مهاجرت به سوئیس

بیشترین افرادی که قصد مهاجرت را دارند شاید یکی از اولین مقاصدی که برای مهاجرت خود انتخاب می کنند نام سوئیس دیده شود. این موضوع به این دلیل است که شرایط اقتصادی سوئیس و همچنین سطح رفاه مردم در سوئیس بسیار بالا و مناسب می باشد و شاید زندگی کردن در سوئیس یکی از آرزوهای بسیاری از افراد باشد. برای مهاجرت به سوئیس روش های مختلفی وجود دارد ولی اگر بخواهیم مناسب ترین روش های مهاجرتی به سوئیس را به شما معرفی کنیم می توانیم به تحصیل در سوئیس یا تحصیل در دانشگاه های سوئیس ، سرمایه گذاری در سوئیس ، کار در سوئیس اشاره کنیم . ما قصد داریم تا در این مقاله به موضوع مهاجرت به سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم .

مهاجرت به سوئیس – تحصیل در سوئیس و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

تحصیل در سوئیس و در دانشگاه های سوئیس بهترین روش مهاجرت به سوئیس می باشد در این روش معمولا فرد باید ابتدا از یکی از دانشگاه های سوئیس پذیرش بگیرد و پس از آن می تواند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی سوئیس کند. برای تحصیل در سوئیس دانشگاه های بسیاری وجود دارد که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را تحت پوشش قرار می دهد معمولا در سوئیس تحصیل مقطع کارشناسی سوئیس به مدت 4 سال به طول می انجام و همچنین مقطع کارشناسی ارشد سوئیس و دکترا سوئیس به ترتیب در حدود 3 و 5 سال به طول می انجامد. دانشگاه های سوئیس دارای بالاترین رتبه در بین دیگر دانشگاه های اروپای و دانشگاه های بین المللی می باشد. و یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در سوئیس رشته پزشکی می باشد که سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا سعی می کنند که در این رشته پذیرش یکی از دانشگاه های سوئیسی را بدست بیاورند و در سوئیس به تحصیل بپردازند.

چند نمونه از دانشگاه های برتر سوئیس دانشگاه های زیر می باشد :

  • دانشگاه Universität Bern
  • دانشگاه Universität Zürich
  • دانشگاه Universität Basel
  • دانشگاه Université de Geneve
  • دانشگاه Université de Fribourg

مهاجرت به سوئیس – سرمایه گذاری در سوئیس و یا ثبت شرکت در سوئیس

پس از تحصیل در سوئیس مناسب ترین روش برای مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس سرمایه گذاری در سوئیس می باشد. در این روش فرد می تواند سرمایه ای که دارد را در غالب خرید خانه یا خرید سهام شرکتی خاص یا بخشی از شرکت هزینه کند البته فرد می تواند کار مورد نظر خود را نیز راه اندازی کند که اگر این قصد را داشته باشد باید اقدام به ثبت شرکت در سوئیس کند. معمولا سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئیس در حدود 25 تا 50 هزار فرانک سوئیس می باشد البته این موضوع کامل بستگی به شرکتی می باشد که قرار است در سوئیس راه اندازی شود و این امکان وجود دارد که این مقدار بیشتر نیز شود.

اقامتی که از طریق سرمایه گذاری در سوئیس به فرد داده می شود اقامت موقت می باشد که قابل تمدید به صورت سالانه می باشد و در صورتی که فرد 5 سال از زندگیش در سوئیس بگذرد می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم سوئیس کند که معمولا اقامت دائم سوئیس به صورت 5 ساله بوده و هر 5 سال باید آن را تمدید کرد.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس – کار در سوئیس و با استفاده از ویزای کار سوئیس

یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس ولی سخت ، مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد معمولا در این روش از مهاجرت به سوئیس و اقامت در سوئیس فرد باید یک پیشنهاد رسمی از سوی کارفرمایی سوئیسی دریافت کند که در صورتی که شرایط کار در سوئیس را به طور کامل داشته باشد می تواند با استفاده از دعوتنامه دریافت شده از کارفرمای سوئیس و دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار سوئیس اقدام به دریافت ویزای سوئیس کند.

کار در سوئیس به این شکل است که فرد ابتدا باید با استفاده از آگهی های استخدام نیرو منتشر شده در روزنامه ها و یا سایت های اینترنتی با کارفرمای خود ارتباط برقرار کند و سعی کند نظر کارفرما را جلب کند تا از این طریق بتواند ویزای کار سوئیس را بدست بیاورد. معمولا در این روش شرایط بسیار خاصی وجود دارد به عنوان مثال آگهی های استخدامی در سوئیس ابتدا به مدت سه تا 6 ماه در داخل سوئیس منتشر می شود تا نیروی کار مورد نظر از داخل سوئیس جذب شود و پس از آن در صورتی که نیروی کار یافت نشود این آگهی در اتحادیه اروپای و تقریبا به همین مدت منتشر می شود و پس از آن به صورت جهانی منتشر می شود به همین دلیل شاید این شانس که بتوان از این طریق به سوئیس مهاجرت کرد سخت باشد ولی شرایط فردی هر شخص نیز بسیار در این موضوع تاثیر می گذارد

در صورتی که فرد موفق به دریافت ویزای کار سوئیس شود می تواند اقدام به دریافت اقامت موقت کاری سوئیس نماید که معمولا بین ۶ ماه تا یک سال می باشد در صورتی که کارفرمای فرد بخواهد می تواند پس از گذشت چندین سال برای کارمند خود اقامت دائم سوئیس را درخواست کرده و آن را برای او بگیرد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست