مقاطع تحصیلی در کشور اسلواکی

مقاطع تحصیلی در کشور اسلواکی به سه دسته مقطع کارشناسی ، مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری تقسیم می شوند . همچنین در کشور اسلواکی کالج هایی نیز وجود دارند . در ادامه به معرفی مقاطع تحصیلی در کشور اسلواکی می پردازیم .

مقاطع تحصیلی در کشور اسلواکی کالج در کشور اسلواکی

کالج ها دوره های آموزش زبان های اسلواکیایی ،  انگلیسی ، آلمانی و همچنین دوره های آمادگی در آزمون های ورودی دانشگاه ها را ارائه می کنند . دانشجویانی که دارای مدرک زبان معتبر نباشند برای تحصیل در اسلواکی باید قبل از شروع دوره تحصیل ابتدا در دوره های کالج ها شرکت کنند و پس از دریافت مدرک می توانند در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنند . همچنین داوطلبانی که می خواهند در رشته های علوم پایه در دانشگاه های کشور اسلواکی تحصیل نمایند باید ابتدا در کالج ها ثبت نام نمایند . هزینه شرکت در دوره کالج در کشور اسلواکی در هر سال تقریباً بین 4500 تا 6500 یورو می شود .

مقاطع تحصیلی در اسلواکی مقطع کارشناسی در اسلواکی

طول دوره تحصیل لیسانس در کشور اسلواکی بین 3 تا 4 سال است . دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور اسلواکی اجازه دارند که به مدت 10 تا 20 ساعت مشغول کار های دانشجویی شوند . برای تحصیل کارشناسی در اسلواکی داشتن مدرک دیپلم الزامی است . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسلواکیایی رایگان است اما هزینه تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در کشور اسلواکی سالانه بین 3000 تا 5000 یورو می شود .

مقاطع تحصیلی در کشور اسلواکی تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی

معمولا طول دوره تحصیل فوق لیسانس در کشور اسلواکی بین 2 تا 3 سال می باشد . دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به انجام کار های دانشجویی مشغول شوند . برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی داوطلبان باید دارای مدرک لیسانس ، حداقل مدرک زبان آیلتس 6 و همچنین دارای سن زیر 35 سال باشند . هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسلواکی ماهیانه حدود 3000 یورو می باشد .

مقاطع تحصیلی در اسلواکی – مقطع تحصیلی دکتری در اسلواکی

طول دوره تحصیل دکتری در کشور اسلواکی معمولاً 3 تا 4 سال باشد . زبان تحصیل دکتری در کشور اسلواکی انگلیسی می باشد . دانشجویان برای تحصیل دکتری در اسلواکی باید دارای حداقل مدرک زبان آیلتس 7 باشند . دانشجویان مقطع دکترا در کشور اسلواکی می توانند به مدت 30 ساعت در هفته به انجام کار های دانشجویی مشغول شوند . هزینه تحصیل دکتری در اسلواکی برای دانشجویان خارجی حدود 750 تا 10000 یورو در هر سال می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست