مهاجرت به چک از طریق تولد فرزند

در این مقاله به بررسی مهاجرت به چک از طریق تولد فرزند پرداخته شده است . قوانین کشور چک به این صورت است که اگر کودکی در کشور چک به دنیا بیاید اما مادر کودک اهل کشور چک نباشد به کودک تابعیت کشور چک داده می شود . بنابراین هر کودکی که پدر یا مادر آن دارای تابعیت کشور چک باشند آن کودک نیز تبعه ی کشور چک می شود .

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در چک را مطالعه نمایید .

شرایط دریافت تابعیت چک

افراد دیگر هم می توانند با ارائه ی درخواست خود اقدام به دریافت تابعیت کشور چک نمایند اما باید شرایطی را داشته باشند که عبارتند از :

شخصی که درخواست تابعیت کشور چک را می دهد تا 5 سال قبل از درخواست خود برای اقامت کشور چک نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد .

افراد باید حتما به زبان چک مسلط باشند و آزمون این زبان را انجام دهند و در آن قبول شوند .

افراد باید در یک آزمون مدنی که مربوط به قوانین کشور چک و اطلاعات مورد نیز درباره این کشور و مردم آن می باشد قبول شوند .

فردی که دریافت تابعیت کشور چک را می دهد باید از لحاظ کاری و فرهنگی با مردم این کشور هماهنگ باشد و در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مردم کشور چک شرکت نماید .

برای اقامت چک روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت چک ارائه شده است .

ترک تابعیت چک

اگر فردی بخواهد تابعیت کشور چک را ترک کند به دو طریق می تواند این کار را انجام دهد .  روش اول این است که فرد درخواست ترک تابعیت خود را بدهد و کشور چک پس از بررسی های لازم در صورت امکان این مسئله راتأیید می نماید . روش دوم به این صورت می باشد که اگر فردی به صورت مداوم در کشور چک حضور نداشته باشد و یا به مدت 10 سال در خارج از سرزمین چک زندگی کند به صورت خودکار تابعیت آن فرد از کشور چک سلب خواهد شد .

تحصیل در چک یکی از روش های مهاجرت به چک می باشد .

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به چک از طریق تولد فرزند کسب نمایید می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست