مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

همانطور که شاید بیشتر شما دوستان بدانید برای اخذ اقامت سوئیس روش های مختلفی وجود دارد که از جمله این روش ها می توان به تحصیل در سوئیس ( ویزای تحصیلی سوئیس ) ، سرمایه گذاری در سوئیس ، تمکن مالی سوئیس اشاره کرد. یکی از روش های دیگر برای اخذ اقامت سوئیس و پس از تابعیت سوئیس ، ازدواج با یک فرد سوئیسی می باشد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص ارائه دهیم.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج – اخذ تابعیت سوئیس از طریق ازدواج در سوئیس

برای اخذ تابعیت کشور سوئیس همانطور که اشاره شد در صورتی که فردی با فردی دیگر که تابعیت سوئیس را دارد ازدواج کند می تواند تابعیت سوئیس و یا همان شهروندی سوئیس را بدست بیاورد. در حال حاضر در کشور سوئیس چناچه شخصی با یک نفر از کشور سوئیس ازدواج کند می تواند اقامت کشور سوئیس را بدست بیاورد و پس از گذشت چندین سال از اقامت فرد در کشور سوئیس این اقامت را تبدیل به تابعیت سوئیس و یا همان شهروندی سوئیس کند.

جهت اخذ اقامت کشور سوئیس از طریق ازدواج با یک سوئیسی که معمولا فرد باید یک سری فرم های مربوطه را تکمیل کند ازدواج کرد و پس از انجام مراسمات ازدواج و ثبت شدن رسمی آن فرد می تواند در خواست اقامت بلند مدت سوئیس را به کنسولگری سوئیس ارائه کند. نکته ای که وجود دارد این است که مدت اقامتی که از این طریق به فرد داده می شود در صورتی که همسر او تبعه سوئیس و یا اقامت دائم سوئیس را داشته باشد متفاوت است و به فردی که همسر او تابعیت سوئیس را دارد معمولا اقامتی بالاتر و طولانی تری اعطا می شود. طبق قوانین سوئیس ، فرد خارجی که با یک تبعه سوئیسی ازدواج می کند می تواند پس از گذشت ۶ سال زندگی مشترک در خاک کشور سوئیس تابعیت کشور سوئیس را دریافت کند.

در مقاله ” اقامت در سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت سوئیس اطلاعات کسب کنید .

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج – قوانین ازدواج در سوئیس

جهت ازدواج در سوئیس چند شرط اساسی وجود دارد که باید به طور کامل رعایت شود که به شرح زیر است :

  • باید سن افرادی که قصد ازدواج با هم را دارند بالای 18 سال باشد.
  • هیچ یک از زوجین نباید متاهل باشند و یا باید جدا شده باشند.
  • معمولا افرادی که دارای قیم قانونی هستند باید پیش از ازدواج بتوانند رضایت او را از این ازدواج جلب کنند.

معمولا گواهی ازدواج باید از اداره ثبت منطقه ای که زوجین در آن اقامت دارند اخذ شود و در صورتی که زوجین در سوئیس اقامت ندارند باید در اداره ثبت که در هر منطقه وجود دارد ازدواج خود را ثبت کنند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج – مدارک مورد نیاز برای ازدواج در سوئیس

جهت ازدواج در سوئیس ، زوجین باید مدارک زیر را دارا باشند تا پروسه ازدواج به درستی انجام شود :

  • چند قطعه عکس سه در چهار
  • مدارک هویتی و شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت
  • اسناد و مدارک اقامتی فرد و همسر او
  • در صورتی که زوجین قبلا ازدواج کرده اند باید یک کپی از مدرک نهایی طلاق خود را ارائه دهند.
  • فرم تکمیل شده درخواست ازدواج

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به سوئیس شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به سوئیس ” بیاندازید.

مدارک بالا باید تماما به یکی از زبان های آلمانی و یا فرانسوی ترجمه شوند تا مورد بررسی قرار گیرند. تایید در خواست ازدواج ممکن است در حدود ۵ هفته به طول بیانجامد و در صورتی که مورد تایید واقع شود از طریق نامه به آنان اطلاع رسانی می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست