مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند

سوئیس همواره مورد توجه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را داشته اند قرار داشته است. سطح بالای زندگی و همچنین آموزش در سوئیس هر فردی را وسوسه به مهاجرت به سوئیس می کند. برای مهاجرت به سوئیس راه و روش مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها باعث می شود که فرد اقامت موقت سوئیس را بدست بیاورد و در برخی روش ها باعث می شود اقامت دائم سوئیس به فرد اعطا شود . ما در این بخش می خواهیم به بررسی مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند بپردازیم و بگوییم که چطور می توان از این روش اقامت دائم سوئیس را بدست آورد.

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند – اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند

برای مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند راه های مختلف و شرایط مختلفی وجود دارد که به صورت زیر می باشد :

  • یکی از روش های دریافت اقامت دائم سوئیس به این صورت است که اگر از پدر و مادری که توانسته اند تابعیت سوئیس را بدست بیاورند فرزندی متولد شود ، چه در خاک سوئیس یا خارج از خاک سوئیس به کودک مورد نظر اقامت دائم سوئیس و شهروندی سوئیس اعطا می شود.
  • اگر کودکی از مادری سوئیسی متولد شده باشد می تواند تابعیت سوئیس را بدست بیاورد.
  • در عکس مورد قبلی در صورتی که کودکی از پدر سوئیسی و مادری غیر سوئیسی متولد شود می تواند اقامت سوئیس را بدست بیاورد.
  • اگر کودکی در خاک سوئیس متولد شود که پدر و مادر او نامشخص باشد دولت سوئیس وظیفه نگه داری از کودک را به عهده می گیرد و به او تابعیت سوئیس را اهدا می کند.
  • اگر کودکی توسط خانواده ای که تابع سوئیس می باشند به فرزند خواندگی پذیرفته شود به او تابعیت سوئیس اهدا می شود.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت سوئیس مقاله ” اقامت در سوئیس ” را مطالعه بفرمایید .

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند – تابعیت سوئیس از طریق اصل خاک در سوئیس

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت کشور های مختلف مانند برزیل از طریق تولد فرزند در خاک کشور مورد نظر می باشد در کشور سوئیس در صورتی که خانواده ای که تابعیت سوئیس را ندارند در خاک سوئیس کودکی از آن ها متولد شود به او تابعیت سوئیس اهدا نمی شود این مورد برعکس کشور های مانند برزیل و آمریکا می باشد. پس باید به این مورد توجه کنید که تولد فرزند در خاک سوئیس موجب اخذ تابعیت سوئیس و اقامت دائم سوئیس برای خانواده مورد نظر نمی شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد فرزند – تابعیت سوئیس از طریق اصل خون در سوئیس

تابعیت از طریق اصل خون به این صورت است که اگر کودکی از خانواده ای که توانسته اند تابعیت سوئیس را کسب کنند متولد شود به او به صورت خودکار تابعیت سوئیس اهدا می شود و می توان گفت که در بیشتر کشور های دنیا تابعیت خون را به رسمیت می شناسند و پذیرفته شده می باشد. هرچند در چندین سال گذشته کشور های مهاجر پذیر محدودیت هایی را در تابعیت از طریق اصل خون اعمال کرده اند. در روش اخذ اقامت سوئیس حتما یکی از والدین فرزند متولد شده  باید تابعیت سوئیس را بدست آورده باشد و به نوعی مقیم سوئیس باشد در غیر این صورت نمی تواند اقامت دائم سوئیس را بدست بیاورد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست