پیدا می شود که آموزش هایی را به زبان انگلیسی ارائه کند. دانشجویانی که از داخل ایران قصد تحصیل کارشناسی در آلمان را داشته باشند در صورتی که توانسته باشند در کنکور سراسری در دانشگاهی قبول شوند می توانند با گذراند 24 واحد درسی در داخل ایران نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام کنند. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان آلمانی در حد b1  است. در اصل برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی b2 است ولی دولت آلمان این شرایط را برای متقاضیان به وجود آورده است که با مدرک b1  وارد خاک آلمان شوند و در همین کشور برای مدرک b2  اقدام کنند. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که متقاضیان تحصیل کارشناسی در آلمان نباید بیش از 4 تا 5 سال گپ تحصیلی داشته باشند البته امکان دریافت پذیرش در این شرایط نیز وجود دارد ولی امکان دارد که در هنگام دریافت ویزای تحصیلی آلمان ، سفارت آلمان از پرونده فرد ایراد بگیرد.

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و از این رو افرادی که مدرک زبان آلمانی دارند شانس بیشتر در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان دارند. برای ورود و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان داشتن مدرک کارشناسی یا همان لیسانس الزامی است. دانشجویان ایرانی که در دانشگاه های سراسری تحصیل کرده اند به مراتب شانس بیشتری در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان دارند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان هستند باید حداقل مدرک زبان آلمانی b1 را داشته باشند البته این برای دانشجویانی است که قصد تحصیل به زبان المانی در این کشور را دارند. دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در آلمان را دانرد باید حداقل مدرک آیلتس 6 را داشته باشند . البته در برخی دانشگاه ها ، دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسی صنایع و معماری را دارند باید نامه ای مبنی بر 3 ماه سابقه کار مرتبط و یا کارآموزی را نیز ارائه کنند

 

نحوره اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در المان شرایط به مراتب سخت تری را در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان دارد. دانشجویان باید در اولین قدم استاد راهنمایی را در یکی از دانشگاه های آلمان پیدا کنند و همچنین معدل دانشجو و سوابق تحصیلی دانشجو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز باید مورد تایید استاد راهنما باشد مچنین یکی دیگر از موارد مهم نیز موضوع پایان نامه ای می باشد که دانشجو قرار است ارائه کند. برای تحصیل دکتری در المان نیاز است که دانشجو مدارکی را مانند مقالات علمی و معتبر منتشر شده ، مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 ، سوابق کنفرانس ها و سمینار های برگزار شده ، پروپوزال بسیار مناسب و ایده آل ، مدارک دوره های گذرانده شده در رشته تحصیل مورد نظر ، سابقه کار ، اختراعات ثبت شده و غیره را نیز به دانشگاه مربوطه در آلمان در خصوص دریافت پذیرش ارائه کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست