مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک

کشور اسلواکی ، کشوری محصور در خشکی می باشد که در اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخت آن شهر براتیسلاوا است . این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش ، از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان همسایه است . پس از پیوستن این کشور کوچک و کم جمعیت به اتحادیه اروپا ، بسیاری از مردم به ویژه آسیای شرقی و خاورمیانه به دلیل شرایط راحت و آسان اسلواکی ، این کشور را برای زندگی یا کار انتخاب کرده اند تا بتوانند سپس بتوانند اقامت اروپا را دریافت کنند . یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی ، مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک می باشد که صرفا دلیلی بر اقامت نخواهد بود و افراد نمی توانند با خرید یک ملک مسکونی به اقامت دست یابند . کشور اسلواکی برای اتباع کشورهای دیگر جهت خرید ملک هیچ محدودیتی قائل نشده است و افرادی که در این کشور اقامت تحصیلی یا کاری نداشته باشند می توانند در این کشور ملک خریداری کنند ولی نمی توانند به تبع خرید آن ملک درخواست اقامت کنند . خرید ملک در کشور اسلواکی قوانین راحت تری دارد و افراد خارجی می توانند با پرداخت هزینه حدود 12 هزار یورو و همچنین دریافت وام از بانک ، ملک یا ساختمانی را در هر کجایی از این کشور خریداری کنند و هیچ گونه محدودیتی برای افراد در این خصوص وجود ندارد .

همان طور که قبلا اشاره کرده ایم کشور اسلواکی هیچ گونه محدودیتی برای افراد خارجی در نظر نگرفته است و آن ‌ها می ‌تواند در هر شهر و روستایی، ملک مورد نظر خود را خریداری کنند اما تنها ملکی که آن ‌ها مجاز به خرید نیستند، زمین‌های کشاورزی و جنگلی می باشد و اگر هم قصد خرید این زمین ‌ها را داشته باشند، باید 3 سال از زمان مجوز اقامت دائم در این کشور گذاشته باشد و همچنین اسلواکی را به عنوان یک کشور دوم انتخاب نکرده باشند. در حقیقت اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک تنها در صورتی معتبر می باشد که فرد اقامت دائم داشته باشد، در واقع به این صورت دیگر مشکلی از بابت خرید هیچ گونه ملکی نخواهد داشت. در هر صورت، اگر یک فرد خارجی بخواهد که در کشور اسلواکی املاکی را خریداری کند ، می تواند (به طور مستقیم یا غیر مستقیم) هر گونه اموال در اسلواکی را خریداری کند .

لازم است بدانید که خرید ملک در اسلواکی می‌ تواند یک گزینه بسیار خوب سرمایه گذاری برای فرد باشد . بهترین نقطه برای خرید ملک برای سرمایه گذاری شهر براتیسلاوا است. قیمت خرید یک آپارتمان قدیمی در حدود 12 هزار یورو و آپارتمان‌های جدید و لوکس 400 هزار یورو می باشد . اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاری هم امکان پذیر نیست .

مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک مراحل مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک

در صورتی که فرد خریدار پس از سپردن مبلغ پیش پرداخت تصمیم خود را عوض کند، پس از آن مسئولیت هر هزینه ای را که صاحب ملک انجام داده است، باید خریدار بر عهده گیرد. به عبارتی  کارهای قانونی انجام شده با کسر هزینه های انجام شده توسط صاحب ملک از سپرده انجام می شود و و فقط مابقی پیش پرداخت به خریدار عودت داده می شود. همچنین اگر این قضیه در مورد فروشنده رخ دهد، یعنی  فروشنده تصمیم خود را تغییر دهد، او مسئول پرداخت هر گونه هزینه ای می باشد که به صورت قانونی انجام داده اند و سپرده به طور کامل به خریدار بازگردانده می شود. مراحل بعدی مراحل قانونی خرید ملک در اسلواکی، فرآیند تهیه گزارش ملک توسط یک نقشه بردار می باشد که پس از آن یک کپی به وکیل ارائه می کند تا بتواند قرارداد نهایی را آماده کند.  قرارداد پس از آن توسط هر 2 طرف امضا می شود و خریدار در این مرحله، قیمت تعیین شده را به فروشنده می پردازد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک نحوه خرید ملک در کشور اسلواکی

فرد برای خرید ملک در کشور اسلواکی می تواند به دو روش اقدام کند :

  • یک روش این است که فرد ملکی را در هر یکی از شهرهای اسلواکی خریداری کرده و از آن به عنوان محلی برای کسب درآمد استفاده کند.
  • روش دوم اینکه فرد همانند ویلایی که در شهرهای شمالی خریداری می ‌کند، ملکی به منظور گذراندن تعطیلات یا سفر خود خریداری ‌کند .

اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک به هیچ وجه امکان پذیر نیست؛ یعنی حتی اگر فرد هم قصد سرمایه گذاری داشته باشد، این ملک نمی‌تواند تضمین کننده اقامت باشد .

مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک هزینه های خرید ملک در کشور اسلواکی

در خصوص خرید ملک در اسلواکی و هزینه های اجاره و همچنین قیمت خرید املاک در این کشور نیاز است که در این قسمت از مقاله توضیحاتی ارائه شود. معمولا از کشور اسلواکی اولین شهری که به ذهن خطور می کند شهر براتیسلاوا است. قیمت املاک برای خرید در شهر براتیسلاوا از حدود 120000 یورو آغاز می شود و تا حدود 400000 یورو و حتی در املاک بزرگ تر نیز قیمت بالاتر خواهد رفت. کشور اسلواکی به افراد خارجی مانند سایر کشورهای اروپایی وام های خرید مسکن نیز پرداخت می کند. سود این وام ها بین 5 تا 7 درصد خواهد بود، این وام ها به افراد کمک بسیار زیادی می کند. افراد خارجی به دو صورت و با دو هدف می توانند در این کشور ملک خریداری کنند :

  • هدف اول: برای اجاره دادن به افراد توریست و جهت سرمایه گذاری، املاک خریداری می شوند.
  • هدف دوم: یک ملک و یک خانه مسکونی را جهت استفاده کردن از آن در تعطیلات برای تفریح و استراحت، خریداری خواهند کرد.

در جدول زیر هزینه های خرید ملک در شهر براتیسلاوا کشور اسلواکی آورده شده است :

قیمت ها اجاره و خرید املاک
590.91 € اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر در هر ماه
453.55 € اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز در هر ماه
978.28 € اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر در هر ماه
709.62 € اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز در هر ماه
2،878.46 € قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
2،065.32 € قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست