مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

کشور سوئیس ، کشوری زیبا و ثروتمند در اروپای غربی می باشد و با کشورهای اتریش ، لیختن اشتاین ، فرانسه ، آلمان و ایتالیا همسایه است . پایتخت این کشور ، شهر برن و دو شهر ژنو و زوریخ از نظر قدرت اقتصادی شهرت جهانی دارند .  کشور سوئیس عضو اتحادیه اروپا نمی باشد ولی جهت داد و ستد با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) و همچنین در شینگن عضویت دارد . یکی از روش های مهاجرت به سوئیس در سال 2019 میلادی مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک می باشد که شرایط و قوانین مخصوص به خود را داراست . افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا را دارند می توانند اقامت یکی از بهترین و امن ترین کشورهای دنیا یعنی اقامت کشور سوئیس از طریق خرید ملک را به دست آورند . افرادی که اقامت سوئیس را از روش مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک را اخذ می کنند ، امکان تحصیل رایگان را نیز خواهند داشت در صورتی که دارای فرزند باشند فرزند می تواند بدون پرداخت هزینه به تحصیل در سوئیس بپردازد .

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

شاید بتوان گفت دغدغه بسیاری از مردم سوئیس خرید ملک در سوئیس نباشد زیرا بسیاری از افراد مقیم در این کشور خانه های خود را اجاره می کنند . افرادی که قصد خرید ملک در سوئیس را دارند باید بدانند که در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت ملک در سوئیس خرید ملک کاری سهل و آسان نخواهد بود و در صورتی که فردی ملکی را در سوئیس خریداری کند برای فروش آن شاید یک سال یا بیشتر باید وقت صرف کند زیرا  با افزایش قیمت ملک در سوئیس از تعداد متقاضیان آن کاسته است. بهتر است بدانید که اگر فردی قصد خرید ملک در سوئیس را دارد باید بداند که قبل از خرید ملک بازار سوئیس باید اجاره آن را صادر کند سپس فرد متقاضی می تواند آن ملک را خریداری کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک قوانین خرید ملک در کشور سوئیس

کشور سوئیس جز کشورهایی می باشد که قوانین و شرایط سختگیرانه ای برای خرید ملک و اخذ اقامت سوئیس با خرید ملک در نظر گرفته است . افرادی که قصد خرید ملک در سوئیس را دارند باید بدانند که برای خرید ملک در سوئیس باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند ملکی را در سوئیس خریداری کنند که این شرایط به شرح زیر است :

  • فرد متقاضی مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک باید اجازه اقامت سوئیس را داشته باشد و یا جز ساکنین سوئیس باشد تا بتواند ملکی را در این کشور خریداری کند.
  • فرد متقاضی مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک باید عضو اتحادیه اروپا و یا عضو انجمن تجارت آزاد اروپا باشد تا بتواند ملکی را در سوئیس خریداری کند.
  • فرد متقاضی خرید ملک در کشور سوئیس باید یک مجوز C در سوئیس داشته باشد تا بتواند ملکی را خریداری کند.

در هر دو مورد آخر فرد از همان حقوق شهروندان در این کشور برای خرید ملک در سوئیس برخوردار است ، به طوری که فرد می تواند محل کسب و کار، سرمایه گذاری و یا خانه ای برای تعطیلات خود و همچنین یک محل اقامت اولیه را بخرد . لازم به ذکر است که اگر فرد یک مجوزB  در سوئیس را داشته باشد، ممکن است اجازه خرید یک ملک در این کشور را داشته باشد ولی بایستی تنها در آن زندگی کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

 

افرادی که در این دسته بندی قرار می گیرند، مانند خارجی های غیر مقیم که مایل به خرید ملک در سوئیس هستند و ساکنان خارجی بدون اجازه کار سوئیس (از جمله افرادی که برای کار و ماموریت های دیپلماتیک به این کشور می آیند، آژانس های سازمان ملل و CERN) و یا کارگران کوتاه مدت و یا با اجازه کار فصلی، ممکن است مجاز به خرید ملک در سوئیس و یا یک مجوز برای خرید برای آنها اعمال شود. معیارهای صدور مجوز از استان به استان متفاوت می باشد ولی معمولا به نفع متقاضیان خرید یک محل اقامت اولیه در یک استان برای 5 سال یا بیشتر می باشد .

افراد متقاضی که قصد خرید ملک در کشور سوئیس را دارند باید آگاه باشند که قیمت املاک در این کشور نسبتا زیاد است. مدت زمانی که برای فروش ملک در این کشور لازم است یک سال و یا بیشتر می باشد، بهتر است قبل از جست و جو برای خرید ملک در سوئیس گزینه های خود را در نظر گرفت. برای شروع زندگی در کشوری دیگر خرید خانه را بسیار خوب و مناسبی است .

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک نحوه خرید ملک در کشور سوئیس

فرد متقاضی خرید ملک در سوئیس در ابتدا باید ملک مورد نظر خود را پیدا کند در صورتی که ملک مورد نظر خود را یافت باید بتواند یک پیشنهاد خرید ملک ارائه کند . همچنین فرد می تواند برای وام مسکن برای خرید ملک در سوئیس نیز اقدام کند تا بتواند وام مسکن را نیز برای خرید ملک دریافت کند . افراد متقاضی خرید ملک در سوئیس باید بتوانند حداقل 3 ماه در سوئیس حضور داشته باشند تا بتوانند ملک مورد نظر را خریداری کنند . همچنین فرد متقاضی خرید ملک در سوئیس قبل از درخواست وام باید بتواند اثبات کند که حداقل 5 درصد از مبلغ ملک را دارا است تا بتواند ملکی را در سوئیس خریداری نماید و بتواند از این طریق درخواست وام برای خرید ملک نیز کند. فردی که متقاضی دریافت وام مسکن در سوئیس می باشد باید بتواند حداقل 20 در صد از مبلغ ملک را در یکی از بانک های بزرگ سوئیس سپرده کند تا بتواند به ارزش ملک وام مورد نظر خود را اخذ نماید.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک هزینه های خرید ملک در کشور سوئیس

سوئیس کشوری است که هزینه های خرید ملک در آن بسیار بالا می باشد و افرادی که در این کشور زندگی می کنند بیشتر ملک های خود را اجاره می نمایند ولی به طور کلی خرید ملک در سوئیس در شهرهای مرزی آن با قیمت های مناسب وجود دارد که این شهرها عبارتند از شهرهای ژنو و بازل که فرد متقاضی با هزینه مناسب می تواند در این شهرها ملکی را خریداری نماید . افرادی که قصد خرید ملک در سوئیس را دارند می توانند لیست املاک را در روزنامه های رسمی سوئیس و یا مقالات تخصصی که در مورد املاک می باشد به دست آورند. هزینه خرید ملک در شهر هایی مانند ژنو و زوریخ بسیار متفاوت تر از شهرهای دیگر است فرد متقاضی خرید ملک باید بتواند حداقل ملکی به مبلغ 1 میلیون فرانک معادل 800000 یورو خریداری کند .

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست